Ú s t í n/L. - Repríza loňského třetího semifinále mezi stejnými družstvy byla věrnou kopií originálu. Hosté z Berouna zvítězili znovu o gól, nyní 3:2. O vítězství rozhodl ústecký kat Horčička dvě a půl minuty před koncem při přesilovce pět na tři. Předtím Slovan ve třetí třetině podobně jako na jaře dvakrát vyrovnával náskok hostí. Na 2:2 se trefil ze vzduchu Sýkora sedm minut před koncem, ale na Horčičkovu trefu již nedokázali domácí odpovědět ani v závěrečné power play proti čtyřem bránícím Medvědům. Na první místo prvoligové tabulky se tak posunuly České Budějovice díky domácímu vítězství na Olomoucí 9:0.
st 13. 10. 2004
Medvědi Beroun 1933
2:3 0:0, 0:1, 2:1

Branky: 48. Fink (Mazanec), 53. Sýkora (Kočí, Kříž) – 39. Horčička, 51. Slížek (Horčička, Tvrzník), 57. Horčička (Holub, Slížek). Vyloučení: 7:10, navíc Eiselt (BER) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2500. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Kasík, Vála, Kříž - Fink, Pazourek, Švík - Kudrna, Sýkora, Jankových -Hodek, Šaffer, Přeučil - Lipina, Buďa, Dragoun

Medvědi Beroun 1933: Kopřiva - Holub, Vaněček, Sláma, Veber, Filip, Braniš, Ovčačík, Kašák - Klimenta, Kukla, Gengel - Eiselt, Pabiška, Novotný - Horčička, Slížek, Tvrzník - Havel, Křesťan, Jech

Odvetou za nevydařené semifinále loňského play off měl být dnešní zápas na ústeckém ledě. Místo toho se historie téměř opakovala, když Lvi vždy doháněli jednogólovou ztrátu a vítězný gól opět vstřelil Petr Horčička. Ovšem tentokrát soupeř domácí tým nijak nepřevyšoval, hlavním strůjcem prohry byli totiž samotní domácí hokejisté.

Na začátku zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že se budou domácí hokejisté herně trápit. Ve 3. minutě vyslal zprava střílenou nahrávku Hodek a Dragoun před Kopřivou tečoval těsně vedle. Hned za minutu hráli Lvi poprvé v početní výhodě, ale ani Kočí ani Hodek při svých šancích do černého nezamířili. První vážnější zaváhání domácí obrany mohl v 7. minutě potrestat Eiselt a vzápětí Slížek, ale Sáblík byl pozorný. V 9. minutě se do přečíslení dostali Jiří Kudrna a Sýkora, prvně jmenovaný vystřelil, ale k dorážce už se nedostal. Hokejisté Slovanu měli v závěru první třetiny mírně navrch, ale těsná obrana Berouna jim dělala velké potíže.

Do prostřední části hry vstoupili hosté raketově. Okamžitě po vhazování nahodil zprava před branku kotouč Kukla, ale Klimenta na puk nedosáhl. Poté hráli domácí hokejisté další přesilovku, ale přes neprostupnou hráz se jen s velkými obtížemi dostávali do útočného pásma. Po vyrovnání sil si Lvi vynutili chvilkovou převahu, ale ta byla bezzubá. Ve 26. minutě hráli přesilovku také Medvědi, ale zdálo se, že se spíš snažili udržovat puk daleko od své svatyně, než že by pomýšleli na dobytí branky na druhé straně. V době, kdy se lámal zápas do své druhé poloviny, dostal za domácí obranu přesnou nahrávku Klimenta, ale Sáblík se vyznamenal. Jeden z mnoha nešvarů současného hokeje byl vidět ve 38. minutě. Jech bez povšimnutí přidržel na správnou dobu Pazourkovi hokejku, který by mohl jet sám na Kopřivu. Místo toho se kotouč dostal až na druhou stranu, kde se vytvořil závar před Sáblíkem. Matná domácí obrana nedokázala uklidit Sáblíkem dvakrát vyražený kotouč, až se ho napotřetí z úhlu podařilo Horčičkovi za jeho záda propasírovat - 0:1.

Závěrečná třetina začala v duchu snahy hokejistů Slovanu o zvrat v utkání. Sice si dokázali vytvořit převahu (střely na branku ve třetí třetině byly 25:7), ale Kopřiva jejich špatně umístěné střely bez problémů chytal. Vzrušení přinesla 46. minuta, kdy domácí  hráli přesilovku 4 proti 3. Neplodný tlak Lvů měl alespoň za následek další vyloučení hostujícího hráče, a tak se tato přesilovka ještě protáhla. Při ní přišel Veber o hůl a domácím se tak výhodu čtyř mužů proti de facto dvěma podařilo Finkem šťastně na dvakrát proměnit. Vzápětí měl vedoucí branku na hokejce Šaffer, ale jeho brejk zůstal neproměněn. Poté se hra pořádně dostala do tempa. V 51. minutě opět chybovala domácí obrana na vlastní modré čáře. Do přečíslení se dostali Horčička a Slížek, který téměř z nulového úhlu bekhendem přehodil ležícího brankáře. O necelé 3 minuty později se domácí při přesilovce nastěhovali před Kopřivu. Kočí vystřelil, ale jeho střela byla zblokovaná. Kotouč plachtící vzduchem sklepl na hranici brankoviště do prázdné branky Sýkora - 2:2. Po obdržené brance Medvědi ještě zvýšili obrátky a výsledkem byly dva naprosto zbytečné fauly domácích obránců. Minutovou přesilovku 5 proti 3 využil v samém jejím závěru Horčička. V dohrávaném oslabení 4 proti 5 si ještě Lvi vytvořili tlak a nepustili hosty z jejich obranného pásma. Následná hra bez brankáře umocněná vyloučením Braniše už však křečovitě hrajícím hokejistům Slovanu vyrovnávací branku nepřinesla.

Otakar Vejvoda (HC Berounští medvědi): "Měli jsme teď hodně zajímavou sérii. Čtyřikrát jsme prohráli 1:2. Do Ústí jsme ale v žádném případě nejeli v poraženecké náladě. Byl jsem až překvapený, s jakou chutí jsme hráli. Z té série jsme nedělali žádnou tragédii. Ani my, ani vedení, a to nám hrozně pomohlo. Dnes jsme se domluvili na něčem, co budeme dnes hrát a všichni to perfektně dodržovali a hráli dobře. Nechtěl bych, aby to znělo nějak nabubřele, ale myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Martin Tvrzník? No, toho já jsem poznal už v Litvínově. Martin je přesně takový typ bojovníka, který k nám do toho kolektivu přesně zapadá."

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první třetině jsme si ještě vytvořili nějaké dvě, tři gólové příležitosti. Bohužel jsme je nevyužili a ve druhé třetině, když hrál soupeř pozorně dozadu, jsme se do něj bezúspěšně tlačili. Dnes se to odvíjelo od toho, že jsme neměli dobrý pohyb, vázla spolupráce a byli jsme nedůrazní v osobních soubojích. V závěru jsme ještě inkasovali naprosto zbytečnou lacinou branku. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky, ale nějaký trvalejší tlak jsme si vytvořit nedokázali. Zřejmě nám už trochu chyběly síly, ale co je důležité, soupeř měl daleko větší vůli po vítězství. Oni hráli tak na 120% a maximálně obětavě a všichni se obětovali pro tým. My jsme čekali, kdo u nás zavelí k náporu, ale nic se nestalo. Z naší strany ten výkon dnes nebyl vůbec dobrý. S tímto výkonem bychom neuspěli proti žádnému soupeři, a to hned od 1. kola! Svůj díl na neúspěchu má i nedisciplinovanost. Minimálně tři vyloučení byla úplně zbytečná. Jestliže za stavu 2:2 máme na naší modré puk pod kontrolou a hráč fauluje někde za bránou, tak to je nedisciplinovanost. Pak se hned dostaneme do tří - opět nedisciplinovanost. Na to musíme dávat pozor. Ten zápas jsme si prohráli sami!"