6:1. Hlavní hvězdou večera byl Jan Švík, autor hattricku.
Na hlavní stránce již můžete hlasovat a volit tři hlavní Lví hvězdy večera. Hlasování končí v úterý o půlnoci.

">
Ú s t í n/L. - Během osmi minut získali Ústečtí Lvi tříbrankový náskok a o vítězi prvního utkání v zrekonstruované Lví aráně bylo prakticky rozhodnuto. Dále se Ústečtí hokejem bavili. Vypracovali si ještě mnohem více šancí než potřebovali na úvodní tři trefy, ale přidali již "pouze" tři branky. Porazili tak Písek hladce a jednoznačně 6:1. Hlavní hvězdou večera byl Jan Švík, autor hattricku.

so 18. 9. 2004
IHC Komterm Písek
6:1 4:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Švík (Jan Kudrna, Fink), 7. Jelínek (Koudelka), 8. Jankových, 20. Švík (Fink, Kříž) 40. Švík (Fink), 48. Jiří Kudrna - 13. Míka (Malinský, Veselý). Rozhodčí: Würtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:8, navíc Jankových 10 min., Pazourek a Koudelka 5+OK - Vokatý a Jelen 5+OK. Využití: 2:1. Diváci: 3000. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1. Střely na branku: 38:27

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Jan Kudrna, Kříž, Vála, Drábek, Kubeš, Kasík, - Hodek, Koudelka, Jelínek - Fink, Pazourek, Švík, - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Přeučil, Lipina, Vlček

IHC Komterm Písek: Šmíd (Špiler) - Vokatý, Tupý, Malinský, Veselý, Svoboda, Procházka, Burkoň - Jelen, Nouza, Řehoř - Kašpar, Šimek, Míka - Štefan, Kožnar, Kořánek - Zíka

Duel mezi Ústeckými Lvy a Pískem se zdál být rozhodnut už v 8. minutě, kdy domácí Lvi vedli 3:0. Poté se osmělili i Psečtí, ale byli to domácí, kdo důrazně udával tón zápasu. Od poloviny závěrečné třetiny se ale spíše zdálo, že se kluziště změnilo v rohovnickou arénu. Z těchto potyček vyšla obě mužstva sice nerozhodně, ale sudí Würtherle rozdal během posledních 12 minut celkem 114 trestných minut.

První vážnější šanci si vytvořili domácí, když Hodek ve 4. minutě zleva přihrál před brankoviště, ale soupeřovi obránci zabránili Jelínkovi usměrnit kotouč do branky. O minutu později nezachytil Fink u pravého mantinelu přihrávku a kotouč prosvištěl podél celého hrazení celou útočnou třetinou. Těsně u modré čáry, ještě v útočném pásmu, ho zastavil Jan Kudrna. Ihned vypálil a těsně před brankářem ho do sítě tečoval Švík. Vzápětí se na druhé straně probil domácí obranou až před Sáblíka Kožnar, ale domácí brankář souboj jeden na jednoho vyhrál. Brzy po vhazování šel po vražení na hrazení pykat Vokatý a domácím se naskytla možnost hrát první přesilovku. Přesně po 59 vteřinách ji po Koudelkově přihrávce zužitkoval Jelínek. Skóre se znovu měnilo o minutu později. Jankových si najel před Šmída zprava a, přestože byl tísněn, nadvakrát puk propasíroval pod brankářem - 3:0. Jak na tom hosté jsou, ukázala 10. minuta. Nouza a Jelen se dostali lehce do přečíslení dva na jednoho, ale při finální přihrávce selhali a Sáblíka vůbec neohrozili. Ten své umění předvedl brzy poté, když zpoza kruhu střílel Řehoř. Svou první přesilovku využili ve 13. minutě i hosté, když Sáblík Míkovu střelu od modré viděl až v brance. Do šaten se však odcházelo s tříbrankovým rozdílem. Necelou minutu před sirénou naznačil Fink střelu, ale kotouč předložil křížem úplně volnému Švíkovi, pro kterého už nebyl problém trefit zcela odkrytou branku.

Druhá třetina začala o poznání opatrněji z obou stran. Ve 24. minutě se Nouza proháčkoval celým kluzištěm až za branku Sáblíka, ale nablízku nebyl nikdo ze spoluhráčů, kterému by mohl nahrát. Domácí Lvi postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou. Soupeře drtili tak, že se dokázal osvobodit jen za cenu faulu. Nutno dodat, že přesilovka domácím moc nevyšla a hosté při ní dokázali několikrát vystrčit růžky. Ve 31. minutě opět domácí obrana trochu zaváhala a hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Z následného souboje Malinský - Sáblík vyšel vítězně domácí brankář. Hosté se dále snažili tlačit do útoku a při přesilovce ve 37. minutě orazítkoval Zika horní tyčku a vzápětí poté Šimek prováhal nejvhodnější okamžik ke střele. Tím, že se hosté snažili hrát trochu vabank, vznikala okénka v jejich obraně. Jedno takové využil necelou půlminutu před koncem třetiny Švík, když mu do úplně volného prostoru před Šmídem naservíroval kotouč opět Fink - 5:1.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe domácí. Hned po 2 minutách zahrozil Pazourek, ale Šmíd byl na místě. V dalších minutách si Lvi vytvořili velký tlak, který korunoval ve 47. minutě Jiří Kudrna, když po rychlém průniku stanovil skóre na konečných 6:1. Hosté zřejmě porážku neunesli a následně vyprovokovali několik potyček. Domácí hokejisté se naproti tomu hokejem vyloženě bavili a předváděli pro publikum jednu parádičku za druhou.

Milan Mazanec (IHC Písek): "Musím pogratulovat soupeři. Má velice dobré mužstvo, což se ukázalo i v zápase. Je jen škoda, že se do toho, na můj vkus dost brzo, vložil rozhodčí. První tři góly jsme dostali ne po našich chybách, ale po chybách rozhodčích. První gól padl po zakázaném uvolnění, druhý po dost přísném vyloučení a třetí byl dosažen nohou. Myslím, že soupeř by si to vybojoval tak jako tak. Jen je škoda, že jsme nemohli hrát na čtyři pětky, protože síly bude potřeba rozložit do následujícího náročného týdne s vloženým pondělkem, kdy nás čekají Budějovice a Kadaň. Hráči dnes nezklamali. Myslím, že to je jejich momentální technická úroveň. Zpočátku byli trochu zakřiknutí a čekali, co soupeř. Soupeř uhodil, ale oni se tomu postavili a bojovali srdnatě až do konce."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Vývoji napomohly tři rychlé góly, když už v 8. minutě to bylo 3:0 a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Přesně takové utkání jsme potřebovali. Abychom odehráli zápas, kde dáme víc branek, ale myslím, že podle toho, kolik jsme měli šancí, by měla být produktivita ještě vyšší. Dnes jsme soupeře zasypali velkým počtem střel a předvedli i několik líbivých akcí. Myslím, že to mužstvu pomůže po psychické stránce. Jen nás může mrzet, že utkání postupně ztrácelo sportovního ducha. Bylo tam několik zbytečných šarvátek a vyloučení. V závěru jsme hráče nabádali, aby si dávali pozor a aby nechodili do žádných soubojů. Ale třeba to poslední vyloučení, kdy rozhodčí hodí vhazování, Jelen chytne Pazourka pod krkem a začne ho škrtit, tak to má s hokejem pramálo společného... Písek ve druhé třetině zvýšil aktivitu a důraz. Chtěli nám naši hru trochu rozbít. My jsme je ale přesto přehrávali a oni hráli jen to, co uměli. Snažili se nás třeba zastrašovat, aby otupili náš tlak. My jdeme zápas od zápasu. Ty se, samozřejmě, valí rychle za sebou, což mužstvo prověří. Prověří ho fyzicky, sice ne hned, ale tak v listopadu, prosinci se projeví, jak na tom to které mužstvo kondičně bude. Dnes naskočil po zranění David Mazanec, ale ve třetí třetině jsme ho stáhli. Měl ještě nějaké střevní potíže. Odehrál velmi dobré utkání. Na ledě už začal trénovat i Milan Buďa a snad do deseti dnů by se mohl objevit v zápase."