Třebíč - Ústečtí hokejisté dokázali v Třebíči vstřelit pouze jednu branku, zatímco sami inkasovali branek pět. Gól pro Ústí nad Labem vstřelil Jaroslav Roubík, na výhru to ale nestačilo.
po 13. 10. 2014, MANN + HUMMEL ARENA, Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč
5:1 2:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Holec), 7. Holec (Pekr), 32. Pekr (Bartoň), 45. Pekr (Holec, Bartoň), 53. Havel (Dočekal, Erat) – 19. Roubík (Budínský). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 1 220. Střely na branku: 44:31 (16:15, 9:7, 19:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – R. Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, M. Přibyl – R. Erat, Dočekal, L. Havel – Wasserbauer, Holec, Pekr – Křivohlávek, Čuřík, Králík – M. Čech, Raška, P. Mrázek. Trenéři: Jiří Mička, Radek Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – K. Černý, Holomek, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod - D. Tůma, J. Kloz, Pořický - Gengel, Baránek, P. Přeučil - Vykouk, T. Vávra – Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Do branky se v dresu Horácké Slavie postavil talentovaný mladík Karel Vejmelka, který prožil v mateřském dresu svoji prvoligovou premiéru. Hned ve čtvrté minutě se mohl spolu se spoluhráči radovat z vedení. Nutno podotknout, že Ústečtí prožili velice smolný úvod zápasu, kdy si v krátkém časovém sledu připsali dvě vlastní branky.

Jan Wasserbauer se snažil ve čtvrté minutě mezi kruhy přihrát kotouč spoluhráči Pekrovi. Jeho přihrávku si ale srazil do brány Zdvořáček. Ústí se snažilo rychle odpovědět a několikrát prověřilo brankáře Vejmelku. Ten, zejména v úvodu zápasu, působil někdy nervózně, a proto možná většinu střeleckých pokusů likvidoval na dvakrát.

Naopak v sedmé minutě se znovu nechtíc podařilo ústeckému hráči trefit vlastní branky. Miroslav Holec vyslal mezi kruhy střelu, kterou nechytatelně tečoval za nešťastného gólmana jeden z jeho obránců. Hosté mohli snížit ještě v té samé minutě, kdy hostující Gengel pálil takřka do prázdné brány. Na poslední chvíli přispěchal s pohotovou reakcí Bartoň, který kotouč vykopl mimo nebezpečí.

Třebíč pak dostala možnost přesilové hry pěti proti třem, ale ta se domácímu celku příliš nepovedla, což Horáky v závěru třetiny mohlo mrzet. Když už to vypadalo, že třebíčská obrana v čele s brankářem ustojí první dějství bez ztráty květinky, přišla chyba domácího útočníka, který ztratil kotouč ve středním pásmu a Jaroslav Roubík se dostal sám před Vejmelku. Toho si zkušeně položil a našel mezírku mezi jeho betony.

Hosté ve druhé periodě přidali a zpočátku byli lepším týmem na hřišti. Několikrát se dostali i do dobrých střeleckých příležitostí. Dalo by se říci, že utkání se zlomilo ve dvaatřicáté minutě. Matěj Pekr využil přesilovou hru a vrátil Bílým hvězdám dvougólové vedení. Byla to sice branka v přesilové hře, ale měla spíše ráz pěkné individuální akce, kdy si Pekr najel s kotoučem na střed levého kruhu a parádní střelou trefil pravý roh ústecké branky.

Ústečtí zahrozili ve třicáté čtvrté minutě, kdy ostře vypálil Budínský. Jeho tvrdá rána zazvonila do pravé tyče Vejmelkovy brány. Když v závěru třetiny Ústí neproměnilo dvojnásobnou přesilovou hru, do kabin odcházela s dvoubrankovým vedením domácí Třebíč.

Hosté se ale ještě nevzdali. Hned úvodní minutu poslední třetiny se měl Vejmelka ve svém brankovišti co otáčet, ale svoji svatyni uhájil. Ve čtyřicáté čtvrté minutě přišla ale další využitá přesilovka domácích. Po přihrávce od Holce napřáhl Matěj Pekr a povedenou střelou si připsal v tomto zápase druhý zásah.

Zhruba sedm minut před koncem uzavřel brankový účet Lukáš Havel, jenž nadvakrát překonal ležícího brankáře, přehozením kotouče bekhendem přes beton.

Závěr byl možná chvílemi od hostujících hráčů podrážděný a hra se chvílemi zbytečně přiostřovala. Skóre se již neměnilo, a tak po výhře 5:1 Třebíč nadále setrvává na čele ligové tabulky.

Radek Novák (Horácká Slavia Třebíč): Těch dvou laciných gólů, které jsme dali, si nesmírně vážíme. To jsou kotouče hozené do předbrankového prostoru a tam se to může od kohokoli odrazit. Tentokrát se to povedlo. Poté jsme v závěru první třetiny inkasovali. Druhá část začala mírnou převahou hostů a nám určitě pomohla branka z přesilové hry. Potom se zlepšily i některé věci. Ve třetí třetině jsme dvěma góly potvrdili vítězství, kterého si vážíme. Chtěl bych vypíchnout výkon mladého gólmana Vejmelky, který startoval v mistrovském utkání poprvé a zvládl to velice slušně i za podpory všech ostatních hráčů.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Měli jsme smolný začátek utkání. Dali jsme si dvě vlastní branky. Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli dobře. Vytvořili jsme si i dostatek šancí na to, abychom dali více než jeden gól. Ve třetí třetině jsme měli příliš mnoho vyloučených na to, abychom se dostali zpátky do hry.