Ú s t í n/L. - Lvi začali velice sebevědomě a už v šesté minutě poslal Lvi do vedení Jiří Kudrna. Olomoucký Karný ale na začátku druhé třetiny vyrovnal. V poslední minutě třetího dějství ale Pazourek nahrál Švíkovi a ten vítězným gólem zajistil Lvům výhru 2:1 a Slovan se tedy udržel na první příčce v průběžné klasifikaci s 29 body.
so 9. 10. 2004
HC Olomouc
1:2 0:1, 1:0, 0:1

Branky: 24. Karný - 6. Jiří Kudrna (Vála, Sýkora), 60. Švík (Pazourek). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc Přeučil (UNL) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 600. Střely na branku: 20:37 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Kasík, Vála, Kubeš - Hodek, Vlček, Jelínek - Fink, Pazourek, Švík - Kudrna, Sýkora, Jankových - Lipina, Buďa, Přeučil

Utkání začalo opatrně, oba dva týmy vyčkávaly, s čím přijde soupeř a tak první střela přišla až ve 3. minutě, kdy ze středního pásma prověřil Sáblíkovu pozornost Šafařík. Do vážnější akce se dostal ještě v téže minutě Hradecký, nahrál na najetého Šakarova, tomu však pozorný Kočí nedovolil zakončit. Poté pálil zápěstím od modré Najdek, střela šla těsně nad, olomoucký rodící se tlak se však nekonal. Mazanec totiž ujížděl Martinkovi a ten ho musel zastavit pouze podražením. Hosté sehráli přesilovku vítečně, proti rychlé kombinaci Sýkory a Vály, kterou zakončoval Jiří Kudrna, neměl Vojtek šanci - 0:1 Kohouty obdržený gól nabudil, začali se tlačit před Sáblíka, který musel zasahovat proti střelám Ministra a Svobody. Úspěšný byl také proti rychlému průniku Hradeckého. V polovině třetiny si kohouti vynutili nátlakovou hrou přesilovku pět na tři, Ústečtí Lvi však odehráli oslabení s velikým přehledem. Po přesilovce vyjel z vlastní obrany Drábek, dostal se až před Vojtka, nekompromisně ho však zastavil Klimeš. Hra se přestěhovala do středního pásma, žádný z týmů však nemohl dlouho nalézt recept, jak překonat soupeřovu obranu. Až v 17. minutě dal o sobě vědět Najdek, kdy z prostoru mezi kruhy tvrdě vypálil, naneštěstí pro domácí však pouze do Sáblíka. Na druhé straně přešli do rychlého brejku Jiří Kudrna a Jankových, výsledkem byla tvrdá střela, se kterou neměl Vojtek větší potíže. V samotném závěru třetiny se ještě blýskl tvrdým obranným zákrokem Šafařík, když pronikajícího Pazourka téměř přehodil na střídačku domácích.

Druhá třetina začala tlakem domácích, ústecká obrana však nepouštěla olomoucké střelce vůbec do zakončení a tak se až ve 22. minutě dostal k lehkému nahození na Sáblíka Klimeš. Paradoxně domácím pomohl závar před vlastní brankou, kdy útočný faul a následné nesportovní chování poslali hosty do dvouminutového oslabení ve třech. Mora se nastěhovala před Sáblíka a ve 24. minutě doklepnul za jeho záda vyraženou střelu Karný - 1:1. Po vyrovnání pokračovali kohouti ještě v přesilovce, ke střele se dostal už pouze Hradecký. Ve 26. minutě se ještě nekonsolidovanou obranou hostí protáhl Svoboda a Sáblík musel použít vyrážečku. Kohouti se snažili využít psychické výhody z vyrovnání, nebezpečně stříleli Němeček a Ministr. V 29. minutě předvedl svou rychlost ústecký Fink, jenž bleskově projel olomouckým obranným pásmem, obkroužil bránu a zakončil. Vojtek stačil puk zalehnout. Obránce Šafařík si však počínal při této akci nedovoleně a nabídl tak Ústí výhodu přesilovky. První výpad Lvů do hanácké obrany skončil pouze posunutou bránou Vojtka, do dalších akcí se již nedostali. Naopak, vracejícího se Šafaříka si všimnul Najdek, bleskový průnik olomouckého beka však skončil u bránícího Kočího, který Šafaříka poslal efektním bodyčkem na led. Ve 31. minutě si mohli hosté napravit reputaci z nevýrazné přesilovky, protože na lavici trestů odešel Klimeš. Obranu Mory však oklamal pouze Pavlas, když se zčistajasna zjevil sám před Vojtkem, jinak byla přesilovka hostí opět nevýrazná. Ve 35. minutě se do nadějné šance probil Ministr, střela však skončila pod tělem ležícího obránce Lvů. Ve 37. minutě ujeli Jiří Kudrna a Jankových, najížděli dva na jednoho olomouckého obránce, střelu vytěsnil Vojtek vyrážečkou a v bráně skončil pouze útočník hostí Kudrna. V samém závěru třetiny byl vyloučen olomoucký Vlček za zbytečný faul v útočném pásmu hostí.

Lvi tedy zahajovali 3. třetinu přesilovkou, kohouti je však vůbec nepustili do pásma. Ve 43.minutě ujel ústeckým obráncům Němeček, nejprve zkusil Sáblíka prostřelit mezi betony, poté se ještě sám dostal k dorážce, Sáblík však zachoval klid. O chvíli později se blýskl individuální akcí Smejkal, jeho střelu na poslední chvíli zblokoval Pavlas. Ve 45. minutě se do obrovské šance dostávali Lipina s Hodkem, jejich snahu však těsně před zakončením zmařil hlavní sudí, když přerušil hru kvůli ve středním pásmu ležícímu Pavlasovi. Severočeši se velmi rozčilovali, reklamovali faul, hlavní arbitr Kubeš však ukázal pouze na místo pro vhazování. Ve 47. minutě ujel všem ústecký Buďa, Vojtek však nechal proti samostatně najíždějícímu útočníkovi vyniknout svou lapačku. O chvíli později musel řešit ještě ošemetnou střelu z úhlu, kterou ho počastoval Švík. Nepotrestaný zákrok Drábka poté odstartoval nervózní nervózní a tvrdou hru, dohrávání často nečistých osobních soubojů. Po jednom takovém střetu se po svém soupeři ohnal osekávaný olomoucký Svoboda a Kubešova ruka vyletěla prudce nahoru. V následné přesilovce vyslal parádní bombu na Vojtka Jan Kudrna, hosté si vynutili tlak a předvedli kombinačně velice zdařilou hru v početní převaze, vytvořili si obrovský tlak, nedokázali však poslat finální přihrávku. Hra se ještě více přiostřila a na začátku 51. minuty si šli po vzájemné šarvátce odpočinout Svoboda s Pavlasem. Hrálo se v pěti na obou stranách, opět převážně ve středním pásmu, z ústecké strany stojí za zmínku únik Finka po pravém křídle, ze strany domácích zase pokus Šakarova zpoza branky. Více ze hry začínali mít kohouti, bohužel domácí Svoboda opět neunesl neodpískaný faul na Martinku, rozhodl se opět oplácet a putoval již potřetí v této třetině na trestnou lavici. Ústí v přesilovce zatlačilo hanáky do obranného pásma, velkou šanci spálil Pazourek. V 60. minutě, když už oba týmy začínali přemýšlet o prodloužení, poslal z rohu kluziště Pazourek přesnou přihrávku na Švíka, ten si počkal na nejvhodnější okamžik, až bude mít Vojtek zakrytý výhled, a stanovil konečnou podobu výsledku 1:2 Ten už nezměnila ani power play Olomouce, posílená v závěrečných sekundách víceméně kompenzačním vyloučením ústeckého hráče. Ústečtí Lvi tak dokázali až v samotném závěru strhnout vítězství na svou stranu a připravili tak Olomouc o spravedlivou dělbu bodů. I tak kohouty vyprovázel do kabin uznalý potlesk publika.

Vít Borůvka (asistent trenéra HC Slovan Ústečtí lvi): „Utkání mělo dobrou úroveň, bylo rychlé, vyrovnané a tvrdé se šťastnějším koncem pro nás, vyhráli jsme dva jedna. Určitě nemám pocit, že jsme si nadměrně stěžovali, brečeli nebo simulovali, od olomouckých obránců bylo hodně tvrdých zákroků. Rozhodčí pískal nepřesně, ale na obě strany. Olomouc určitě patří v tabulce o nějaké to místo výš, jsou tu kvalitní hokejisté a v průběhu soutěže půjde toto mužstvo nahoru, odvážet body z olomouckého ledu bude nesmírně těžké a příliš mnoho mužstev zde vyhrávat nebude.“

Kamil Přecechtěl (trenér HC Olomouc): “Odehráli jsme velice dobré utkání a nejbohatšímu klubu této soutěže jsme byli více než důstojným soupeřem. A nebýt toho, že celý zápas brečeli a ovlivnili tím rozhodčího a nás tím srazili, tak jsme z tohoto utkání mohli mít nejméně bod. Mrzí mě jejich vystupování. Na to, jaký mají kádr, se tady chovali, jako bychom jim kdovíjak ubližovali. S takovým mužstvem by měli být suverénnější, než aby jenom brečeli. Bohužel na naše rozhodčí tohle platí, dneska nás při faulu na Martinku trošku poškodil a nakonec poslal na trestnou Svobodu. Ústí má velice kvalitní kádr jak dopředu, tak dozadu, proto jsme dnes vstřelili pouze jeden gól, ovšem ani Ústí nás nijak nepřehrálo. Byl to silový, vyrovnaný zápas s malým počtem osobních chyb. Dnes vyhrál šťastnější, ale určitě ne lepší, kluci si zasloužili za předvedený výkon děkovačku diváků.