Benátky nad Jizerou - V sobotním zápase dne 6. 12. 2014 Slovan musel bojovat o tři body do tabulky s Benátkami nad Jizerou. Branku vstřelili Tomáš Kolafa a David Tůma, na výhru to ale nestačilo.
so 6. 12. 2014, Zimní stadion Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
4:2 0:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Miškovský (Mikyska, Vlach), 37. Kolmann (Plutnar, Bulíř), 37. Bulíř (Kolmann), 60. Vlach (Víšek) – 34. Kolafa (Rod, Roubík), 59. Tůma (Roubík, Kolafa). Rozhodčí: R. Svoboda – Beneš, J. Štětina. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:2. Diváci: 290. Střely na branku: 30:33 (11:12, 11:10, 9:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Plutnar, Havlín, Pálek, Kolmann, Jandejsek, Ulrych, Pabiška – Miškovský, Skořepa, Jonák – Hrníčko, Plodek, Víšek – Bulíř, Mikyska, Vlach – Dlouhý, Špaček, Kica – Skalický. Trenéři: Mgr. Filip Pešán, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M.Vágner, K. Černý, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Gengel (do 30. min), Hanzl, T. Vávra – Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Mužstvo Benátek posílené o řadu libereckých borců a s opětovnou přítomností zotaveného kapitána Skořepy vstoupilo do utkání rozpačitě. První důležitý zákrok si připsal benátecký Vítek Vaněček v přesilovce domácích 4 na 3, když z levého kruhu do prostoru před ním pálil Tomáš Kolafa a vedle branky Vítka Vaněčka na puk číhal Jaroslav Roubík. Vítek Vaněček ale Jaroslavu Roubíkovi žádnou dorážku nedovolil a puk ukryl do bezpečí své lapačky.

Jelikož to byl Slovan, který se zhostil úvodního náporu v zápase, musel být Vítek Vaněček v pozoru i nadále. Ostříží zrak a pohotové zákroky musel na straně Slovanu vytáhnout i Martin Volke, když Benátečtí nastartovali svůj motor a na dobré dvě minuty uzavřeli svého soupeře v pásmu. Ústečtí se ale ze sevření vymanili a vzápětí si jejich forvard Tomáš Vávra připsal byť neúspěšnou, tak slušnou šanci, při níž orazítkoval připravený levý beton Vítka Vaněčka.

S mohutnou podporou fanoušků v zádech dohrávali Benátečtí uzamčeni ve vlastním pásmu úvodní periodu, která i přes množství přesilových her na jedné i druhé straně branku nepřinesla.

Za solidárního potlesku se v úvodu druhé části s bolestivou grimasou odebral na střídačku benátecký Tomáš Havlín. Dobrých pár minut bez Tomáše Havlína, ale s náramnou chutí se do svého soupeře pustili Benátečtí ve druhé dvacetiminutovce.

Ústecký Martin Volke si musel nějakou tu chvíli připadat jako terč na střelnici, Benátečtí ho totiž ostřelovali ze všech stran a všemi možnými způsoby se snažili propasírovat puk za jeho záda. Kormidlo zápasu se nadále střídalo pod rukama Benáteckých a Ústeckých.

Ale byli to právě domácí, kteří svými manévry zamířili k úvodní trefě utkání. Té se v přesilové hře zhostila dobře sehraná trojice Jaroslav Vlach – Josef Mikyska – Daniel Miškovský. Posledně jmenovaný již jen z pravého kruhu pálil do poloodkryté brány hostí nad jeho lapačku, za nímž se tak rozsvítilo červené světlo ohlašující úvodní gól utkání.

Benátečtí si ale své jednobrankové vedení ani nestačili pořádně vychutnat. Vzápětí totiž přesilovou hru Ústeckých po šesti vteřinách střelou nad lapačku hájce domácí svatyně bleskově využil Tomáš Kolafa, a srovnal tak stav utkání na 1:1.

Vedení ale domácím o chvíli později vrátil Petr Kolmann, jenž při dvojnásobné početní výhodě svou střelou z mezikruží propálil marně zasahujícího Martina Volkeho. Jednobrankové vedení ale pro Benátecké evidentně nebylo dostačující. Ti své herní nadšení uplatnili i o necelých třicet vteřin později, když se při klasické početní výhodě z pravého kruhu prosadil Michal Bulíř. Ten tak Benátkám zajistil odchod do kabiny se vztyčenými hlavami a hřejivou vidinou vedení 3:1.

Celý benátecký tým viditelně chtěl dobře rozjeté utkání dotáhnout do vítězného konce. A tak už v úvodu závěrečné periody dobrými zákroky pomáhali Benátečtí gólmanu Martinovi Vaněčkovi. Ten měl tak zejména v prvních minutách o práci méně.

V zápřahu naopak byl ústecký Martin Volke. Ten se v jednu chvíli jak široký tak dlouhý roztáhl v popředí své klece, aby vzápětí svou holí Michalovi Bulířovi znemožnil úspěšně zakončit jeho sólovou akci. Ústečtí se nadále marně snažili sesadit Benátecké ze sedla, do kterého se domácí vyhoupli dvěma rychlými góly za sebou v závěru druhé části.

Překážkou jim totiž byli nejen obětaví hráči Benátek nad Jizerou, ale i v bráně jistý Vítek Vaněček. Poměrně v poklidu mohli dohrát Benátečtí závěr utkání se Slovanem. Chlácholilo je totiž nejen vedení 3:1, ale i přesilová hra, která jim do vzduchu pověsila šanci výhru dalším gólem pečetit.

Branka pojišťující výhru Benáteckých ale nepřišla. Naopak se dostavila přesilová hra hostí, kteří tak dvě a půl minuty před koncem cítili možnost stav utkání dorovnat poslat zápas do prodloužení. Na vzdálenost jedné branky se k němu Ústí dostalo 61 vteřin před závěrečnou sirénou, když šest hráčů v poli před Vítkem Vaněčkem předvedlo pohlednou souhru. Tu gólem snižujícím na 2:3 dekoroval David Tůma.

Osvědčenou hru v šesti tedy hosté pokoušeli i vzápětí. Ta se již ale nezúročila a naděje Slovanu svou trefou do prázdné definitivně zmařil Jaroslav Vlach. Důležité utkání tak lépe zvládli domácí, kteří udolali Ústecké 4:2 a přidali tři důležité body do boje o vyřazovací část.

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): "Očekávali jsme velmi těžký zápas. Oba týmy se nachází v dolní polovině prvoligové tabulky, přesto si myslím, že Ústí nad Labem má velmi dobrý tým. Ostatně dnes to hosté dokázali. V dnešním utkání jsme nebyli lepším soupeřem, avšak měli jsme k dispozici kvalitnější kádr, což rozhodlo zápas více než předvedená hra."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Dnes rozhodly přesilové hry. Dostali jsme v nich tři góly, jinak byl zápas vyrovnaný. Ve třetí třetině jsme byli o něco lepším týmem. V poslední době nás strašně trápí produktivita. Na jednu či dvě branky se strašně těžko vyhrává."