Litoměřice - Stadion vyzval ve čtvrtek ke střetnutí v rámci severočeského derby Slovan. Ústí nad Labem vstoupilo do zápasu lépe. Své náboje si celek pod vedením Milana Skrbka a Tomáše Mareše vystřílel v první třetině, kdy se prosadili Štěpán Kuchynka a Vít Budínský. Litoměřicím se podařilo ve druhé třetině skóre otočit a zajistit si těsný náskok. Ve třetím dějství zůstal stav nezměněn, a tak se z výhry radovali domácí.
čt 21. 8. 2014, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
3:2 0:2, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 25. Ondráček (Novák, Špelda), 27. D. Bílek (V. Bílek, Rys), 34. Kalla (Rys, V. Bílek) – 10. Kuchynka (Pořický), 20. Budínský (Roubík, Vágner). Rozhodčí: Vrzáček, Krob – Ptáček, Folk. Vyloučení: 10:12, navíc Budínský (UNL) 10 min. [NESP]. Využití: 2:1. Diváci: 550. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Krstev, D. Bílek, Špelda, Šulc, Prášil, Míka, Jakub Kolář, Šikner – Rys, Kalla, V. Bílek – Martin Novák, Dvořáček, M. Ondráček – Antončík, Soumelidis, Chlapík – Ahn, Zdeněk, Brandejský. Trenéři: Jiří Doležal, Daniel Tvrzník.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, M. Zdvořáček, Vl. Brož, Holomek - Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Gengel – do 40. Markulinec (od 41. Baránek), Vávra, P. Přeučil – Suchan, Pořický, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Hned z kraje utkání dostal Stadion výhodu přesilové hry, ve které si nevytvořili větší šanci. I když pro Slovan začalo utkání v oslabení, tak i přesto byl lepším týmem. Přikryl měl plné ruce práce se střelami Roubíka, Holomka a dalších. Poté se také mohl ukázat Volke. Antončík přenechal kotouč za sebou jedoucímu Soumelidisovi, který neúspěšně vypálil na hostujícího brankáře.

Ústí v půlce první třetiny dostalo výhodu jednoho hráče v poli, kterou nevyužili, ale vzápětí skórovalo z nenápadné akce. Pořický z velkého úhlu nahodil kotouč na Přikryla, který si sním nedokázal poradit a Štěpán Kuchynka následnou dorážkou překonal Přikryla. O pár minut později se naskytla přesilová hra domácímu týmu. Na Chlapíka zívala prázdná brána, jenže při střele zlomil hokejku. Hosté v poslední minutě první třetiny zvýšili svůj náskok. Při přesilové hře se ke kotouči dostal Vít Budínský, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Přikryla.

Druhá perioda zažala obrovskou šancí hostujícího Slovanu, když se do úniku dostal Rod, ale Přikryl vynikajícím zákrokem podržel svůj tým. To však bylo ze strany Ústí vše, co se druhé třetiny týče. Po této šanci už byl k vidění pouze “jeden” tým. K velkému obratu nastartoval domácí Martin Ondráček, který po skvělém pasu Nováka nemohl minout odkrytou branku. O dvě minuty později šli hosté opět do čtyř. Tuto šanci si domácí nenechali utéci a Dominik Bílek vyrovnával skóre zklepnutím kotouče ze vzduchu.

V následném oslabení po chybě Zdvořáčka na modré čáře se ke kotouči dostal Vítězslav Bílek, který svůj samostatný únik nedokázal proměnit v branku. Litoměřičtí dokonali obrat ve čtyřiatřicáté minutě, kdy Jaroslav Kalla využil přesilovou hru pět proti třem a z velkého úhlu procedil kotouč mezi Volkeho betony. Druhá třetina byla nejen bohatá na branky, ale také na trestné minuty. Celkem dvacet šest trestných minut rozdali rozhodčí, přičemž největší podíl na tomto čísle měl ex litoměřický Vít Budínský, který obdržel dvanáct trestných minut.

Třetí část se nesla už v poklidnějším duchu než ta předchozí, ale stále bylo mnoho vyloučených. Během deseti minut bylo hned pět hráčů vyloučených, avšak žádná branka z toho nevyústila. Na obou stranách bylo množství šancí, ale branka ne a ne padnout. V závěru utkání, když už to vypadalo že by mohl Volke odjet na střídačku a Slovan by hrál se šesti muži v poli, přišel zbytečný faul Zdvořáčka, který všechny tyto myšlenky poslal ta tam. A tak domácí Litoměřice náskok vytvořený ve druhé třetiny udržely až do konce zápasu a zvítězily 3:2.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): "Tento zápas moc derby nepřipomínal. Bylo to hodně nervozní a emotivní utkání. Spokojený jsem s druhou třetinou, kde byly věci, které jsme trénovali a bylo to na hře znát. Ve třetí dvacetiminutovce to byl totální kolaps týmu, kdy jsme často byli vylučováni a tímto stylem nelze hrát první ligu s žádným soupeřem."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si před zápasem řekli. Hráli jsme ukázněně. V prvním střídání druhé části mohl zvýšit Tomáš Rod z brejku na 3:0 z našeho pohledu, bohužel nedal. Soupeř změnil hru, šel po nás. Litoměřice začaly provokovat, my to neunesli, začali faulovat a obdrželi dva góly v oslabení. S tolika vyloučeními se nedá hrát hokej. Přistoupili jsme k sankcím za zbytečné tresty, přesto to nepomáhá. Asi to budeme muset řešit tak, že daní hráči nebudou moct hrát. Co se týká třetího dějství, byli jsme jednoznačně lepší, ale vyrovnat se nám nepodařilo. O víkendu mají kluci volno, sejdeme se znovu v pondělí."