Ústí nad Labem - Na státní svátek si mladší dorostenci rozhodně neodpočinuli. Na sever Čech se totiž vydala Kobra Praha, která přijela odehrát 14. kolo ELIOD ligy mladšího dorostu. O konečném výsledku musely rozhodovat až nájezdy, které lépe zvládli ústečtí hokejisté a získali další tři body do tabulky.
po 17. 11. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
5:4sn 1:1, 1:2, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 2. Horyna (Harkabus), 29. Batryn (Veselý, Gottfried), 47. Dörner (Harkabus, Štochl), 54. Veselý (Stuchlý, Horyna), rozhodující nájezd Štochl - 15. Pavel, 24. Karoch, 28. Havlín (Pavel), 53. Karoch. Rozhodčí: Folk – Beneš, Ptáček. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 191. Střely na branku: 47:26 (15:10, 12:8, 17:5 – 3:3). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4 - 5:4. Nejlepší hráči: Matěj Harkubus (0+2) - David Šálek (0+0).

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Volke – Štochl, Chmela, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička – Dörner, T. Čermák, M. Veselý – Harkabus, Gottfried, Batryn – Tipán, Patera ml., Šindelář. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

HC Kobra Praha: M. Altrichter – Karoch, Kratochvíl, D. Vávra, Pěnkava, Havlín, M. Hruška – Lukáš, Limanovský, Pavel – Šálek, Kněžek, Káninský – Rosenbaum, Drokin. Trenéři: Petr Hrbek, Petr Hána.

Od začátku zápasu byla vidět značná síla ústeckých hokejistů. Potvrdil to ve druhé minutě Tomáš Horyna, který překonal brankáře Kobry Praha. První část se poté odehrávala v celkem poklidném tempu až do patnácté minuty, kdy na branku domácích zaútočil Ondřej Pavel, jenž čistě poslal puk do svatyně Slovanu. První třetina skončila za stavu 1:1.

Druhé dějství ovládli spíše pražští mladší dorostenci, když nejprve Marek Karoch poslal kotouč za záda Jakuba Volkeho ve čtyřiadvacáté minutě. Ve skórování ho následoval Ondřej Havlín. Ten zaparkoval puk do branky v minutě dvacáté osmé. Dmytro Batryn ale nenechal Kobru se moc dlouho radovat. Jejich radost z dvoubrankového vedení vydržela pouhou minutu a Dmytro Batryn se dokázal prezentovat gólem.

Třetí dvacetiminutovka byla vyrovnávající. Nejprve ve čtyřicáté sedmé minutě vyrovnal na skóre 3:3 Sebastian Dörner. Následně se začali trochu předčasně radovat hokejisté z Prahy, když o šest minut později opět Marek Karoch svojí střelu proměnil ve šťastnou a stav se zvýšil na 3:4. Ovšem Marek Veselý nenechal ani Kobru vydýchat a hned ji hnal do obrany, což se mu vydařilo o minutu později, kdy se perfektní střelou trefil do sítě branky.

Třetí část skončila vyrovnaná se skóre na kostce 4:4 a o výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jakubovi Štochlovi se podařilo dělovkou prostřelit Martina Altrichtera, čímž rozhodnul o konečném stavu 5:4.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za Slovan Ústí nad Labem Matěj Harkubus (0+2), za Kobru Praha David Šálek (0+0).