Ze začátku klidný zápas s jedním gólem hostů v první třetině, v druhé třetině nabral na obrátkách a po mnoha vyloučeních a osobních trestech Slovan značně Litoměřice přehrál. Velký podíl na výhře měl kapitán domácích Sebastian Dörner (na fotografii), který si zapsal hattrick a jednu asistenci, tedy 4 kanadské body. I když hosté skórovali ještě dvakrát, k vyrovnání to nestačilo.
ne 5. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
5:3 0:1, 5:1, 0:1

Branky a nahrávky: 23. Dörner (Mareš), 24. Stuchlý (Čermák), 26. Mareš (Dörner, Štochl), 27. Dörner (Čermák, Štochl), 37. Dörner (Čermák) – 18. Kundrát (Čapek), 33. Daniel (Student), 56. Racek (Rubeš). Rozhodčí: Tomáš Plachý, Miroslav Majerčin, Jakub Beneš. Vyloučení: 7:7, navíc Herák 10 min. OT [NARZ], Veselý 20 min. OT [NESP] - Mašková 20 min [SEK], Matuška 20 [HRUB], Fábry 10 [ZHK]. Využití: 4:1 Diváci: 67. Střely na branku: 47:35 (14:11, 22:8, 11:16). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (Lejčík) – Štochl, Mareš, Štěpánek ml., Stuchlý, Chmela, Vidlička, Dörner, Čermák, Harkabus, Batryn, Herák, Veselý, Janoušek, Tipán, Patera ml. Trenéři: Jan Čaloun, Jiří Sochor

HC Stadion Litoměřice: Skokan (Černík) – Daniel, Fábry, Cerman, Vízner, Opočenský, Student, Matuška, Čapek, Kundrát, Švalich, Racek, Hruška, Kamp, Mašková, Damašek, Gunter, Matička, Vaněk, Budín, Rubeš Trenéři: Jiří Ransdorf, Pavel Zuziak

V první třetině jsme mohli vidět jen jeden gól a to ze strany hostů. Dvě minuty před koncem první části dovedl do vedení hosty Miroslav Kundrát. Po celých dvacet minut byl zápas vyrovnaný. Mnoho šancí jsme viděli na obou stranách, ale díky výtečným výkonům brankářů, inkasovali jen domácí.

Naopak druhá třetina patřila Slovanu. Po rozsáhlém vylučování na obou stranách se strhla vlna gólů. Domácí dokázali skórovat dokonce pětkrát. Z toho hattrick a asistenci si připsal Sebastian Dörner. Autoři dalších dvou gólů byli Tomáš Stuchlý a Erik Mareš. Hostům se povedlo vstřelit gól jen jeden střelec Michal Daniel snížil vedení domácích na 4:2!

Ve třetí třetině bylo vyloučení značně méně a Litoměřickým se podařilo vstřelit jejich třetí gól. Naději jim dal Michal Racek, ale k vyrovnání to nestačilo.

Celkově bylo za zápas uděleno 112 trestných minut (UNL – 42 minut, LTM – 70 minut), což je v celku kuriózní číslo. Všechny tři body patří domácím, kteří příští neděli 12.10. změří síly s Karlovými Vary "B".

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Protože to bylo derby, tak jsme chtěli utkání vyhrát. Za stavu jedna jedna rozhodla přesilová hra v náš prospěch pět na tři, kdy jsme byli produktivní a gólově jsme odskočili na čtyři jedna. V celém zápase rozhodla disciplína. V kádru máme hodně mladších hráčů, kteří hráli se soupeři o dva roky staršími což skvěle zvládli, takže chválím celé mužstvo."

Jiří Ransdorf (HC Stadion Litoměřice): „Soupeř byl značně lepší. Myslím si , že o výsledku rozhodly přesilové hry, díky kterým nám dal soupeř čtyři branky."