Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi podlehli v dramatické koncovce v prodloužení v Mladé Boleslavi 1:2. Ani jeden z celků se nedokázal v první ani v druhé třetině prosadit. Až v 50. minutě přiklonil ukazatel skóre na stranu Mladoboleslavských David Vrbata po přihrávce bratra Radima, v předposlední minutě zápasu sice při power-play Daniel Hodek vyrovnal, ale prodloužení opět převzal odpovědnost na svojí hůl David Vrbata a zajistil svým druhým gólem domácím dva body. Byl to pro něj v soutěži již čtvrtý bod, za tři góly a jednu asistenci, čímž se rázem vyhoupl na první příčku kanadského bodování svého týmu.
po 20. 9. 2004
BK Mladá Boleslav
HC Slovan Ústí nad Labem
2:1pp 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0

Branky: 50. D. Vrbata (R. Vrbata), 62. D. Vrbata (Vyskočil) - 59. Hodek (Kudrna Jan). Rozhodčí: Dvořák - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2350. Střely: 33:31

BK Mladá Boleslav: Musil – Morava, Drtina, Toužimský, Jareš, Vyskočil, Pazdera, Derner, Meňhart – Kadlec, Hradecký, Kameš – Nedorost, D.Vrbata, R. Vrbata – M. Krupka, Král, Kostourek – L. Krupka, Stejskal, Weiss. Trenér: Miloslav Hořava.

HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík – Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kříž, Vála, Drábek, Kubeš, Kočí – Hodek, Koudelka, Jelínek – Pazourek, Fink, Švík – Jankových, Sýkora, Kudrna – Přeučil, Lipina, Vlček. Trenér: Pavel Hynek.

Komentář

Utkání samotné nabídlo velmi dobrý hokej a boj o každý metr ledové plochy. Hned z prvního útoku zahrozil domácí Kadlec, bekhendový pokus však do branky nenasměroval. Od modré se snažil Sáblika překvapit také Vyskočil. Na druhé straně tváří v tvář Musilovi neuspěl Fink. Tentýž hráč se protáhl do obraného pásma domácích při ústecké přesilovce, pro úspěšnou koncovku neměl ale dostatek klidu. Starší z rodu Vrbatů Radim se blýskl v 15. minutě, kdy jeho bekhendový pokus Sáblik kryl. O minutu později se zámořská posila představila znovu. Stahovačkou se zbavil jednoho z bránících hráčů, na Sáblika v koncovce ale znovu nevyzrál.

Také druhá třetina nabídla hokej velmi dobré úrovně a také spolehlivé výkony obou brankářů – domácího Musila a hostujícího Sáblíka. Strážce boleslavské branky vyzrál na pokus Kudrny, předvedl výbornou práci lapačkou při střele, kterou vyslal Jankových a vychytal také Koudelku. Na druhé straně Sáblik vyrazil střelu Drtiny po akci Krále a ústeckého gólmana neprostřelil zblízka ani Hradecký, který ovšem hostující branku netrefil.

Ve třetí třetině hokej zásluhou obou týmů gradoval a diváci se dočkali i gólů. V 50. minutě stadion vybuchl nadšením po spolupráci bratří Vrbatů – Radim po průniku do třetiny ideálně našel volného Davida Vrbatu a ten nedal Sáblikovi šanci – 1:0. Parádní akci jako vystřiženou z hokejové učebnice odměnili diváci potleskem pro oba hlavní aktéry ve stoje. Hosté však nerezignovali, po oddechovém čase sáhli k power-play a tu také zásluhou Daniela Hodka v 59. minutě po pouhých šesti vteřinách využili.

Ke slovu tak přišlo prodloužení, které rozhodl v 62. minutě svým druhým gólem v zápase D.Vrbata. Nejprve střílel Toužimský, Sáblik jeho střelu ještě vyrazil a David Vrbata jí vrátil do ústecké sítě – 2:1.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): „Už ráno na rozbruslení jsme se hráčům snažili vtloukat do hlavy, že utkání rozhodně nebude z kategorie jednoduchých. Že domácí po třech porážkách v řadě budou hrát na hranici svých možností a s velkým nasazením i obětavostí. A právě to, čeho jsme se obávali, se nám v zápase potvrdilo. Domácí odehráli vynikající zápas. Já doufám, že jsme k jeho úrovni přispěli i my. Musíme sportovně přiznat, že musíme být rádi za bod. Vydřeli jsme ho až v samém závěru. Právě ve zmíněném nasazení, urputnosti a bojovnosti nás domácí předčili. Máme výškovou i váhovou převahu a není normální, že prohrajeme sedmdesát procent osobních soubojů. Pak mě mrzí, že v těch situacích, kdybychom měli projevit zkušenost nebo tu kvalitu, například v početní převaze, tak si třikrát naší přesilovku zkazíme tím, že jsme vyloučení za nedovolené bránění. Měli jsme díky přesilovkám dostatek příležitostí ke vstřelení gólu a my to nevyužili. To mě mrzí. Ale říkám – já jsem rád za bod."

Petr Haken (asistent trenéra Mladé Boleslavi): „My jsme doufali, že už se konečně vše otočí v náš prospěch. V tom se naše očekávání splnilo. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři a hokej, který byl k vidění, se podle mého soudu rozhodně musel líbit. Musím za výkon pochválit všechny naše hráče. A přítomnost Radima Vrbaty? Viděli to všichni dokáže nejen podržet puk, ale je i zároveň vzpruhou pro všechny ostatní. Filip Šindelář dostal pro dnešní zápas volno, aby si odpočinul. Pavel Metlička by v přípravě měl absentovat zhruba tři nebo čtyři dny. Potřebuje klid, trápí ho třísla.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže