Ú s t í n/L. - Po vítěství 3:1 nad Havířovem si Ústečtí Lvi minimálně do soboty udrží první příčku. V poklidném utkání sice domácí začali aktivněji, ale hosté je zaskočili hned z první vážné akce při první přesilovce utkání. Slovan vyrovnal ještě do přestávky a ve druhé třetině rozhodl utkání dvěma využitými přesilovými hrami. Výsledek pečetil Petr Jelínek tečí skvostné střílené Mazancovy přihrávky.

st 29. 9. 2004, ZS Ústí nad Labem
AZ Heimstaden Havířov
3:1 1:1, 2:0, 0:0

Branky: 14. Jankových (Vála), 29. Koudelka (Hodek, Mazanec), 39. Jelínek (Mazanec, Jankových) - 10. Folta (Mareček, Studený). Rozhodčí: Hodek - Kabourek, Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Pazourek (UNL) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2600. Střely na branku: 36:15. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Jan Kudrna, Kočí, Drábek, Vála, Kříž, Kubeš - Hodek, Koudelka, Jelínek - Fink, Pazourek, Švík - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Buďa, Lipina, Přeučil

AZ Heimstaden Havířov: Vrba - Vavruša, Šefčík, Prokop, Mareček, Štěpán, Dresler, Flašar, Zátopek - Zdeněk, Bouz, Mikšan - Dvořák, Studený, Volák - Sedlák, Dibelka, Folta - Fojtík, Syřínek, Žůrek

V zápase kočkovitých šelem, ve kterém si díky koncertu skupiny Alphaville vyměnili oba soupeři pořadatelství, se ústeckému publiku představili Panteři z Havířova. V prvních dvou třetinách, až na výjimky, jasně dominovalo domácí mužstvo, ale svou převahu, když poměr střel byl 29:10, dokázalo přetavit pouze ve 3 góly. Závěrečná třetina naopak přinesla zcela jiný obraz hry. Domácím se nedařila rozehrávka ani finální přihrávka a svůj náskok při poměru střel 7:5 doslova ubránili.

Do utkání vstoupili domácí Lvi pěkně zostra. Hned v úvodu si pěknou šanci vypracoval Jankových a po něm i Koudelka. V 5. minutě si najel na přihrávku Jan Kudrna, ale jeho prudký volej od modré trefil jen dobře klečícího Vrbu. K odraženému puku se dostal Fojtík, který se doslova probil až před Sáblíka, ale nakonec ho zradila muška, když netrefil branku. Další vzrušení přinesla 7. minuta. Hodek si mazácky obhodil Voláka, ale jeho pokus od modré jen zazvonil o horní tyčku. Vzápětí se do obrovské šance dostal Koudelka, když nadvakrát sice Vrbu překonal, ale Prokop kotouč vyhodil doslova z brankové čáry. 10. minuta se nesla přesně v duchu otřepané fráze "nedáš - dostaneš". Hosté hráli první přesilovku a po dobře sehraném zámku se ujali Foltou vedení. Poté se Panteři doslova zabarikádovali na modré čáře a domácí se jen těžko probojovávali do útočného pásma. Ve 14. minutě se podařilo Válovi nahodit kotouč do útočného pásma. Puk odražený od zadního mantinelu dojel Jankových a nechytatelnou bombou z první srovnal stav na 1:1. Hosté sice reklamovali zakázané uvolnění, ale již dříve čárový rozhodčí signalizoval teč na modré čáře.

Do druhé třetiny vstoupili hosté bez respektu. Panterů bylo najednou všude plno a prvních 6 minut hokejisty Slovanu téměř k ničemu nepustili. Z toho vybočila jen akce Sýkory ve 23. minutě. Po brejku se dostal až před Vrbu, ale toho nepřelstil. Ve 27. minutě dostal do jízdy přihrávku na modrou čáru Folta, ale jeho sólo zázračně Sáblík zneškodnil. To domácí hokejisty vytrhlo z letargie a svou aktivitou donutili hosty k faulu. Při přesilovce, ve 29. minutě, našel Mazanec u levé tyčky číhajícího Hodka, ten přenesl hru k pravé tyčce na úplně volného Koudelku, pro kterého nebyl problém doklepnout puk z několika kroků do zcela odkryté branky. Ihned po rozehrání se do podobné šance dostal ještě i Fink, ale jemu se prázdnou branku trefit nepodařilo. Po strhnutí vedení na stranu Lvů už bylo na ledě doslova jen jedno mužstvo. Na Vrbu se valila jedna vlna za druhou, ale skórovat se domácím podařilo až v předposlední minutě druhé třetiny, opět při přesilovce. Při ní vystřelil od modré Mazanec a Jelínek těsně před brankářem tečoval k tyči - 3:1.

Na začátku závěrečné třetiny dostali Lvi výhodu dvou mužů v poli, ale i přesto, že si vytvořili velké šance, branku vsítit nedokázali. Bezzubý tlak domácích hokejistů zřejmě způsobil, že ve hře znatelně polevili. Hosté okamžitě vycítili šanci, dokázali se postupně vymanit z tlaku a sporadicky ohrožovali z brejků domácí svatyni. Hra přestala mít spád a stávala se dost nezáživnou. Domácí hokejisté často kazili přihrávky, a pak se museli bránit nájezdům Panterů. Poslední šanci na zvrat v utkání měli hosté v 54. minutě. To hráli přesilovku, ale skvělý Sáblík opět čaroval, když zabránil téměř jasnému gólu.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Úvod zápasu rozhodně nebyl podle našich představ. Tam jsme si chtěli vynutit větší tlak, ale soupeř nás k němu nepustil. Můžeme být jen rádi, že ve druhé třetině jsme šance proměnili a dali branky. Tam jsme pravděpodobně to utkání zlomili. Závěr zápasu ovlivnily naše zbytečné chyby a vyloučení. Při té přesilovce 5 na 3 jsme dvakrát nebo třikrát trefili brankáře do masky, to je otázka několika centimetrů. Hráče, kteří umějí dobře a tvrdě vystřelit tu máme. Do střely se dostali, ale jestli to nakonec skončí gólem nebo ne, to je i o štěstí. Dnes naskočil poprvé do utkání po zranění Milan Buďa. Je na něm sice znát delší zápasová pauza, ale jsme rádi, že si dnes zranění neobnovil. Teď už se bude jen zlepšovat a určitě se zařadí opět k těm nejlepším hráčům. Na ledě jsou na trénincích už i oba marodi ze Sparty. Je teď jen otázka, kdy se jak Jarda Kasík, tak i Michal Dragoun zapojí do zápasů. V sobotu nás tu čekají Budějovice. Ty jsou silné sami o sobě, navíc teď mají další dva hráče z NHL. V žádném případě však do zápasu nepůjdeme odevzdaně. Ti dva hráči jsou pro nás spíše taková výzva ukázat se, že se můžeme měřit i s tak kvalitními hokejisty."