Ústí nad Labem - 45. kolo I. ligy ledního hokeje bylo v Ústí nad Labem pro domácí klíčové. Souboj proti Benátkám, které se držely na devátém místě, mohl rozhodnout o účasti v předkole play-off. Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu. Tyto ledy prolomil Vladimír Brož a ve třetí třetině dvěma góly do prázdné brány rozhodl David Tůma. Slovan si tak připisuje 3 body a má tak k play-off o další krůček blíž.
so 17. 1. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
3:0 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 29. Brož (Zdvořáček), 58. Tůma (Kolafa), 60. Tůma (Rod, Roubík). Rozhodčí: Bejček – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 1328. Střely na branku: 31:15 (12:8, 10:3, 11:4). Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči: Vladimír Brož - Vítek Vaněček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, T. Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Pořický, Gengel, T. Vávra – Suchan, Hanzl, Poulíček

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Havlín, Ulrych, Jandejsek, Říha, Pabiška – Špaček, Skořepa, Ordoš – Jonák, Plodek, Hrníčko – Bittner, Mikyska, Skalický – Miškovský, Havlas

Úvodní dvacetiminutovku začali aktivněji domácí. Svou první střelu v dresu Slovanu si připsal také Patrik Poulíček. Jeho ráně od modré čáry, však nastavil svůj beton Vaněček. Následně se pokusil vsítit branku David Merta, který vybruslil od mantinelu a vystřelil z mezikruží. Ani tato šance gólem neskončila a na druhé straně se snažil prosadit střelou z úhlu Daniel Miškovský.

Hra se poté opět přesunula před Vaněčka. Kamil Černý vypálil z mezikruží a vyraženou střelu dorážel Jakub Pořický. Do náruče hostujícího gólmana letěla i další střela, tentokrát z hole Davida Tůmy.

V první třetině se také vylučovalo a přesilovou hru si zahráli jako první domácí. Ta však modro-žlutým příliš nevyšla a diváci se ani v polovině první části gólu nedočkali. Po početní výhodě ústečtí hokejisté ztratili kotouč před modrou čarou a Daniel Miškovský si to namířil přímo před Petráska. Ten však pohotově vystartoval z brány a kotouč pokryl.

V závěru třetiny Tomáš Vávra z rohu nahrával na Jakuba Pořického, který napřáhl z pravého kruhu. Jeho střela trefila pouze Benátského obránce, jenž zůstal po zásahu ležet před gólmanem. Poslední šanci si před sirénou vypracoval Jan Kloz, který prokličkoval mezi obranou a vystřelil. Vaněček však potvrdil své kvality a do kabin odjížděl po první dvacetiminutovce s čistým kontem.

Druhé dějství zahájila svou kombinací dvojice Daniel Špaček a Jan Ordoš. Daniel Špaček napálil puk z mezikruží a odraženou střelu dorážel Jan Ordoš. Ovšem i domácí gólman si pojistil svůj dnešní výkon jistým zákrokem. Modro-žlutí se poté opět tlačili do útoku a z vrcholku pravého kruhu napřáhl Kamil Černý. Jeho střela skončila v náručí hostujícího muže v masce.

Diváci se úvodní branky dočkali přibližně v polovině zápasu. Ve středním pásmu sebral kotouč Vladimír Brož, projel obranou a bekhendem zavěsil nad rameno Benátského gólmana.

Domácí po vstřelené brance nepolevili a navýšit skóre se po přihrávce Tomáše Vávry snažil Jakub Pořický svou ranou z pravého kruhu. Střela však skončila v lapačce Vaněčka.

V dalších minutách zamířil na trestnou lavici hráč domácího celku. Ten však hostím nedal příležitost k větší šanci a udržel si tak i nadále jednobrankové vedení. Po ubráněném oslabení se do šance dostal opět Jakub Pořický, po jehož zakončení již půlka stadionu jásala. Střela ovšem rozvlnila pouze vnější síť. Stav na světelné tabuli se tak nezměnil a hráči odjížděli do kabin za stavu 1:0.

Třetí třetina byla pro oba celky rozhodující a situace na ledě tomu také odpovídala. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a docházelo k častým soubojům o kotouč ve středním pásmu.

O výsledku utkání se rozhodlo až v samotném závěru. Necelé tři minuty před poslední sirénou soupeř odvolává gólmana a hosté vsázejí vše na hru s jedním mužem na ledě navíc. Benátským hráčům se powerplay nevyplatilo a z hole Davida Tůmy mířil puk přímo do prázdné brány. Hosté po inkasované brance neposlali Vaněčka zpět mezi tři tyče a pokračovali tak i nadále ve hře bez brankáře. Domácí již ale nepřipustili zvrat v zápase a David Tůma svou druhou brankou zpečetil výhru domácích 3:0.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Musím před klukama smeknout, hráli jsme parádně obrannou hru. Na Benátky jsme se připravili dobře, jsou mladé hodně bruslící mužstvo. My jsme nechtěli udělat chybu, dostat gól. Měli jsem tam nějaké šance, které jsme neproměnili, ale utkání jsme zvládli.

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme byli totálně neškodný tým. Neměli jsme celé utkání ani jednu šanci, z naší strany velmi trapný výkon, za který se osobně velmi stydím. Pravda je, že jsme přijeli s malým počtem hráčů, ale náš výkon to neomlouvá.