Ú s t í n/L. - V rámci 4. kola play-out 1. hokejové ligy přivítali Ústečtí Lvi Šumperk, který byl před zápasem v tabulce o tři body za Slovanem. Hokejisté Ústí se sice brzy ujali vedení, ale vzápětí bylo srovnáno. Druhá dvacetiminutovka už pak byla především v režii Draků. Ve třetí části se podařilo domácím vyrovnat. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich rozhodl Tomáš Sedlák, a zajistil tak svému celku dva body, což znamená, že rozdíl mezi Slovanem a Šumperkem je nyní dvoubodový.
st 5. 3. 2014, Zlatopramen Arena
DRACI PARS ŠUMPERK
3:4sn 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Přeučil (Hanzl, Petrásek), 34. Smetana (Meidl, Brož), 49. Brož (Tůma, Rod) – 10. Starý (Holík, Plášek), 29. Cink (Moskal, Staněk), 31. Půhoný (Plášek), rozhodující nájezd Sedlák. Rozhodčí: J. Jílek – Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 639. Střely na branku: 29:46 (3:16, 9:15, 14:13 - 3:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4. Zakázaná uvolnění: 5:3. Ofsajdy: 6:3. Vyhraná vhazování: 46:28 (16:10, 15:6, 13:11 - 2:1). Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Vladimír Cink.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Rod, Pořický – V. Meidl, M. Hanzl, Vávra – od 41. Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala – A. Holík, O. Starý, Dudáš, T. Sedlák, Gewiese, M. Novotný, J. Tesařík – Půhoný, Plášek, Haas – Cink, Moskal, A. Staněk – Popelka, Žalčík, Brunec. Trenér: Radek Kučera.

Přesně po čtrnácti dnech přivítali Ústečtí Lvi na ledě Zlatopramen Areny Šumperk. Už v první minutě se Draci dostali před Petráska, ale jejich střela cíl minula. O minutu později se sekáním provinil Sklenička a byl vyloučen. Tuto početní výhodu však hosté nevyužili. Trestalo se i na druhé straně. Sedlák nedovoleně bránil a byl odeslán za katr. Ale ani Severočechům se v této power-play nepodařilo bodovat.

Zápasové skóre otevřel o chvíli později Petr Přeučil, který střelou do odkryté brány zajistil šelmám vedení 1:0. V polovině osmé minuty hákoval Grin a Slovan hrál ve čtyřech. Do konce trestu zbývala pouze jedna vteřina, když gólmana domácích propálil Ondřej Starý. Draci tak srovnali na 1:1.

Tato branka Moravany nabudila a Ústecké zamkli v obranném pásmu. Ale ani z těchto příležitostí gól nepadl. Hráči Salithu byli velmi aktivní. Necelé dvě minuty před první sirénou hákoval Brunec a Slovan získal početní výhodu. Byli to ale hosté, kteří v oslabení ohrozili Petráska. Žádný gól již ale nepadl a po první třetině byl stav 1:1.

Do druhé části šli Severočeši v početní výhodě, ale ani v té se neprosadili. Hra se přelévala ze strany na stranu a k vidění byly pohledné akce na obou stranách. Draci se usídlili v útoční třetině, ale gólmana domácích neprostřelili. Ve čtyřiadvacáté minutě odešel pykat na trestnou lavici hostující Dudáš.

Ale ani tuto výhodu Krušnohorci nevyužili. O tři minuty později za Šumperk mohl navýšit Popelka, ale netrefil se. Úspěch zaznamenali hráči Salithu o chvíli později, když se po přihrávce od Moskala trefil Vladimír Cink. Tímto zásahem tak zajistil svému týmu vedení 2:1. Na druhé straně mohl za domácí skórovat Tůma, ale Šťůrala byl proti. Stav se měnil znovu o dvě minuty později, kdy puk za záda Petráska umístil Jiří Půhoný. Šumperk se tak ujal vedení 3:1.

Hráči z obou týmů faulovali a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Ústečtí se dostali před Šťůralu. Puk se dostal k Ondřeji Smetanovi a ten střelou od modré hostujícího gólmana propálil. Slovan tak snížil na 2:3. Draci stříleli ze všech možných pozic, ale ústecký strážce svatyně byl pozorný. Chvíli před druhým hvizdem byl sražen Geweise, ale nakonec odjel za pomoci lékaře z ledu po svých.

V úvodu třetí periody byl vyloučen za podražení Brož. Draci ostřelovali ústeckou klec, ale jejich střely mířily nepřesně. Také hokejisté Slovanu se dostali před bránu Salithu, ale jejich snaha nebyla korunována úspěchem. Skóre se měnilo znovu dvanáct minut před koncem. Tentokrát střelou od modré propálil Šťůralu Vladimír Brož. Touto trefou tak vyrovnal na 3:3.

Hra se přesouvala ze strany na stranu a oba celky se snažily prosadit. Před bránou Lvů zůstal po střetu ležet Staněk, který po chvíli odjel s pomocí lékaře na střídačku. Ve velké šanci se ocitl Tůma, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti se neujala. O pár minut později se mohl prosadit Alinč, ale ani on nebyl úspěšný.

Protože bylo po základní hrací době vyrovnané skóre 3:3, utkání dospělo do prodloužení. Severočeši začali v nastaveném čase lépe než Moravané. Oba celky se snažily vstřelit gól, ale ani jednomu soupeři se to nakonec nepodařilo. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se dařilo hostům, kteří si domů odvezli výhru 4:3. Rozhodující nájezd proměnil Sedlák.

Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ráz středečního utkání opět určilo úvodní dějství, ve kterém jsme podali velmi trapný výkon. Šumperk nás přehrával ve všem, co k hokeji patří. Nemít v brance Michaela Petráska, prohráli jsme o pět až šest branek. Vzhledem k vývoji zápasu a předvedené hře jsme proti Salithu získali zlatý bod."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Se ziskem dvou bodů jsme spokojení. Před zápasem bych je bral všemi deseti, ale podle vývoje utkání, když jsme soupeře hodně přestříleli, vytvořili si spoustu brankových příležitostí a inkasovali dva smolné góly, mě ztráta bodu mrzí. Nedá se nic dělat, musíme bojovat i nadále. Každý zápas v play-out se musí jít na krev a nic se nesmí vypustit. Rádi bychom vyhrávali doma a něco málo vydřeli venku. Zachránit se chceme co nejdříve."