Ústí nad Labem - Ondřej Lejčík se může po tomto zápase pyšnit nulovým kontem. Jeho družstvo bylo v takové formě, že dokázalo perfektně bránit a nepustilo k němu téměř žádnou střelu ze stany hostů. Slovan ale vstřelil nádherných pět branek a zaslouženě si odnesl do šatny tři body.
út 28. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Slovan Ústečtí Lvi
MOSTEČTÍ LVI
5:0 1:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 7. Štochl (Dörner, Čermák), 29. Herák (Tipán, Gottfried), 45. Dörner (Veselý, Čermák), 58. Herák (Gottfried, Štěpánek), 58. Veselý (Čermák, Mareš). Rozhodčí: Hrubý - Tichý, Pichlík. Vyloučení: 6:10, navíc Herák (UNL) OT 10 min. [NARZ], Dörner (UNL) OT 10 min. [NARZ], Štochl (UNL) OT 10 min. [NESP]. Využití: 2:0. Střely na branku: 88:10 (30:5, 22:5, 36:0). Průběh utkání: 5:0.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Lejčík - Štochl, Mareš, Štěpánek, Stuchlý, Vidlička, Chmela - Dörner, Čermák, Veselý, Batryn, Herák, Harkabus, Horyna, Tipán, Gottfried. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor. Z technických důvodů nejsou k dispozici sestavy podle pětek.

MOSTEČTÍ LVI: Zechovská - Aul, Bartošová, Bourek, Kopta, Říha, Šešina, Woznica - Beneš, Borovička, Dibala, Heidenreich, Kitzberger, Ledvinka, Machulda, Řehoř, Žák. Trenéři: Vladimír Šafner, Lukáš Bednařík. Z technických důvodů nejsou k dispozici sestavy podle pětek.

Komentář

První gól zápasu padl v sedmé minutě. Jakub Štochl si po vydařené přihrávce od Sebastiana Dörnera věděl rady s hájkyní mostecké svatyně. Zatímco hra byla velmi aktivní, toto byl jediný gól, který jsme mohli vidět do první přestávky. První část skončila za stavu 1:0.

Ve druhé třetině opět zazářili jen domácí. Jakub Herák prostřelil Kateřinu Zechovskou přibližně v polovině řádné hrací doby. Poté žádná přesná rána nepadla a skóre se navýšilo na 2:0.

Třetí dějství už bylo o dost aktivnější, ale jen ze strany Slovanu. Mostu nevstřelil branku žádnou.

Ústí nad Labem vstřelilo za třetí dvacetiminutovku celkem tři góly. Prvním, kdo se prezentoval, byl Sebastian Dörner. Ústecký útočník s prostřelením mostecké brankářky neměl sebemenší problém.

V padesáté osmé minutě padly hned další dvě branky. Nejdříve vstřelil gól, už podruhé, Jakub Herák. Hráč s číslem "16" po nahrávce Pavla Gottfrieda prostřelil mosteckou obranu a navýšil stav svého týmu na 4:0.

Ve stopách Jakuba Heráka šel Marek Veselý, jenž vstřelil poslední gól tohoto střetnutí a šanci na tři body pro svůj tým zvýšil ještě více.

Duel Severočechů skončil 5:0. Ondřej Lejčík se mohl pyšnit nulovým kontem a zároveň s pomocí na tři vzácné body.

Další zápas čeká ústecké mladší dorostence v Mělníku 1. 11. 2014, kde odehrají jedenácté kolo ELIOD liga mladšího dorostu 2014/2015.

Ohlasy trenérů

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Utkání bylo stejné jako proti Kadani. Střetnutí jsme zvládli a dotáhli jsme vše do konce. Skóre 5:0 vůbec neodpovídalo obrazu hry, kdy jsem zápasu dominovali a nebýt mostecké brankářky Kateřiny Zechovské, která chytala výborně, bylo by skóre vyšší. Musím kluky pochválit, že vše zvládli a získali tři body."

Vladimír Šafner (HC Baník Most): "Po slabém výkonu družstva jsme zaslouženě prohráli. Za to, že nebylo skóre vyšší, vděčíme brankářce Kateřině Zechovské."

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže