České Budějovice - Deváté kolo I. hokejové ligy ČR se týmu ze severu Čech nevydařil. Nevstřelil Českým Budějovicím ani jednu branku a prohrál 0:2. Rozhodující trefu vsítil bývalý ústecký hráč Dan Růžička. Ústeckým hokejistům v závěru nepomohl oddechový čas ani power-play, při které sami inkasovali druhý gól.
st 1. 10. 2014, Budvar Arena
ČEZ Motor České Budějovice
2:0 0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 30. Růžička (Straka), 60. Kuchejda (Punčochář). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. Diváci: 3 818. Střely na branku: 45:37 (18:15, 14:9, 13:13). Průběh utkání: 2:0.

ČEZ Motor České Budějovice: O. Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Dan Růžička, Chmelíř – Kuchejda, Pajič, Daniel Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – M. Heřman, Rob, Prokeš – L. Marek, Trummer. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, do 40. M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Pořický – Gengel, T. Vávra, P. Přeučil – do 40. Markulinec, do 40. Suchan, do 40. Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Zápas začal svižně a obě mužstva od začátku zápasu hrála útočný hokej. První velkou šanci měli hosté, když se ke střele dostal nepokrytý Budínský a Roubík měl možnost dorážky, ale Bláha ukázal svoje kvality. Na druhé straně jako první zahrozil Michal Švihálek, ale Volke zůstal klidný.

Tvrdou ránu od modré vyslal Kamil Černý a Bláha stačil ramenem vyrazit nad branku. Postupně ovšem šancí ubývalo a přibývalo nepřesností na obou stranách. Oba týmy si zahrály i přesilové hry, ale své šance nedokázaly využít. V první třetině tak diváci gól neviděli.

Na začátku druhé části hráli Jihočeši přesilovku a blízko k brance měl Tomáš Nouza, jehož střelu našel Volke pod betony. Po střele Romana Vráblíka zůstal ležet puk na brankovišti a strhl se velký boj o dorážku, ale hosté tuto situaci ustáli. Přesilovku si zahráli také Severočeši a Rodův chytrý pokus srazili domácí obránci mimo branku.

Ve vlastním oslabení se do šance dostal David Kuchejda, ale byl tísněn a tak měl Volke lehkou práci. Po faulu na Prokeše hráli domácí přesilovku čtyři minuty a podařilo se ji využít. Od modré napřáhl Dan Růžička a jeho střela po ledě skončila v brance.

Po přesilovce si hosté vytvořili zajímavou šanci čtyři na jednoho, ale střelu Davida Tůmy zlikvidoval domácí gólman Bláha. Další akci hostů zakončoval Jakub Pořický a Bláha vyrážel jen díky dobrému postavení v brankovišti. Slovan se snažil o vyrovnání a Bláhu hodně zaměstnával, ale další branka nepadla.

Hned po nástupu na led domácí fanoušci nadšeně volali gól, ale rozhodčí ho pro vysokou hůl neuznal. Hosté se pokoušeli o vyrovnání, ale Jaroslav Roubík trefil lapačku domácího brankáře. Zápas by stále vyrovnaný a Jihočeši se nestáhli do obrany, ale snažili se přidat druhý gól.

V přesilovce vystřelil Rok Pajič a puk byl opět pod betony Volkeho. Vzápětí byl Tomáš Nouza sám před Volkem, ale nedokázal zakončit přesně. Postupem času se hra kouskovala a bojovalo se o každý puk. Ke konci třetí třetiny byli hosté vyloučeni a přišli o možnost hrát power-play. V poslední minutě to hosté přeci jen zkusili a doplatili na to. David Kuchejda vybojoval puk a od modré čáry trefil prázdnou branku. Motor tak zvítězil 2:0 a vyhrál tak třetí zápas v řadě.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): "Ústečtí hráli výborný zápas, dobře bránili, byli nepříjemní v kontrech. Jejich přečíslení jsme ale ustáli. Díky naší střelecké potenci jsme to dotáhli do vítězného konce, i když to podle mého názoru byl vyrovnaný zápas."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): "Odehráli jsme docela dobrý zápas. Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom si odtud nějaký bod odvezli, ale naše koncovka byla špatná."