Šumperk - Hráčům ze severočeského hokejového klubu Slovan se podařilo dvěma góly otevřít skóre 28. kola I. hokejové lig ČR. Vstřelenými brankami se mohou pyšnit Jan Kloz a Jaroslav Roubík. Druhému jmenovanému se i podařilo pojistit stav Slovanu necelou půl minutu před koncem.
st 26. 11. 2014, Zimní stadion Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
1:3 0:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 46. Vrdlovec (Žálčík) – 16. Kloz (Vágner), 37. Roubík (Holomek), 60. Roubík. Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, T. Svoboda. Vyloučení: 5:10, navíc Moskal 10 min. OT [NESP] + 20 min. OK [NESP], Novotný (oba SUM) 5 min + 20 min. OK [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 947. Střely na branku: 28:34 (9:13, 9:14, 10:7). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský – T. Drtil, A. Holík, T. Sedlák, Gewiese, M. Novotný, Slavík – K. Vávra, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žálčík – A. Staněk, Illéš, Blahuta – Cink, Vachutka, Kužílek. Trenéři: Radek Kučera, Ing. Jaromír Jindřich.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, T. Rod – Pořický, J. Kloz, D. Merta – Kuchynka, T. Vávra, P. Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Oba celky prokazovaly hned od počátečních vteřin, že v žádném případě nehodlají hrát defenzivně laděný hokej. Vůbec první výpad na branku předvedli hostující Severočeši, jenže Vladislav Koutský stačil na pozdrav v podobě střely a dorážky reagovat. Už za běhu druhé minuty měli Ústečtí k dispozici klasickou početní převahu, avšak práce pro obranu a gólmana tentokrát nebyla tak početná. Když nevyužil přesilovou hru ani Šumperk, čekali diváci na další vážnější příležitost. V patnácté minutě bylo o zábavu postaráno, hostující Ondřej Holomek orazítkoval tyčku dračí svatyně. To už na světelné tabuli zářily dva tresty Salithu.

Oblíbenci domácích fanoušků přestáli dvojnásobný tlak soupeře obstojně, ale zanedlouho přeci jen rozhodčí hlásil v boxu trestoměřičů první změnu skóre. Probíhala 16. minuta základní hrací doby, když se k puku mezi kruhy nejpřesněji dostal Jan Kloz, jenž bekendovým zakončením trefil kus černé gumy, kotouč pak doplachtil za záda Vladislava Koutského – 0:1. Ani opět nabídnutá početní výhoda domácím k duhu nepřišla, drakům kousek ze soupeřova trestu zbyl i na druhou periodu. Po dvaceti minutách ale odjíždělo Ústí nad Labem do kabin o jeden zásah bohatší.

Prostřední dějství nabídlo ještě více zážitků pro náruživé nadšence ledního hokeje. Ačkoli padl stejný počet branek jako v zahajovací části, bylo na co koukat. Sotva skončilo jedno ústecké oslabení, další začalo, vyloučeným se stal Martin Vágner. Jenže poslední dny nejsou dobré pro přesilovky draků, ani tahle neskončila pukem v zařízení. Vyostřené momenty na ledě i hledišti následovaly za několik okamžiků. Nejdříve inkasoval osobní trest Patrik Moskal, o několik mžiků později poslal hlavní arbitr Petr Úlehla za katr také Martina Novotného. Ten pro změnu musel přijmout verdikt, jenž rozhodčí vyjádřil jako napadení jeho osoby. Pětiminutovou výhodu Slovanu umocnilo nové vyloučení kapitána Aleše Holíka. Pak už hosté trestali, kotouč za brankovou čáru dotlačil v sedmatřicáté minutě Jaroslav Roubík a díky němu severočeský klub uzmul výhodu dvou tref – 0:2.

Třetí třetina tedy byla pro Šumperské ve znamení dotahování a stálého čekání na kontaktní gól. Nejprve marně kádr s drakem na prsou ostřeloval Martina Volkeho v brance Ústí nad Labem, ale pak přišla tolik očekávaná radost domácích. Zdvižené ruce nad hlavou zapříčinil snajpr Lukáš Žálčík, který doklepl poskakující pryž za rozhozeného ochránce hostující svatyně – 1:2. Draci poté soka nepustili v útočném pásmu téměř k ničemu, otěže ofenzivního tažení převzal zrovna Salith. Závěrečný tlak domácí družiny ústil ve spoustu šancí na vstřelení vyrovnávací branky, ale byly to znovu vlastní přesilovky, na čem Šumperk ztroskotal. Tým kolem kapitána Aleše Holíka zkusil i hru bez brankáře v šesti mužích v poli, toho ale soupeř využil k úplnému rozhodnutí. Jaroslav Roubík svým druhým gólem zápasu s klidem poslal touš do svatyně – 1:3.

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Bohužel, dnes jsme nebyli schopni využít spoustu šancí, třeba i přesilovku pět na tři. Už v první třetině nepadly branky z tutových příležitostí, později nás trápila spousta vyloučení. I v té sestavě, v jaké aktuálně hrajeme, dnes mohl zápas vyjít. Ale bohužel se nezadařilo a výhru odváží soupeř do Ústí nad Labem. Ohledně vysokých trestů, těžko soudit. Možná se už mělo pískat dříve a dopadlo by to úplně jinak. Rozhodčí nám situaci vyložil s tím, že Martin Novotný na něj úmyslně vystřelil puk. Ale já si myslím, že kotouč pouze nahazoval a šlo o nešťastnou náhodu."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Sehráli jsme velmi dobré utkání hlavně po taktické stránce, bylo to týmové vítězství, podpořené vynikajícím výkonem Martina Volkeho. Podařilo se nám snad po dlouhé době vyhrát na horké půdě Šumperka. Byl to hodně emotivní zápas, který si, myslím, nezvládal hlavně rozhodčí."