Jan Hucek, navýšil na 3:2 a zajistil tak Slovanu výhru a tři body.">
V 8. kole ligy juniorů se na zimním stadionu v Ústí nad Labem utkal domácí Slovan a HC Karlovy Vary "B". V první a třetí třetině dominoval spíše domácí celek naopak v druhé části hosté. Do 59. minuty bylo skóre vyrovnané 2:2. Půl minuty před koncem utkání dokázal vstřelit gól Jan Hucek, navýšil na 3:2 a zajistil tak Slovanu výhru a tři body.
ne 12. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary B
3:2 1:0, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 12. Macek (Benda, Kopta), 55. Strnad (Straka, Hucek), 60. Hucek (Straka) – 26. Priškin (Klíma), 27. Prachař (Hubáček) . Rozhodčí: Kamil Hlinka – Milan Armstark, Martin Kopáč. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Vykouk, Straka, Koval, Řídel, Hucek, Kopta, Navarra, Benda, Macek, Kašek, Trončinský, Jindřich, Strnad, Vrba, Zdvořáček, Klement Trenér: Vít Borůvka

HC Energie Karlovy Vary B: Frček (Harakal) – Binias, Truhlář, Kovka, Priškin, Prachař, Klíma, Krejsa, Hubáček, Vávra, Bezděk, Beer Trenér: Milan Čejka

Hostující tým nastoupil do utkání pouze v jedenácti, což bylo značným handicapem. Domácí je v první třetině téměř nepustili k puku, natož do nějaké šance. I přes to, že se domácí stále drželi v útočném pásmu, do brány hostí dobojoval Slovan pouze jednu střelu. V 11. minutě využil přesilové hry a autorem této první branky utkání byl Marek Macek. Do konce první třetiny nedokázali hosté odpovědět a do kabin se tak odjelo za stavu 1:0.

V druhé třetině domácí mírně podcenili kvalitu hostujícího týmu a již po odehraných pěti minutách inkasovali v oslabení branku, jejímž střelcem byl Jan Priškin. Tým ze Sokolova byl nenasytný a hned po minutě přidal další gól David Prachař a dovedl tak svůj tým do jednobrankového vedení. Domácí brankář Martin Kosina měl v druhé části mnohem víc práce a dvě střely mu skončily za zády. Stav utkání po 40 minutách byl 1:2.

Do třetí třetiny nastoupili domácí opět s reálným pohledem na hru a se snahou vrátit vedení na svou stranu. Oba týmy měli nepřesné přihrávky, čímž se připravovali o puk a tím také o šance. Po 14 minutách třetí dvacetiminutovky se prosadili domácí skvělou sehranou akcí. Jan Hucek projel útočným pásmem podél mantinelu, objel si bránu soupeře, přihrál Miroslavu Strakovi, jehož střelu tečoval až za záda Jakuba Frčka Petr Strnad. Dokázal vyrovnat a dodat konci tohoto zápasu velké napětí. Minutu před koncem zkoušel vystřelit od modré čáry Miroslav Straka, ale jeho střelu hostující gólman vyrazil. Napodruhé to ale vyšlo! Díky přihrávce Miroslava Straky, který si připsal dvě asistence, od modré střílel Jan Hucek a puk propadl až do brány hostí. Připsal si tak dva kanadské body 1+1. Posledních osm vteřin třetí třetiny zkusili hosté bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázali. V poslední vteřině se před brankou domácích strhla potyčka, ale to na konečném stavu utkání 3:2 již nic nezměnilo.

Karlovy Vary "B" zůstávají na prvním místě v tabulce se svými 19 body. A Slovan, který má o jeden odehraný zápas méně si připisuje tři body, má jich tak nyní 11 a posouvá se na čtvrtou příčku.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a k ničemu jsme v první třetině soupeře nepustili. Na druhou stranu jsme si z toho tlaku nevytvořili žádné šance. Poté se hra vyrovnala na 1:1 střelou ze středního pásma, což by se stávat nemělo, ale ten puk asi ve vzduchu nějak prapodivně zaplachtil. My jsme rádi, že jsme v poslední třetině otočili vývoj utkání a získali tři body."

Milan Čejka (HC Karlovy Vary "B"): „Přijeli jsme v okleštěném složení, protože máme hodně zraněných hráčů. K dispozici jsme tak měli hráčů pouze 11 a to se projevilo. Tady je velké hřiště a byť jsme sahali alespoň po bodu, nemáme nic. Hráčům chci poděkovat za odvedenou práci. Takový je hokej, už to tak někdy bývá."