Ú s t í n/L. - Slovan se opět probil do čela prvoligové tabulky. V domácím utkání porazil severočeského rivala z Chomutova 3:1, když utkání zlomila branka Patrika Finka pět minut před koncem. Po, v poslední době na domácím ledě, tradičním úvodu a inkasované brance se Ústečtí Lvi probudili. Druhou polovinu úvodního dějství ovládli a vyrovnali. Po opatrné druhé třetině rozhodli závěrečným náporem v poslední části. Pojistku přidával Jankových dvě minuty před koncem svou tradiční ostrou ranou.
st 6. 10. 2004
Piráti Chomutov
3:1 1:1, 0:0, 2:0

Branky: 14. Vála (Kudrna Jiří), 55. Fink (Pazourek), 58. Jankových (Dragoun) – 4. Koláček (Hájek, Buchal). Rozhodčí: Haškovec - Dančišin, Matějček Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 4200. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kudrna, Kočí, Drábek, Kříž, Kasík, Vála - Hodek, Koudelka, Jelínek - Fink, Pazourek, Švík - Kudrna, Sýkora, Jankových - Dragoun, Lipina, Buďa

Piráti Chomutov: Horčička - Hájek, Plaček, Trefný, Řezníček, Prošek, Révay - Polodna, Šíp, Jíra - Ibl, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Koláček, Buchal - Hahn, Charousek, Martenek

Po několika dnech zavítal na led Ústeckých Lvů další celek z čela tabulky. Domácí hokejisté chtěli před vlastním publikem odčinit zatím jedinou prohru v soutěži, zatímco hosté chtěli prodloužit svoji vítěznou sérii. Utkání nebylo zdaleka tak pohledné jako s exligovými Budějovicemi, ale bylo to derby a bojovností a nasazením obou celků se mu napínavostí plně vyrovnalo.

První střelu na branku si hned po 11 vteřinách hry připsal Révay. Poté se do dvou slibných šancí dostali Lvi. Ve 4. minutě se před Sáblíkem vytvořil závar, ale puk se nakonec objevil až v rohu kluziště. Odtud ho před branku nahodil Hájek na úplně volného Koláčka a ten Sáblíka střelou z první pokořil. O 3 minuty později dostal pas na modrou Sýkora, ale jeho brejkový pokus skončil nad chomutovskou svatyní. V 8. minutě hráli domácí hokejisté těsně za sebou dvakrát přesilovku, ale přestože si vytvořili tlak, nedokázali nic dotáhnout do konce. Ve 14. minutě se dostal až před Sáblíka Šíp, ale střelou z bekhendu domácího brankáře nepřekvapil. Ten vzápětí chytil i Jeslínkovu střelu z bezprostřední blízkosti. Hra se bleskově přenesla na druhou stranu, rozhozená hostující obrana nedokázala pokrýt Válu a ten vyrovnal. Branka byla předmětem dalších diskuzí. Kotouč se údajně odrazil od vnitřní horní tyče do zadní svislé, a pak vyletěl ven z branky. Poté hra nabrala spád a útoky se přelévaly ze strany na stranu.

Druhá třetina začala dvouminutovým oslabením Slovanu, ale hosté během své přesilovky domácí branku příliš neohrozili. Ve 23. minutě to v domácí obraně opět hořelo, ale výborný Sáblík změnu skóre nepřipustil. O minutu později chyboval Pavlas, ale následný brejk pro domácí příliš velké nebezpečí neznamenal. Následoval doslova boj o každou píď ledu. Hra se změnila spíše v boj, ve kterém měli mírně navrch hosté. 4 minuty před druhou sirénou se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale Kočí znamenitě vyčíhl okamžik přihrávky a vypíchl puk. O 2 minuty později byl po dalším závaru domácí brankář už překonán, ale téměř z brankové čáry stihl kotouč vyhodit Kasík. Na konci třetiny měli Lvi další výhodu jednoho muže v poli, kterou umocnil svým nevybíravým faulem na Švíka ještě Révay. Domácím se však přesilovka vůbec nevyvedla a nic při ní nedokázali vymyslet.

Po úvodním vhazování ve třetí třetině si hokejisté příliš nezahráli. V hale bylo dost dusno, nad ledem se začala tvořit mlha a puk se na mokrém ledě lepil. Snad největší šanci hostí měl ve 43. minutě Jeslínek. Užuž se chystal střílet do odkryté branky, když se Sáblík skokem přemístil k opačné tyči, volný prostor vykryl a kotouč zalehl. Poté se domácí hokejisté konečně chytli, přepnuli na vyšší obrátky a postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou. Přestože měli Lvi o něco více ze hry, jejich finální přihrávky nebo zakončení byly katastrofální. Svědčí o tom i šance z 53. minuty, kdy po nádherné akci ne jeden dotek netrefil Sýkora prázdnou klec. O necelou minutu později obral Fink o kotouč Révaye, vybruslil si před Horčičku a na dvakrát poslal domácí do vedení. V 58. minutě pošimral Trefný střelce vedoucí branky holí mezi chráničem a kalhotami a ten odkulhal rovnou do kabiny. Vzápětí našel Dragoun na modré Jankových, jenž umístil střelu pod Horčičkovu lapačku přesně k tyči - 3:1. Necelé 2 minuty před koncem řádné hrací doby si šel ještě odpočinout na trestnou lavici domácí obránce Mazanec, hosté zkusili hru bez brankáře 6 proti 4, ale hokejisté Slovanu své vydřené vítězství ubránili.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): "Myslím si, že jsme tu odehráli dobré utkání, a to i pro diváky. Povedl se nám vstup do zápasu, brzy jsme dali gól. Bohužel po sporném gólu došlo k vyrovnání. Nevím jestli to branka byla nebo nebyla. Jen mě zaráží, že rozhodčí s ledovým klidem tu branku uznal. I když si myslím, že tato branka utkání nerozhodla. Rozhodla totiž naše jediná chyba 6 minut před koncem, kdy náš hráč udělal chybu, neudržel soupeře a ten se dostal až před branku. Raději měl faulovat, dnes to bylo jedno. Chtěl bych říci jen to, že se plně ztotožňuji se slovy pana Vaňka z Karlových Varů, že to co u nás předvádějí rozhodčí, to nemá obdoby. Myslím, že jsme nehráli jen proti Ústí. To je samo o sobě velmi silné, ale hráli jsme i proti panu Haškovcovi. Ten si dnes na ledě dělal, co chtěl. Svým hráčům bych chtěl poděkovat za výkon, bojovnost a za to, jak to tu odehráli."

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V prvních dvou třetinách jsme nehráli dobře. Hráči spíše než pro tým hráli sami na sebe. Ve druhé přestávce jsme jim museli domluvit, že takhle to dál nejde, že musí držet partu a hrát jako tým. Do třetí třetiny se to předsevzetí už naplňovalo a nakonec jsme zápas dokázali rozhodnout. Proti Budějovicím jsme hráli velice dobře, proti Kadani jsme výkon zopakovali, ale potřetí za sebou se nám to zopakovat nepodařilo. To je pro kohokoliv velice těžké. Dnes nám nešly přesilovky, bruslení také nebylo takové na jaké jsme u hráčů zvyklí. Mohlo to být ledem nebo únavou, každopádně od bruslení se vše odvíjí. Hráči byli všude o krok později a to nám, samozřejmě, narušovalo kombinaci. K rozhodčím se nikdy nevyjadřuji. Mohu říci jen, že píská tak, jak to vidí on. Zákroků i od soupeře tam bylo víc, které zůstaly nepotrestány. Když se hraje hodně tvrdě a rozhodčí to nepíská, je na tom lépe to mužstvo, které má hráče těžší a pro takovou hru stavěné. My takových hráčů tolik jako Chomutov nemáme. Rozhodčí nám zápas určitě nevyhrál. Teď jedeme do Olomouce. Ta nevykročila do sezóny příliš dobře, ale nedávno porazili Kometu, která má letos velice solidní tým, takže si myslím, že půjde postupně výkonnostně hodně nahoru. Zápas tam určitě nebude jednoduchý, ale vyhrát chceme v každém zápase."