Mělník - Slovan bojoval do poslední chvíle. Ve třetí části dokázal Tomáš Čermák proměnit trestné střílení, které ústeckému družstvu výrazně pomohlo. I přes velkou bojovnost nedokázali mladší dorostenci vyrovnat a získat tři body.
so 1. 11. 2014, Zimní stadion Mělník
HC Junior Mělník
5:4 2:0, 3:1, 0:3

Branky a nahrávky: 7. Mráz (Škarohlíd), 15. Mráz (Škarohlíd), 33. Mráz (Šulc), 36. Mráz (Škarohlíd, Šesták), 39. Lenc (Šípek) – 38. Dörner (Veselý, Čermák), 46. Čermák (TS), 47. Horyna (Štochl, Klepáček), 54. Veselý (Čermák, Horyna). Rozhodčí: Vávra – Gabriel, Nesvatba. Vyloučení: 4:2, navíc Valda (MEL) 10 min. OT [NESP]. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 40:46 (19:10, 14:15, 7:21). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:4.

HC Junior Mělník: Procházka – Cicvárek, Valda, Vaněk Kříž, Zamrazil, Janele – Douša, Lenc, Mráz – Stinka ml., Škarohlíd, Šulc – Šesták, Litera, Šípek – Skřivánek. Trenéři: Vladimír Student, Libor Stinka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (40. Paťha) – Mareš, Štochl, Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička – Dörner, Čermák, Veselý – Batryn, Klepáček, Harkabus – Horyna, Janoušek, Gottfried. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Zápasu se ujali domácí, kteří dokázali v oslabení prostřelit ústeckého gólmana. Úspěšným střelcem se stal Zdeněk Mráz, jenž to zvládl s přihrávkou od Josefa Škarohlída. Zdeněk Mráz nepřestal skórovat a do branky vsítil další gól. Skóroval o více než osm minut později opět ve dvojici s Josefem Škarohlídem.

Druhou dvacetiminutovkách začal Zdeněk Mráz. Útočník z Mělníka byl ve formě dále, ale tentokrát s pomocí Benedikta Šulce ve třicáté třetí minutě překonal Jakuba Volkeho. Když byla šestatřicátá minuta v proudu, Zdeněk Mráz znovu zaútočil na ústeckou svatyni puk zaparkoval přímo.

Ústečtí hráči začali bojovat a ne marně. Úspěšný střelec Sebastian Dörner navýšil šanci na vítězství v čase 37:16 min. Poslední branka ve druhých dvaceti minutách padla necelé dvě minuty před koncem, kdy se trefil do černého Tomáš Lenc a tím třetinu ukončil za stavu 5:1.

V posledním dějství se přestalo domácím dařit. Slovan nepřestal střílet na bránu a hlavně nic nevzdával do poslední chvíle. Tomáš Čermák proměnil v čase 45:31 min. trestné střílení, které bylo hlavním rozhodčím nařízeno po faulu Adama Vaňka.

Třetí branku hostů trefil Tomáš Horyna, jenž se nebál prostřelit gólmana Mělníku. Možnost na získání tří bodů byla stále blíže. Slovan se opravdu nevzdával, jelikož padla i branka čtvrtá, kterou se blížil k vyrovnání. Bohužel to byla střela poslední. Na konto kanadského bodování si trefu připsal Marek Veselý a zápas skončil 5:4.

Vladimír Student (HC Junior Mělník): "Z mého z hlediska mělo ligové utkání mladšího dorostu velice dobrou úroveň. Řekl bych, že bylo vyrovnané, bojovné a po hokejové stránce se bylo na co dívat. Do první poloviny utkání jsme byli malinko lepší, vycházela nám střelba a herní kombinace. S postupem času se hra začínala vyrovnávat a my chvíli tahali za kratší konec. Jsme rádi a musím kluky pochválit, že jsme utkání dobojovali do vítězného konce a získali tři body."

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas jsme si prohráli v první třetině. Byli jsme slabší družstvo, které bylo všude druhé a pomalé. Mělník naše chyby využil a dostal se do náskoku. Po druhé třetině to bylo 5:1, ale my jsme kluky dokázali ještě vyburcovat a i čtyři góly se dají dát a utkání se nám podařilo téměř srovnat, ale bohužel jsme si to utkání prohráli právě v té první třetině, kde jsme byli nedůrazní, nebruslili jsme a Mělník měl ve všech směrech navrch v našem brankovišti, my jsme se pomalu ani do jejich brankoviště nedostali.