Havlíčkův Brod - Vypadá to, že Slovan měl smolný den. Zápas musel být kvůli dopravní nehodě na dálnici posunut na 18:20 hod., a ani v Havlíčkově Brodě na stadionu se nedařilo. Ze strany Ústí nad Labem padl pouze jeden gól, který vstřelil Vít Budínský. Na výhru ale jedna branka nestačila.
st 15. 10. 2014, Zimní stadion Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:1 0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 34. Maliník (Kuchler, Kolář), 50. Rousek (Jaroměřský) – 46. Budínský (Roubík). Rozhodčí: Bejček – Polák, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 627. Střely na branku: 26:43 (9:15, 8:15, 9:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý – Jaroměřský, Pavlíček, Semrád, Janáček, Kolář, Kurka, Kadela, Piegl – Rousek, Kuchler, Maliník – Půlpán, Sedláček, Babka – Chlubna, Kopta, Troliga – Boček, Kuchta, Minárik. Trenéři: Miroslav Barus, Richard Cachnín.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – M. Vágner, K. Černý, Smetana, Kolafa, Vl. Brož, Holomek – Přeučil, Roubík, Budínský – Pořický, J. Kloz, D. Tůma – Gengel, Baránek, Kuchynka – Markulinec, T. Vávra, Vykouk. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Úvodní dějství zápasu se neslo ve velice svižném tempu. Více ze hry měli hosté, kteří byli úspěšnější v soubojích a rychlejší na puku. Pár akcí, ale mnohem nebezpečnějších si vydobyli domácí. Michael Petrásek se řádně zapotil, když se musel bleskově přesouvat v brance, aby zabránil Rebelům v zakončení do odkryté poloviny klece. K vidění bylo i několik pěstních šarvátek, které sudí dokázali bleskově roztrhat, zkrátka boj o každý metr ledu.

Prostřední dvacetiminutovka už byla zajímavější, hlavně pro fanoušky Havlíčkova Brodu. Jim tedy napřed zatrnulo při akci Petra Přeučila, jehož vysokou střelu v přečíslení musel Dlouhý krotit betonem, ale zanedlouho se místní fandové mohli radovat z otevření skóre.
Během 34. minuty se do úniku po levém mantinelu dostal Jiří Kuchler. Ten s kotoučem projel až do útočného pásma. Z pravé strany si mezi tím rychle najel kapitán Rebelů Roman Maliník, který dostal kotouč přesně na hůl a zápěstní střelou z jízdy poslal kotouč podél Petráskovy pravé tyčky do sítě. Uběhla asi minuta a Havlíčkův Brod málem oslavoval další gól. Z podobné akce dvou na jednoho vzešla nebezpečná rána od Ondřeje Kopty, jenž švihem těsně minul pravou tyčku.

Stav 1:0 vydržel na světelné tabuli až do 46. minuty, kdy se Ústeckým podařilo svižně využít přesilovku a srovnat. Početní výhoda hostů trvala jenom čtyři vteřiny. Jaroslav Roubík vyhrál buly a vzápětí adresoval puk na vrchol pravého kruhu, odkud se tvrdou ránou do růžku trefil Vít Budínský.

Za zhruba čtyři a půl minuty si soupeři vyměnili role a početní výhody se dostalo na stranu Rebelů, ti ji v čase 49:42 rovněž dokázali využít. Čerstvá posila Rebelů Jan Jaroměřský přihrál z levé strany kotouč k pravé tyčce, kde číhal volný Tomáš Rousek, který zkrotil neposedný puk a přehodil jím beton přesouvajícího se Petráska.
Po zbylých deset minut zápasu se hosté snažili mnohem více tlačit, ale domácí obrana dokázala svůj jednogólový náskok udržet až do závěrečné sirény.

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): První třetina byla vlažná, ale celý zápas jsme šli za vítězstvím. Myslím si, že jsme si ho zasloužili, vytvořili jsme si šance v první třetině, ale neproměnili jsme je. Soupeř kontroval, měl také nebezpečné šance, ale byli jsme dnes všude rychleji, byli jsme lepší, a proto jsme zaslouženě získali tři body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme z výsledku zklamaní, protože jsme sem přijeli s úmyslem bodovat. Věděli jsme, v jaké situaci se domácí nacházejí, myslím si, že jsme měli získat alespoň bod. V první třetině byla hra vyrovnaná, druhou třetinu jsme začali špatně. Dostali jsme gól a začali jsme hrát až od přesilovky. Ve třetí třetině nás nakopl gól ze začátku, měli jsme další šance, kde jsme měli rozhodnout. Bohužel se tak nestalo a domácí nás pak potrestali z přesilovky.