Karlovy Vary - Slovan odjíždí ze Sokolova s výhrou 6:0. Lejčík dokázal vychytat všechny střely ze strany Karlových Varů. V tomto zápase se nejvíce blýskli Jakub Štochl, Sebastian Dörner a Dmytro Batryn, kteří nastříleli po dvou brankách.
ne 12. 10. 2014, Zimní stadion v Sokolově
HC Energie Karlovy Vary B
0:6 0:3, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Batryn (Gottfried), 15. Štochl (Veselý), 19. Batryn (Veselý, Štěpánek), 31. Dörner (Čermák, Štochl), 39. Dörner (Čermák, Mareš), 54. Štochl (Mareš). Rozhodčí: Pýcha – Vilhelm, Peumschmid. Vyloučení: 9:4, navíc Jílek (KVB) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 36. Střely na branku: 16:41 (5:13 5:17 6:11). Průběh utkání: 0:6.

HC Energie Karlovy Vary B: Radosta (21. Heger) – Koco, Doubek, Cankov, Zavřel, Kořán, Štěrba – Maydl, Jílek, Pašek – Hafijanič, Jaroslav Vašíček, Bubeliny – Navrátil, Lisý, Fečo, připraven Farar. Trenér: Rostislav Kurfürst.

Ústecký Slovan s.r.o.: Lejčík – Štochl, E. Mareš, M. Štěpánek ml., Stuchlý, Vidlička, Chmela – Dörner, T. Čermák, M. Veselý – Batryn, Herák, Harkabus – Tipán, Gottfried, Janoušek – Patera ml. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor.

Mladší dorostenci z Ústí nad Labem první třetinu zcela ovládli. Prvním, kdo vstřelil branku, byl Dmytro Batryn, jenž se mohl pyšnit i třetím gólem pro Slovan. Ústecký hráč Jakub Štochl zaparkoval puk do svatyně hostů v patnácté minutě. První dvacetiminutovka byla pro Sever velmi šťastná.

Domácím se nepodařilo prostřelit ústeckého gólmana. Přes velká úsilí zůstalo jejich skóre v prvním dějství nulové.

Ve druhé části měl navrch opět hostující tým. Severočechům se podařilo vstřelit branky dvě. Oba góly vstřelil vítěz kanadského bodování v přípravě Sebastian Dörner. Stav navýšil v jednatřicáté a třicáté deváté minutě.

Karlovy Vary dostaly šanci v minutě třicáté. Pavel Vidlička se totiž provinil sevřením puku v brankovišti a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Nájezd jel Michal Maydl, Ondřej Lejčík však zůstal nepřekonán.

V posledním dějství už padla branka jen jedna. Autorem se stal Jakub Štochl už po druhé v zápase v čase 53:37. Další šance k vidění nebyly. Hosté ještě využili oddechový čas. Domácí nevstřelil ale ani jednu branku.

Domácí tým v tomto střetnutí nezískal ani jeden bod, zatímco Slovan si odvezl tři body. Nejvíce se v zápase blýskli Dmytro Batryn, Jakub Štochl a Sebastian Dörner, kteří vstřelil po dvou brankách a zajistili výhru svého týmu.

Rostislav Kurfürst (HC Energie Karlovy Vary "B"): "Utkání jsme začali velice ospale a bohužel v tomto tempu jsme pokračovali dále. Ani brankář nám moc nepomohl a po druhém a třetím gólu, na kterých měl svůj podíl, byl vystřídán. Po celý zápas jsme byli všude druzí, nedůrazní před hostující, ale i vlastní brankou. Velice špatný výkon z naší strany."

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas hodnotím kladně. Protože od začátku zápasu jsme k němu přistoupili tak, jak jsme klukům řekli. Plnili taktické pokyny, když jsme jim řekli, aby hráli aktivně, tak kluci opravdu hráli aktivně. Naším forčekingem jsme tak Karlovy Vary "B" dostávali pod tlak a to se nám dařilo v podstatě celé utkání. Výsledek hovoří za to, že jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou. Karlovy Vary "B" tam měly také šance, ale kluci podali výkon, který jsme od nich očekávali."