Most - Za odehráním 44. kola I. hokejové ligy ČR zajížděli hokejisté Slovanu na zimní stadion do Mostu. Hned od začátku měl Slovan navrch a vyhrával 3:0. Most se ale začal bránit a nakonec byl ve třetí třetině pouze o jednu branku pozadu. Šanci na výhru Mostu ovšem definitivně, čtyři vteřiny před koncem, pohřbil Roubík. Ústí nad Labem si tak zaslouženě veze domů plný počet bodů za výhru 4:2.
st 14. 1. 2015, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
2:4 0:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 36. Slavíček (Kousalík, Alinč), 52. Přeučil (Alinč, Slavíček) – 10. Rod (Roubík), 13. Baránek (Vágner), 32. Roubík (Rod, Holomek), 60. Roubík (Tůma, Rod). Rozhodčí: Hrubý – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:7, navíc Kříž 5 min. + OK [HRUB] - Baránek 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 455. Střely na branku: 33:40 (8:16, 14:13, 11:11). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

MOSTEČTÍ LVI: Horák – Kousalík, Charousek, Kříž, Procházka, Kokeš, Gula, Hora, Kasal – Slavíček, Alinč, Petruška – Přeučil, Smolka, Tauš – Jurčík, Šrámek, Písařík, Nedrda, Mical. Trenéři: Václav Baďouček, Lukáš Bednařík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana - D. Tůma, Roubík, T. Rod - Baránek, J. Kloz, D. Merta - Pořický, Gengel, T. Vávra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Ústí po domácím derby s Kadaní sehrálo další utkání s regionálním rivalem, tentokrát na ledě Mostu. Slovan nakročil k výhře už v první třetině, ve lteré vstřelil dvě branky. Přes následný solidní náskok Mostečtí vedení Slovanu stáhli, ale žlutomodří nakonec vedení uhájili a vyhráli 4:2.

V úvodu utkání ale Most ústecký Slovan tlačil, už ve druhé minutě měl po vyloučení Baránka přesilovku. Solidní mostecká hra ale tvrala jen do desáté minuty, kdy otevřel skóre Tomáš Rod - 0:1. Rod se prosadil po přihrávce Roubíka, který zužitkoval nepřesnosti v mostecké rozehrávce.

O tři minuty později navýšil vedení Slovanu Martin Baránek - 0:2. Ten dorazil střelu Vágnera a překonal tak Horáka v brance Mostu.

Před první přestávkou mohl přidat třetí trefu Tůma, který nejprve skvěle našel Roda a pak puk získal zpátky, ale ústečtí útočníci nakonec akci překombinovali.

Postupem času získávalo Ústí čím dál větší převahu. V úvodu druhé třetiny mohl skórovat Merta, jenž v úniku na Horáka nevyzrál. Zanedlouho nebezpečně pálil Tůma a následně dorážel Rod, ale brankář Horák Mostecké opět podržel.

V polovině utkání už Horák kapituloval. Na rozdíl tří branek totiž upravoval nestárnoucí kanonýr Jaroslav Roubík - 0:3. Slovan v oslabení přečíslil defenzivu Mostu a po přihrávce Roda se ústecký střelec nemýlil.

Až v závěru druhé třetiny se Most trochu probudil. Nejprve byl nebezpečný exústecký Alinč. A ve 36. minutě snížil Bohumil Slavíček - 1:3. Most solidně zakombinoval a po přihrávce Kousalíka se u tyčky prosadil Slavíček. Těsně pře ddruhou sirénou pak mohl ještě snížit Písařík, ale na Petráska nevyzrál.

Třetí třetina byla velmi vyrovnaná. Hra se místy přelévala ze strany na stranu. Velkou šanci měli Brož s Baránkem, za okamžik pak zahrozil domácí Charousek, jenž minul odkrytou klec.

V 52. minutě Most snížil na rozdíl jediné branky. Střelu Alinče tečoval až do sítě Petr Přeučil a drama bylo na světě - 2:3.

Most cítil šanci na vyrovnání a v závěru ještě zkusil power-play, ale vyrovnat už nedokázal. Naopak do prázdné klece se trefil podruhé v utkání Jaroslav Roubík a uzavřel gólový účet utkání - 2:4.

Václav Baďouček (HC Most): "Utkání jsme odehráli velice špatně. Přišlo mi to, jako by to bylo ze strany hráčů bez zájmu. Chybělo nám nasazení, špatně jsme řešili většinu herních situací. Ústí nad Labem vyhrálo zcela zaslouženě, bylo bojovnější, a ve velké části zápasu bylo i hokejovější."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, chtěli jsme vykompenzovat bodovou ztrátu doma proti Kadani. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem, hlavně v první třetině, kde jsme mohli dát těch branek ještě více. Trošku nás srazila naše vyloučení, domácí se dostali zpátky do hry. V poslední třetině to byla přetahovaná, domácí nám pomohli tím nesmyslným faulem, poté už jsme to udrželi."