V prvních dvou třetinách byl úspěšnější i aktivnější hostující tým, který vedl o dvě branky až do začátku třetí třetiny. Skvělé výkony předvedli brankáři na obou stranách, protože střel na brány rozhodně nebylo málo. Ve třetí části hosté hodně faulovali a Slovan se tak většinu třetiny držel v útočném pásmu. Jedné z přesilových her využil Marek Macek a snížil tak vedení hostů na 1:2. Druhý kdo se prosadil byl Daniel Řídel (na fotografii), který vyrovnal stav na 2:2 a s tímto stavem se dohrálo do konce třetí třetiny. Bez prodloužení se odehrály samostatné nájezdy, které ovládli domácí. Oba hostující hráči byli na nájezdech neúspěšní a z domácích se první trefil Matyáš Kašek a rozhodující nájezd proměnil Jakub Suchan, díky kterému si tak Slovan připisuje dva důležité body.
ne 28. 9. 2014, Ústecká Aréna
HC Letci Letňany
3:2sn 0:1, 0:1, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 43. Macek (Kopta, Straka), 48. Řídel (Suchan), 65. Suchan – 20. Rulf (Bartoš), 28. Minář (Novák, Pavičovič). Rozhodčí: Petružálek - Mareš, Sládek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Vykouk, Straka, Koval, Řídel, Hucek, Kopta, Benda, Macek, Kašek, Trončinský, Suchan, Jindřich, Vrba, Zdvořáček, Klement

HC Letci Letňany: Horák – Kazda, Rulf, Keller, Kučera, Štocek, Minář, Hladík, Novák, Pavičevič, Špičan, Bartoš, Zeliska, Homolka, Neuman, Uhlíř

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): „Myslím si, že soupeř byl těžký, výborně bruslil a dvě třetiny nás přehrával. Nevím jestli jsme se ve třetí třetině zlepšili, ale soupeře jsme začali přehrávat my a zaslouženě jsme vyrovnali. Nakonec jsme vyhráli v loterii na nájezdy."

Jiří Nikl (HC Letci Letňany): „My jsme si prohráli utkání vyloučeními sami. Dokud jsme hráli pět na pět, bylo to vyrovnané utkání. Za dvě třetiny jsme měli jen jednoho vyloučeného hráče a v poslední třetině čtyři vyloučené hráče. Právě v této třetině jsme dostali oba góly. Chyba byla v oslabení, v neukázněnosti hráčů."