Prostějov - Ústečtí hokejisté vyjeli do Prostějova, aby odehráli 49. kolo I. hokejové ligy ČR. Prostějov neměl příliš šancí se dostat k brance Slovanu, zatímco Ústí nad Labem střílelo na svatyni domácích jak o život. Do 54. minuty se Severočechům dařilo vést 5:0, ale Prostějov prolomil ledy a gól vstřelil. Ústeckému hokejovému klubu navíc hodně pomohla prohra Šumperka, který doma s Chomutovem padl 3:7.
st 28. 1. 2015, Zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
1:5 0:3, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 54. Roupec (Meidl, Indra) – 12. Kloz (Merta), 13. Kloz (Poulíček), 14. Tůma (Roubík, Smetana), 28. Roubík (Kloz, Rod), 49. Tůma (Rod, Roubík). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1 150. Střely na branku: 29:35 (6:14, 16:10, 7:11). Průběh utkání: 0:5, 1:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kužel, Roupec, P. Husák, Matyáš, Roupec, Hawlík – R. Meidl, L. Krejčík, Indra - Luňák, Venkrbec, Kajaba - Moučka, L. Duba, Franek - V. Stejskal, Coufal. Trenéři: Zdeněk Čech, Jiří Vykoukal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Vaněk, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod - D. Merta, M. Hanzl, J. Kloz - Pořický, Gengel, T. Vávra - Suchan, Poulíček. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Začátek utkání nebyl zrovna ukázkou pohledného hokeje, v prvních deseti minutách si prakticky nikdo nevypracoval žádnou výraznější příležitost. Co se začalo dít ve druhé polovině třetiny, prakticky rozhodlo zápas a přineslo domácím velice studenou sprchu. V rozmezí dvou minut a tří sekund se dvakrát prosadil ústecký Jan Kloz a třetí úder přidal David Tůma.

Následoval oddechový čas pro domácí střídačku, po kterém se hra tak nějak vrátila do zajetých kolejí první půlky třetiny a opět nepřinesla zrovna mnoho zajímavých akcí, takže po dvaceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 0:3.

Ve druhé třetině pokračovala ukázka neefektivity ze strany domácího týmu, zakončení Jestřábů končila povětšinou na obraně nebo brankáři Petráskovi, v horším případě pak nepřesnou přihrávkou a protiútokem Slovanu. Po nevyužité přesilovce Prostějova se nahrnuli hosté do útoku, kdy po přihrávce na vzdálenější tyč Jaroslav Roubík pohodlně zakončoval do odkryté klece.

Poté Jestřábi předvedli několik způsobů, jak nevyužít přesilovou hry, když prvně šel na trestnou lavici Suchan a chvíli potom, co se vrátil na led putovali na lavici hanby Brož s Gengelem, nicméně domácí nezvládli zužitkovat ani výhodu dvou mužů v poli. Nutno podotknout, že poté se povedlo dvě přesilovky zahodit i Slovanu, ten to však pálilo mnohem méně, jelikož měli komfortní náskok čtyř branek.

Ve třetí části měli ze začátku opět domácí možnost snížit ve přesilovce, ta však zůstala již standardně bez branky. Poté se opět ke slovu přihlásila produktivní ústecká ofenziva, která způsobila veliký zmatek před Šimbochem, kdy puk připomínal spíše kuličku ve hře pinball a nakonec se po několika odrazech dostal k Davidu Tůmovi, jenž přidal pátý hřebíček do prostějovské rakve.

K ne zrovna nejlepšímu výkonu sezóny prostějovských Jestřábů se přidala i smůla, když například Matouš Venkrbec trefil tyčku a z velice dobré pozice nedokázal rozvlnit síťku Duba. Čestný zásah přišel, až když Meidl našel před brankou Davida Roupce a ten zkazil Petráskovi čisté konto. V posledních pěti minutách dokázali Hanáci ještě zahodit několik vyložených šancí a konečný stav tedy zůstal 1:5. Tento výsledek posunul Ústecké k předkolu play-off, pro Jestřáby se naopak nic nemění díky prohrám Mostu a Havlíčkova Brodu.

Zdeněk Čech (LHK Jestřábi Prostějov): "Rrozhodl úsek v první třetině, kde jsme se na chvíli zbláznili, soupeř nám odjel a dokázal z toho vstřelit góly. Z kraje jsme tam možná také něco měli, ale bylo to nepřesné a chaotické. Gól na 0:4 byl zlomový, poslal nás poté do těžké defenzivy. Byly tam v závěrečné třetině tyčky, prázdné branky. Výsledek to neřeší, ale hráči pak ztrácejí důvěru i sami sebe. Soupeř nám dal dnes velkou lekci z produktivity."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Podali jsme parádní výkon a jsme šťastní za tři body. Připravovali jsme se na to, že na nás Prostějov vlétne. Chtěli jsme hrát ze zatažené obrany a naskytly se nám tam šance, které jsme proměnili. Dali jsme z toho tři góly a pak si výsledek jen hlídali. Během zápasu jsme sledovali i utkání Šumperku, do předkola nám chybí dvě výhry, takže toto vítězství je pro nás opravdu cenné."