Ú s t í n/L. - Domácí hokejisté šli dvakrát do vedení, ale hosté dokázali stav vždy srovnat. Kvůli častému vyloučení Slovan inkasoval ve druhé třetině dva góly. Třetí třetina gól nepřinesla, a tak si vítězství 3:2 připsala Kadaň.
čt 14. 8. 2014, Zlatopramen Arena
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
2:3 1:1, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Gengel (Přeučil, Vávra), 26. Roubík (Rod) – 20. Novák (Lehnert, Novák), 29. Szathmary (Huňady), 39. Müller (Mazanec, Chlouba). Rozhodčí: M. Novák, Knapík - Místecký, M. Biedermann. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 420. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke - Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček, Trončinský- Budínský, Roubík, Rod, Merta, Faigl, Markulinec, Gengel, Vávra, Přeučil, Baránek, Pořický, Suchan.

SK Trhači Kadaň: Mouček - Mazanec, Tejnor, Pavlas, Dubeň, Trefný, Szathmary - Dobrovolný, Opalek, Müller - Chlouba, Jíra, J. Novák - L. Novák, Lehnert, Huňady - Berlev, Halas, Hammerbauer - Hejcman, Paleček. Trenéři: Jaroslav Beck, Petr Martínek.

Komentář

Zápas proti Kadani začal v mírném tempu. Ve čtvrté minutě byl odeslán na trestnou lavici hostující Chlouba a Slovan získal početní výhodu. O chvíli později černožlutí faulovali znovu a Ústečtí měli dvojnásobnou power-play. Tu skvěle zužitkoval Ladislav Gengel, který střelou z mezikruží překonal Moučku. Žlutomodří se tak ujali vedení 1:0.

O chvíli později se dostali do brejku Kadaňští, ale Berlev přestřelil. V jedenácté minutě fauloval Rod a hosté získali přesilovou hru. Černožlutí se usadili v útočném pásmu, ale výhodu neproměnili. Hra se přelévala ze strany na stranu oba celky bojovaly. Skóre na tabuli se měnilo znovu půl minuty před první přestávkou. Tentokrát propálil Volkeho Lukáš Novák a vyrovnal skóre. Po úvodní třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Do druhého dějství vstoupili Ústečané s výhodou jednoho muže v poli navíc. Tato výhoda se o chvíli později zdvojnásobila. Modrožlutí ale akci překombinovali a další gól nepřidali. Stav na tabuli se měnil znovu v šestadvacáté minutě, kdy Martin Vágner šikovně přihrál Jaroslavu Roubíkovi a ten se nemýlil - 2:1. Tento stav nevydržel však dlouho. Černožlutí využili přesilovou hru, když střelou z bezprostřední blízkosti překonal Volkeho Šimon Szathmary. Hosté tak vyrovnali na 2:2.

Hokejisté obou klubů bojovali ze všech sil, ale jejich snaha nebyla završena úspěchem. Čtyři minuty před druhým hvizdem se dostal do samostatného úniku Budínský, ale přestřelil. Další branka do sítě Volkeho padla v děvetatřicáté minutě. Martin Mazanec našel dobře postaveného Jana Müllera a ten střelou z mezikruží propálil brankáře domácích. Kadaň se tak ujala vedení 3:2.

Do závěrečné části šli Ústečtí s jednobrankovým mankem. Modrožlutí ale znovu faulovali a sudí je poslal do tří. Hosté ale tuto šanci nevyužili. Na druhé straně získali dvojnásobnou početní výhodu hokejisté Slovanu, ale ani oni branku nevstřelili. Hráči se rvali o každý metr ledu, ale jejich snaha ztroskotala na pozorných brankářích. V poslední třetině už žádná další branka nepadla a Kadaňští si tak z krajského města odvezli výhru 3:2.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Náším velkým problémem jsou vyloučení. My jsme na to hráče upozorňovali, ale zřejmě si to nevzali k srdci. Budeme muset zřejmě přistoupit k nějakým sankcím. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát bez vyloučení a hned ve druhé minutě máme oslabení tří proti pěti. Hráli jsme i dost přesilovek, ale naše produktivita je dost žalostná, což je ale i tím, že jsme je zatím vůbec nenacvičovali. I při hře v pěti proti pěti hrál soupeř aktivněji. My jsme nastoupili dost profesorsky, asi si hráči mysleli, že to půjde samo. Po slušně odehraných prvních dvou zápasech to dnes hráči asi trochu podcenili. S každým soupeřem se musí vždy hrát na sto procent, jinak se nemůže vyhrát.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Měli jsme teď sérii zápasů, kde jsme měli tak po dvou, třech vyloučených, takže to dnešní množství mě opravdu netěší. Dnes tam byly dva, tři fauly úplně zbytečné v útočném pásmu. To musí z té hry pryč. To by nás v lize mohlo stát body. Na druhou stranu si myslím, že to byly takové velice drobné fauly. Holí nebo nějaký nešťastný zásah. Myslím, že zápas byl jinak korektní a na toto období docela živý a pěkný. Na obou stranách bylo spoustu střel a nakonec pro nás velice cenná výhra. Měli jsme zde patnáct mladých hráčů, pro něž to bylo velké povzbuzení a oni tak vidí, že to má smysl. Určitě to bude zajímavá sezóna.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Příbram 5 15
2. Letňany 5 15
3. Chomutov 5 12
4. Tábor 5 12
5. Ústí n. L. 5 12
6. Most 5 9
7. Benátky n. J. 5 8
8. Klatovy 5 6
9. Cheb 5 5
10. Kobra 5 5
11. Písek 5 4
12. Hronov 5 4
13. Děčín 5 3
14. Jablonec n. N. 5 3
15. Řisuty 4 3
16. Vrchlabí 4 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže