Ústí nad Labem – I když Benátky nad Jizerou otevřely skóre, byl to první a poslední gól, který jim Severočeši dovolili. Slovan vstřelil následně čtyři góly, z čehož poslední pohřbívající střelu dal Jaroslav Roubík do prázdné branky.
st 29. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
4:1 0:1, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 22. Přeučil (Vágner, Brož), 42. Tůma (Smetana), 48. Merta (Kloz), 60. Roubík – 11. Bittner (Krejčík). Rozhodčí: Jílek - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 756. Střely na branku: 33:30 (6:13, 12:8, 15:9). Průběh utkání: 0:1, 4:1. Zakázaná uvolnění: 3:1. Ofsajdy: 4:1; z toho úmyslné 1:0. Vyhraná vhazování: 40:31 (12:10, 12:6, 16:15) Nejlepší hráči: Martin Vágner - Vítek Vaněček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, – Pořický, Roubík, Rod – Přeučil, J. Kloz, D. Merta – D. Tůma, Gengel, T. Vávra – Budínský, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Říha, Havlín, M. Pabiška, Jandejsek, Plutnar, Niko, Pálek – Hrníčko, J. Skořepa, Z. Král – Ordoš, Mikyska, Maďar – Vařecha, Miškovský, L. Krejčík – Bittner, Havlas. Trenéři: Filip Pešán, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Do zápasu vstoupili mnohem aktivněji domácí. Na branku jako první vystřelil David Merta na konci první minuty, ale jeho střela skončila za bránou. Poté se hra začala přelévat ze strany na stranu. Slovan dostal v sedmé minutě možnost přesilové hry, ale nedisciplinovanost hostů potrestat nedokázal.

Benátky nad Jizerou se dostaly do vedení v čase 10:10 min. Ladislav Bittner využil přihrávky od Lukáše Krejčíka do předbrankového prostoru a prostřelil Michaela Petráska bez problému. V témže čase šlo Ústí nad Labem do tří. Petr Přeučil byl na dvě minuty vyloučen za vysokou hůl a Ondřej Smetana obdržel též menší trest za podražení. Přesilovky pět na tři hosté nevyužili.

Další šance byla k vidění v průběhu třinácté minuty. Jakub Pořický se pokusil o využití početní výhody, ale marně. Jeho střela skončila těsně nad brankou Vítka Vaněčka.

Na konci třetiny byla vidět dvě vyloučení. Nejprve Vít Budínský sice oslabil své mužstvo na dvě minuty, jelikož ho sudí potrestal za sekání, poté byl devět sekund před koncem vyloučen Jan Říha za držení protihráče. První část skončila za stavu 0:1.

Druhá dvacetiminutovka začala v aktivním tempu. Slovan využil početní převahy těsně před jejím skončením. Martin Vágner poslal přesnou střelou puk Petru Přeučilovi, jenž zaparkoval puk do odkryté branky.

David Merta dostal přihrávku před branku, ale jeho střelu vyrazil gólman nad branku. Tímto výstřelem však skončilo útočení obou mužstev ve druhém dějství a skóre se změnilo na 1:1.

Poslední třetinu začali lépe Severočeši. David Tůma získal přihrávku z levého rohu od Ondřeje Smetany těsně před branku a prvně jmenovanému stačilo už pouze dorazit puk za záda Vítka Vaněčka.

Třetí třetina domácím opravdu svědčila. David Merta poslal svůj tým do dvoubrankového vedení ve čtyřicáté osmé minutě. Nejprve se s Janem Klozem pokusil o přečíslení dva na jednoho, které nevyšlo, a tak zvolili metodu důrazu. Dorážka už byla o dost úspěšnější a Slovan se tak více přiblížil ke třem bodům.

Jan Kloz vystihl o devět minut později špatnou rozehrávku hostů a trefil břevno. Sudí po této brankové příležitosti domácího týmu začal trestat. Marek Pabiška se musel posadit do boxu trestoměřičů na dvě minuty kvůli hákování, čímž dostali Ústečtí velkou šanci na vstřelení další branky.

Více než minutu před koncem zápasu hosté vyčerpali možnost oddechového času a následně za šestnáct vteřin se pokusili i o power-play. Jaroslav Roubík čtrnáct vteřin před koncem řádné hrací doby vstřelil puk do prázdné branky a tím definitivně pohřbil naději Benátek na nějaký ten ukořistěný bod.

Zápas skončil za stavu 4:1 pro ústecký celek. Ústí nad Labem si tak ze zápasu 19. kola I. hokejové ligy ČR odnáší tři body a posouvá se tím na devátou příčku v tabulce. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za Slovan Martin Vágner a za Benátky nad Jizerou Vítek Vaněček.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Myslím si, že jsme ve středu zvítězili zaslouženě, jsem rád, že jsme poprvé v sezóně vyhráli dvakrát v řadě. Lepšili jsme se minutu od minuty, od druhé třetiny jsme stačili bruslařsky Benátkám nad Jizerou, které disponují mladými kluky, což jsou výborní bruslaři. V závěrečné části jsme byli produktivní, to nás těší. Co se dvojnásobného oslabení týče, neřekl bych, že to byla naše nedisciplinovanost. Při prvním vyloučení se mi zdálo, že náš hráč vystřelil puk, který se následně odrazil od soupeře do obličeje. Ke druhému faulu bych se příliš nevyjadřoval."

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): "Nám se opakují utkání za poslední dobu velmi pravidelně. Podle mého názoru nejsme horším týmem, ale střílíme málo gólů. Nejsme schopní odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, a to ani ve dvojnásobné přesilovce. Středeční zápas tento moment rozhodl, neomlouvá nás ani, že jsme měli hodně juniorů v sestavě. Kluci si na to zvykají, jsme schopní odbránit spoustu věcí, odbojovat, ale síla do útoku je taková, jaká je. Gólman Vítek Vaněček předvedl fantastický výkon. V závěru jsme věřili do poslední chvíle. Při time-outu jsem dvacet sekund zakrýval tabuli, protože vše bylo na kostce vidět. Oddechového času jsme příliš na poradu nevyužili, na druhou stranu udělala se individuální chyba a inkasovali jsme do prázdné branky. Ústí nad Labem si konec řádné hrací doby pohlídalo."