Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři na úvod nadstavbové části sezóny nestačili na soupeře z Havlíčkova Brodu. Hostující tým vstřelil první branku již po 34 vteřinách. Slovan se dostal dvakrát do vedení, což stačilo na bod. Naopak body dva si odvážejí hosté. Za žlutomodré vstřelil dvě branky Lukáš Vykouk (na fotografii).
pá 28. 11. 2014
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:5sn 2:1, 2:2, 0:1 - 0-1

Branky a nahrávky: 5. Vykouk (Řídel, Macek), 18. Vykouk (Navarra, Řídel), 33. Jindřich (Suchan, Trončinský), 37. Navarra (Klement, Trončinský) – 1. Kuchta (Brebera), 21. Kuchta, 28. Polák (Pazourek, Kuchta), 58. Polák (Lobo), rozh. náj. Pazourek. Rozhodčí: Lukáš Krob – Jan Gabriel, Pavel Folk. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Vykouk, Koval, Řídel, Hucek, Navarra, Macek, Kašek, Trončinský, Klement, Suchan, Bačák, Strnad, Jindřich, Piewak, Kopta

HC Rebel Havlíčkův Brod: Spáčil - Krajcigr, Mendl, Němec, Lobo, Kuchta, Brebera, Pazourek, Polák, Hubert, Málek, Přibyl

Ihned po vhazování ukázali hosté, že s nimi zápas nebude vůbec jednoduchý. Skóre dokázali otevřít po 34 vteřinách. Střelu vyslal Petr Kuchta po ledě a mezi betonem Kosiny a tyčí brány našel místo přesně pro puk. Domácí se však nenechali zastrašit a k vyrovnání potřebovali přesně 4 minuty. Jak se říká „nedáš - dostaneš“ praktikoval toto přísloví Lukáš Vykouk tečováním střely Daniela Řídele až za záda Spáčila. Lukášovi Vykoukovi jeden gól nestačil a tak posunul do odkryté brány vyraženou střelu Romana Navarry. Po dvaceti minutách se tak hráči přesunuli do kabin za stavu 2:1.

I v druhé části hosté překvapili Ústecké energetickým nástupem doprovázený gólem. Tentokrát jej dokázali vstřelit po pouhých 9 vteřinách. Bez pomoci si připsal druhý gól a vyrovnal stav utkání Petr Kuchta. V osmadvacáté minutě se opět ujali vedení hosté, díky využití přesilové hry. Do odkryté svatyně domácích usměrnil puk Martin Polák. Slovanu se však nepříznivé skóre nelíbilo a po pěti minutách vyrovnal Jan Jindřich. K uspokojení jim to stále nestačilo a využitím další přesilové hry Roman Navarra zvýšil počet vstřelených branek na 4. Po čtyřiceti minutách si tak těsné vedení drželi domácí za stavu 4:3.

Ve třetí třetině už to vypadalo, že si tři body připíší domácí, kteří si stále drželi jednobrankový náskok. Tyto naděje jim však překazil po rychlé kombinaci Martin Polák, který necelé tři minuty před koncem zápasu přesnou střelou vyrovnal na 4:4. Do hlavní sirény už domácí nedokázali vybojovat zpět vedení a tak o konečném výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté díky Davidu Pazourkovi, který proměnil rozhodující nájezd. Domácím tak zůstal bod jeden a Havlíčkův Brod v prvním zápase nástavby oslavil vítězství.