Most - K zápasu pátého kola I. hokejové ligy ČR zajížděli svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše do nedalekého Mostu. Derby musel rozhodnout až nastavený čas, ve kterém po nařízeném trestném střílení po hození hole Michaela Petráska, získal druhý bod pro domácí Pavel Smolka.
so 20. 9. 2014, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
3:2pp 0:0, 1:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 22. Petruška (Kubinčák, Divíšek), 42. Gerhát (Divíšek, Smolka), 62. Smolka z TS – 35. Budínský (Roubík, Rod), 53. Tůma (Meidl, Kloz). Rozhodčí: Zubzanda – Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 2:3, navíc Petrásek (UNL) TS [HOZ]. Využití: 1:0. Diváci: 353. Střely na branku: 31:27 (10:7, 10:9, 8:11 - 3:0). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

MOSTEČTÍ LVI: Soukup – Kousalík, Grin, Kasal, K. Charousek, Pavelka, Havelka, Kokeš – Gerhát, T. Divíšek, Smolka – Kubinčák, Alinč, Petruška – Nedrda, Slavíček, Tauš – Mical, M. Hanzl, Válek. Trenéři: Václav Baďouček, Radek Mrázek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - K. Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek - Budínský, Roubík, Rod - V. Meidl, J. Kloz, D. Tůma - Pořický, T. Vávra, P. Přeučil - Markulinec, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Na první vážnější šanci si diváci na zimním stadionu v Mostě museli počkat do desáté minuty, kdy Pavel Smolka při vyloučení Davida Tůmy pálil z dobré střelecké pozice do ramene Michaela Petráska. Kotouč následně skončil na horní síťce. Úvodní dvacetiminutovka další zajímavé momenty nenabídla, hra byla často kouskovaná.

Do druhého dějství vkročili lépe hokejisté Mostu, po pětašedesáti sekundách nalezl Vojtěch Kubinčák křižnou přihrávkou Patrika Petrušku, který se z pravého kruhu nemýlil. V minutě dvacáté deváté mohl navýšit vedení Baníku Patrik Petruška, proti ale byl Michael Petrásek.

O pět minut později následovala branková příležitost na opačné straně, kdy Tomáš Vávra z bezprostřední blízkosti nepřekonal Jakuba Soukupa. Ve třicáté páté minutě se už ale červené světlo za domácím hájcem svatyně rozsvítilo. Po odražené střele Jaroslava Roubíka se touš dostal na čepel Víta Budínského, který bez zaváhání vymetl pavučiny z horního růžku domácí svatyně.

V závěru druhé třetiny zhlédlo obecenstvo ještě dvě šance, které stojí za zmínku. Přesně tři minuty před přestávkou se do brejku dostal Jan Kloz, jenž recept na Jakuba Soukupa nenalezl. Za třicet devět vteřin musel hasit nebezpečnou akci Mostu gólman Ústí nad Labem, který po nepřehledné situaci před brankou zastavil puk na brankové čáře.

Nástup do třetí periody vyšel znovu lépe svěřencům Václava Baďoučka a Radka Mrázka, kteří se po jednasedmdesáti sekundách ujali zpět vedení. Tomáš Divíšek adresoval zpoza branky černou gumu Františku Gerhátovi, který neměl se zakončením do odkryté branky potíže. Padesátá třetí minuta nabídla vyrovnání. Václav Meidl zahlédl na opačné straně šířky ledové plochy nikým nepokrytého Davida Tůmu, který nedal maskovanému muži Mostu šanci na nějakou reakci a zapsal se podruhé v utkání do listiny střelců.

Šedesát minut hry na určení vítěze nestačilo, na řadu tak přišlo prodloužení. V nastaveném čase se jako smolař projevil ústecký brankář Michael Petrásek, který v čase 61:09 min. hodil proti Tomáši Divíškovi svoji hůl. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které zužitkoval střelou k tyči Pavel Smolka, jenž zajistil druhý prémiový bod pro domácí.

Ústí nad Labem odjíždí z Mostu s jedním bodem, další střetnutí čeká na celek pod vedením Milana Skrbka a Tomáše Mareše ve středu 24. září 2014, kdy zajíždějí do Benátek nad Jizerou.

Václav Baďouček (HC Baník Most): "Jsem rád za zisk dvou bodů, i když lepší by byly body tři. Podle mého názoru jsme podali nejhorší výkon v letošním ročníku. Nedokázali jsme se dostat do hry, kterou jsme se prezentovali v předchozích utkáních. Potěšil mě výkon brankáře Jakuba Soukupa, pro kterého to byla prvoligová premiéra. Zápas ale odchytal velice dobře."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): "Obě branky jsme soupeři darovali, u prvního obdrženého gólu se jednalo o hrubou chybu na útočné modré čáře, u druhého o zbytečný faul, po kterém jsme v oslabení inkasovali. Nemyslím si ale, že by Most vyhrál zaslouženě. Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom mohli vyhrát. Bohužel jsme nezazářili v produktivitě."