Ústí nad Labem - I přesto, že Ústečané byli celkem šestkrát vyloučeni, dokázali si vždy udržet vedení a ani ve velmi dramatickém závěru zápasu se nevzdali.
st 22. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
3:2 2:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Černý (Merta, Pořický), 19. Pořický (Holomek), 40. Roubík (Rod) – 6. Hořava (Pitule, Dragoun), 46. Dragoun. Rozhodčí: Petružálek - Bosák, Hejl. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Diváci: 1 231. Střely na branku: 24:38 (12:9, 7:10, 5:19). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči: Tomáš Rod - David Růžička.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana - Budínský, Roubík, Rod - Baránek, J. Kloz, D. Tůma - D. Merta, Gengel, Pořický - Suchan, T. Vávra, P. Přeučil. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Chábera - Bunda, David Růžička, Kužel, Kolařík, Chalupa, J. Látal, Gutwald - Rudovský, Dragoun, M. Hořava - Eberle, Havlíček, Tenkrát - Dalecký, Pitule, Redlich - Strnad, Lukáč, Melka. Trenéři: Jiří Čelanský, Václav Blažek.

Před začátkem utkání byl slavnostně všem fandům představen nový trenér A-týmu. Miroslav Mach se po odvolání Milana Skrbka HC Slovan stal hlavním koučem od 21. 10. 2014. Úvodní buly bylo také velmi zajímavé. První puk na hrací plochu vhodil Richard Jozífek. Richard Jozífek je velmi talentovaný fotbalový hráč i přes svůj handicap. Přesto dostal možnost se postavit mezi hráče Rytířů a Slovanu a tím zahájit hru. Zároveň Richardovi byly předány permanentky na domácí zápasy Ústí nad Labem pro celou rodinu na sezónu 2014/2015.

V první třetině se jako první prosadilo Kladno. Hostům se podařilo branku vstřelit na začátku šesté minuty. Miroslav Hořava využil přesilové hry, puk poslal do odkryté branky a tím se Kladno dostalo do vedení.

O padesát dvě vteřiny později se začal radovat Jakub Pořický. Radoval se však předčasně, jelikož jeho střela trefila pouze tyčku. Další trefa na tyč přišla od Kamila Černého. I Petr Tenkrát se znovu pokusil o branku, ale také trefil pouze tyč.

Gól domácích přišel zhruba v polovině třinácté minuty. Úspěšným střelcem se stal Kamil Černý. Ústecký útočník dostal přihrávku do mezikruží zpoza branky od Jakuba Pořického a jeho střela byla přesná.

Třetí gól v úvodní dvacetiminutovce padl ve prospěch Slovanu. Jakub Pořický šel po přihrávce Ondřeje Holomka sám na branku a dokázal mířit přesně za záda hájce hostující svatyně. Diváci se dalšího přesného zásahu nedočkali a první část skončila za stavu 2:1.

Druhé dějství začalo v celkem svižném tempu. Hosté stále útočili, jelikož měli přesilovku. Stav se jim však vyrovnat nepovedlo. Ke konci dvacáté třetí minuty se pokusil Martin Baránek o střelu. Puk ale skončil těsně vedle branky.

Diváci zhlédli aktivní hokej, ale branka padla pouze jedna. Kladno i Severočeši se stále pokoušeli o využívání svých šancí, ale marně. Až čtyřicet sedm sekund před druhou sirénou dostal přihrávku z levého kruhu Jaroslav Roubík od Tomáše Roda do předbrankového prostoru. Prvně jmenovaný se trefil přesně mezi betony Jana Chábery. Druhá perioda skončila za stavu 3:1.

Třetí třetina začala ve velmi rychlém tempu. Rytířům se podařilo snížit vedení domácího Slovanu hned na začátku šestačtyřicáté minutě. Michal Dragoun poslal puk lehce do odkryté branky poté, co si Martin Volke vyjel za branku a chtěl rozehrát.

V padesáté minutě chvilku po oddechovém čase domácích, zamířil sám do brejku Jaroslav Roubík. Proti Janovi Cháberovi však neuspěl. Domácím konec zápasu mnoho štěstí nepřinesl. Dostali se do velkého tlaku a k tomu všemu hráli v oslabení tři na pět. David Tůma byl vyloučen za nedovolené bránění a k němu se posadil i Martin Baránek, který se provinil faulem kolenem.

I přes velmi dramatický závěr si domácí udrželi vedení. K samému konci se ještě pokusil o vstřelení branky Tomáš Rod. Střílel přes celé hřiště do prázdné branky, ale nastřelil pouze tyč. Zápas skončil za stavu 3:2 a tím si HC Slovan Ústí nad Labem po třech prohrách odnáší tři body.

Nejlepšími hráči tohoto zápasu se stali za Rytíře Kladno David Růžička a za Slovan Tomáš Rod.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Podali jsme parádní výkon, říká se, že když se ubrání ve třech proti pěti, zápas se neprohrává. To se stalo a ukázalo se to jako klíčový moment zápasu. Tři body za bojovnost jsou zasloužené. Výhra mě bude stát peníze, protože z Kladna pocházím. Zaplatím finanční odměnu klukům do kasy. Neřešíme, jestli jsem hlavní trenér nebo asistent, s Tomášem Marešem jsme vyrovnaná dvojice, oba máme stejné pravomoce."

Jiří Čelanský (Rytíři Kladno): "Prohráli jsme těsně, ale zaslouženě. V první třetině jsme se dopustili spoustu individuálních chyb, že to se nám nestalo ve třech zápasech po sobě. Domácí hráli s velkým nasazením, dohrávali nás a to nám dělalo potíže. V závěru jsme měli k dispozici dvě minuty dlouhou přesilovou hru pět na tři, to bylo zlomové. Měli jsme střílet, vystřelili jsme dvakrát, a to navíc mimo. Chyběla tomu koncovka. Byl to šestnáctý zápas venku, je nevýhoda nehrát takto dlouho doma. Nemáme pohodu, cesta bere fyzické či psychické síly, ale s tím jsme do toho šli."