D ě č í n - Předposlední domácí zápas na děčínském ledě sehráli Ústečtí Lvi v pátek 20.8., kdy v odvetě přivítali prvoligového soupeře z Mladé Boleslavi. Na ledě automobilového klubu zvítězili svěřenci Pavla Hynka 3:1 a stejným poměrem přehráli soupeře po přesvědčivém výkonu i tentokrát. Jediným černým momentem zápasu bylo zranění Milana Buďi, který si pochroumal pravý stehenní sval.
pá 20. 8. 2004, Děčín
BK Mladá Boleslav
3:1 1:0, 2:0, 0:1

Branky: 19. Švík (Buďa), 24. Koudelka (Mazanec, Hodek), 34. Švík (Buďa, Fink) - 44. Kadlec (Hradecký, Kameš). Rozhodčí: Chlupsa - Štěpán, Novák. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 51.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Vála, Drábek, Kříž, Kočí - Koudelka, Hodek, Vlček - Lipina, Jankových, Kudrna - Fink, Buďa (47. Lipina), Švík.

BK Mladá Boleslav: Hynek - Pazdera, Morava, Toužimský, Derner, Hradecký, Kameš - Vyskočil, Metlička, Martin Krupka, Nedorost, Král, Kostourek, Stejskal, Kadlec, Lukáš Krupka.

Druhý vzájemný souboj, který podstoupily týmy Ústí a Boleslavi začali lépe domácí, v úvodu střílel od modré čáry Drábek a dorážet zkoušel, i když neúspěšně, Kudrna. Další příležitost přinesl vývoj utkání až po necelých sedmi minutách, kdy střílel nebezpečně Kostourek a Sáblíka zachránila jen tyč, která zastavila tvrdou bombu bývalého hráče Chomutova, resp. Českých Budějovic. Před druhou brankou hledal o chvíli později Koudelka ideálně najetého Vlčka, ten však vystřelit nedokázal. V 15. minutě se po přihrávce od Lipiny natlačil Kudrna až před Hynka, ale jeho střela mířila vedle brankové konstrukce. V čase 18:20 našel agilní Buďa Švíka a ten otevřel brankový účet utkání. Před první sirénou ještě připravoval Kameš šanci na vyrovnání pro Hradeckého, ale ten jeho pas minul.

Prostřední část zápasu načal gólem Koudelka, když ho na útočné modré našel Mazanec a šikovný útočník nadvakrát strážce mladoboleslavské branky překonal. Před polovinou klání se pořádně zapotil Lukáš Sáblík, musel totiž likvidovat střelu Drtiny a následnou dorážku Kameše. O další minutu později mířil přesně mezi jeho betony další z útočníku Lukáš Krupka., pohotový reflex ústeckého brankáře ale změnu skóre nedovolil. Krásnou individuální akci předvedl o několik okamžiků později Hodek. Nabruslil do útočného pásma kolem mantinelu, nechal přejet téměř všechny spoluhráče, najel si na střed kluziště a zakončil ostrou ranou do horní poloviny klece. Hynek byl však na místě. Modrožlutí se radovali ihned po dalším vhazování. Buďa se z něj tlačil do šance bekhendem a když byl tísněn až moc, otočil se a nahrál zpět volnému Švíkovi, jenž zametl puk do opuštěné svatyně. V tuto chvíli měli otěže zápasu v rukou Ústečtí a na hře to bylo znát. Nejhezčí útok zápasu předvedlo trio Vlček – Hodek – Koudelka. Centr formace nahrál ze středu hřiště k levému mantinelu Vlčkovi, který z první posunul křižně na Koudelku a ten zakončoval. O snížení stavu se pokusili v závěru třetiny dva hráči Mladé Boleslavi. Kadlec promarnil příležitost k prosazení zpoza branky a o chvíli později nevyužil postavení přímo před Sáblíkem Skořepa.

Po příchodu ze šaten dobývalo Hynkovu tvrz několik hráčů. Postupně stříleli Koudelka, Pavlas a Mazanec, ale ani projektil posledně jmenovaného gólem neskončil. Na druhé straně se vyznamenali hosté. Kameš nahrával před bránu Hradeckému, ten udělal Sáblíkovi kličku a posunul do protipohybu brankáře na Kadlece, který jen doťukl kotouč za brankovou čáru – 3:1. Nedlouho poté okořenil zápas pěsťový souboj mezi Jelínkem a Králem, oba byli vyloučeni na dvě minuty. Nedorost měl blízko kontaktnímu zásahu, když bekhendovým blafákem obelstil Sáblíka. Kotouč ale přes tělo ležícího gólmana nedokázal správně usměrnit. Poté se při jednom ze soubojů v rohu skácel k zemi robustní útočník Buďa a natáhl si sval na pravé noze. Ve 47. minutě atakoval Kudrna a když si rukavicí zachytil letící puk od mladoboleslavského obránce, řítil se na brankáře sám. Jeho střela za záda Hynka neprošla a ani Jankových při následné dorážce síť nerozvlnil. K závěru poslední dvacetiminutovky se ještě svěřenci trenéra Hořavy po oddechovém čase snažili o zvrat při hře bez brankáře, ale na stavu už nic nezměnili.

Vít Borůvka (as. Ústí n./L.)
" Dnešní utkání mělo dobrou kvalitu, byl to svižný a rychlý zápas a my jsme měli většinu času puk pod kontrolou. Boleslav nás překvapila občasnými brejky, ale nám výborně zachytal Lukáš Sáblík a zaslouženě jsme vyhráli. Pro nás ale v této fázi přípravy ještě není výsledek to nejdůležitější. My hlavně pozorujeme na mužstvu herní vzestup a to je podstatné. Dnes nenastoupil Kubeš, protože jeho herní kvalita zatím nestačí k zařazení mezi prvních šest beků. Ke konci zápasu se nám bohužel zranil Milan Buďa, zatím to vypadá na natažený sval. "

Miroslav Hořava (Ml. Boleslav)
"Já myslím, že to bylo kvalitní utkání, ve kterém hrálo Ústí dobře a proto vyhrálo zaslouženě. "