Ústí nad Labem - Předehrávka 38. kola mezi týmy HC Slovan Ústí nad Labem a HC Dukla Jihlava patřila jasně domácím. V první a druhé třetině dokázal Slovan vsítit puk do brány Dukly po dvou gólech. Do třetí třetiny tak nastoupili za stavu 4:0, ke kterému v padesáté minutě přidali pátý gól a soupeři z Vysočiny tak dali takzvaného "bůra". Díky Petráskovu udrženému čistému kontu si připisují všechny 3 body.
po 8. 12. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Dukla Jihlava
5:0 2:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Baránek (Hanzl), 8. Rod (Baránek, Roubík), 22. Vávra (Merta, Kloz), 34. Vágner (Kolafa, Roubík), 50. Tůma (Rod, Vágner). Rozhodčí: Jechoutek – Špringl ml., Kokrment. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. Diváci: 511. Střely na branku: 27:28 (10:7, 10:13, 7:8). Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, J. Trončinský – D. Tůma, Roubík, Rod – D. Merta, J. Kloz, T. Vávra – Baránek, M. Hanzl, Pořický – od 13. Navarra, od 13. Kopta, od 13. Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Kaláb, Štebih, Čáp, Dundáček, Dobrovolný, Grman, Zadražil – Půhoný, Čachotský, Diviš – Březina, Melenovský, Prokš – Důras, F. Seman, Vysloužil – Anděl, Mikeš, Schejbal. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe domácí. Po půl minutě vyslali jako první střelu na hostujícího brankáře. Ve druhé minutě šli už do vedení 1:0! Martin Hanzl zachytil nad modrou čárou špatnou rozehrávku hostů. S Martinem Baránkem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Hanzl přihrál Baránkovi přesně na pravý kruh a ten dostal puk až za záda Sáblíka.

Slovan po vstřelení gólu nepolevil a Jihlavu pouštěl z jejího obranného pásma jen minimálně. Ta se nedokázala v útoku usadit. Většinou pouze nahodila puk a tam se ho opět ujal soupeř. Po několika dobrých šancích žlutomodrých se za zády hostujícího brankáře opět rozsvítilo červené světlo. I u druhé přesné trefy byl Baránek. Tentokrát celou akci začal, když sebral zezadu puk jednomu z jihlavských hráčů. Nahrál na Roubíka, který přihrál Tomáši Rodovi a ten zvýšil vedení Ústí po necelých osmi minutách hry na 2:0.

Jihlava dostala díky první přesilové hře šanci snížit náskok soupeře. Slovan ji však zahrál výborně. Čtyřikrát dostal puk za modrou čáru a hosty k ničemu nepustil. Chvíli na to dostalo stejnou šanci i Ústí, ale ani to nedokázalo výhodu jednoho muže využít. Přesilovou hru sehrálo lépe, díky mnoha přihrávkám a málo střelám další gól nepřidalo.

První třetina už žádnou větší šanci nepřinesla. Hra se přelévala ze strany na stranu a hráči odcházeli do kabiny za stavu 2:0 pro domácí.

Slovan vstoupil dobře i do druhé třetiny. Jihlava šla hned ze začátku do čtyř a Ústí tuto situaci dokázalo potrestat. Za brankou okolo mantinelu projel Kloz, přihrál Mertovi, který se sice trefil mezi betony Sáblíka, ale puk zůstal před brankovou čárou, za kterou ho dostal Tomáš Vávra.

Domácí nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, s kterou si hosté nedokázali poradit. Ve čtyřech však Ústí nezůstalo dlouho a minutu a půl hrálo znovu ve třech. Jihlavští nechali vyniknout Michaela Petráska, který předvedl několik výborných zákroků. Hlavně díky němu se žlutomodří ubránili. Slovan si špatně spočítal hráče na ledě. Velmi brzo šel opět do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě. I s tímto oslabením si poradil výborně a hosty k ničemu nepustil.

Skóre se měnilo ještě jednou a opět to bylo na domácí straně. Ústí dokázalo využít podruhé přesilovou hru. Hráči kombinovali, poté přišla přihrávka na modrou na Martina Vágnera, který se trefil přesně pod víko.

Oba z týmů si připsali několik dobrých šancí. Hosté si je vytvořili v závěrečné přesilové hře, ale stav 4:0, který svítil na kostce se neměnil.

Jihlava začala poslední část zbytkem přesilové hry, Petrásek za svá záda žádnou z jejích šancí nepustil. Hosté se dostali do tlaku a donutili Ústí k delší obranné činnosti, byli to však opět oni, kdo lovil už popáté puk z brány. Slovan si zahrál přesilovou hru pět na tři a dokázal ji využít. Sáblík vyrazil střelu Roda od modré, ale dorážku Davida Tůmy už zneškodnit nedokázal.

Zbytek zápasu přinesl i díky vyloučením na obou stranách hru na obě brány. Pět minut před koncem byla vidět menší potyčka mezi Baránkem a Grmanem. Nic vážnějšího se už nestalo, a tak se domácí mohli radovat z výhry 5:0 a důležitých tří bodů do tabulky. Jihlavští odjíždějí domů naopak s nulou na své straně.

Fotografie ze zápasu naleznete zde.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Kluky musíme pochválit za perfektní výkon. Dnes odehráli výborně střední pásmo. Pokud jsme měli šance, tak jsme vstřelili gól. Po čtyřech porážkách jsme byli trochu dole. Doufám, že nás toto vítězství nakopne a budeme pokračovat ve výkonu, který jsme předvedli v tomto zápase."

František Zeman (HC Dukla Jihlava): "Ráno jsme upozornili hráče, že Slovan má dobré vstupy do utkání a že si na to musí dát pozor. Poté nám jeden z nejzkušenějších beků udělá hloupou chybu ve druhé minutě, kdy nás poté také domácí potrestali. Nevyvarovali jsme se chybám. Předvedli jsme v Ústí nad Labem katastrofální výkon. Hráči si musí sáhnout do svědomí."