Ústí nad Labem - V pátém kole ligy juniorů se v ústecké aréně utkali HC Slovan Ústí a HC Hvězda Praha. I přes vedení Hvězdy Praha hned ve třetí minutě, se Slovan dokázal v průběhu zápasu prosadit šestkrát, jeden z gólů vstřelil Ondřej Kopta (na fotografii). Hosté poté skórovali už jen jednou a domácí se tak mohli radovat z výhry a tří bodů, které si připsali do tabulky. Díky nim se Slovan přesouvá v tabulce na třetí místo a Hvězda Praha je hned pod ním na čtvrtém místě.
pá 3. 10. 2014, Ústecká Aréna
HC Hvězda Praha
6:2 1:1, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky:8. Strnad (Macek, Zdvořáček), 25. Kašek (Macek, Kopta), 29. Suchan (Řídel), 39. Suchan (Řídel), 47. Benda, 56. Kopta (Strnad, Benda) - 3. Hyršl (Jindra, Klíma), 55. Hyršl (Klíma Pečenka) Rozhodčí:Pavel Wűrtherle, David Klouček, Jaroslav Beránek. Vyloučení:7:5. Využití:1:1. V oslabení:1:0 . Diváci:137. Průběh utkání:0:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Vykouk, Straka, Koval, Řídel, Hucek, Kopta, Benda, Macek, Kašek, Trončínský, Suchan, Jindřich, Strnad, Vrba, Zdvořáček, Klement

HC Hvězda Praha: Havel (Pomahač) – Pečenka, Hrdlička, Horevaj, Hradil, Křížek, Krivokapič, Hyršl, Klíma, Jindra, Bartoš, Erbert, Vrchota, Šrámek, Smejkal, Veselý, Picálek, Šťastný, Kocánek

V první části zápasu padly do bran dva góly. Hosty poslal do vedení ve třetí minutě Adam Hyršl, načež domácí odpověděli po 5 minutách, Petr Strnad přesnou střelou vyrovnal. Za stavu 1:1 tak hráči opustili ledovou plochu připravit se na druhou periodu, do níž nastoupili domácí na minutu v oslabení. Vůbec je to však neohrozilo, protože dokázali v průběhu druhé dvacetiminutovky skórovat dokonce třikrát. Autoři těchto branek byli Matyáš Kašek a Jakub Suchan(2). I přes několik šancí, ani jeden z hráčů týmu Hvězda Praha nedostal v druhé třetině kotouč za záda domácího brankáře Kosiny. Jaroslav Benda přivedl domácí celek v polovině třetí třetiny do čtyřbrankového vedení, které v 55. minutě snížil Adam Hyršl (autor i první branky) na 5:2, ale k vyrovnání pak neměla Hvězda Praha dostatek času ani střel. Ondřej Kopta výhru Slovanu potvrdil ještě jednou brankou na 6:2. Za tohoto stavu tak skončilo celé utkání. A domácí si připisují 3 body do tabulky.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): „Do utkání jsme nevstoupili dobře a soupeř se dostal do vedení jedna nula. Poté měli i další šance, ale podržel nás brankář Kosina. Postupem času jsme si vypracovali šance i my, byli jsme produktivní a dali jsme šest gólů."

Karel Najman (HC Hvězda Praha): „Takovýhle zápas se dost těžko hodnotí. Hráli jsme dobře prvních deset minut, vedli jsme jedna nula. Stalo se nám to za týden již podruhé, že si hráči mysleli, že je vystaráno a dopadli jsme tak jak jsme dopadli. Byl to totálně podceněný zápas."