Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi získali v severočeském derby proti Mostu jistotu prvoligové příslušnosti i pro příští sezónu. Aby se nemuseli ohlížet na své soupeře v play-out, potřebovali svého soka porazit, což se jim po výsledku 2:1 povedlo. Za Lvy skóroval dvakrát Martin Hanzl, za domácí Most už pak pouze korigoval skóre Slavíček.
st 19. 3. 2014, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
1:2 0:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 43. Slavíček (Bojer, Nedrda) – 3. Hanzl (Meidl), 22. Hanzl (Smetana, Černý). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 110. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

MOSTEČTÍ LVI: Horák – Pavelka, K. Charousek, Kasal, J. Vondráček, Šimon, Machač – Gerhát, Smolka, Písařík – Nedrda, Slavíček, Bojer – Zavřel, P. Sedláček, Kafan – Palaščák, Mašek, Sukharev – Čmolík, Homer. Trenéři: Radek Mrázek, Viktor Lukeš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek - Baránek, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Roubík, Rod - V. Meidl, M. Hanzl, Vávra - Dostálek, Videlka, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Ústečtí Lvi o své záchraně mohli rozhodnout už předtím doma proti Českým Budějovicím. Po porážce s Jihočechy ale ještě museli svou pozici hájit v Mostě. A to se jim povedlo, do dvou zbylých zápasů v Šumperku a doma s Kadaní tak mohou vyjet v klidu s jistotou k prvoligové příslušnosti i pro příští sezónu.

V Mostě se ale žlutomodré vítězství nerodilo snadno. Domácí vstoupili do utkání s velkou vervou a byli hned od začátku aktivní. Záhy po úvodní buly trefil tyčku mostecký Kafan a poté ještě Petrásek v brance Lvů musel řešit několik závarů.

Ty ale přečkal a pak mohl spolu se spoluhráči slavit pvodní branku svého týmu. Ve 2. minutě si totiž do mezikruží najel Martin Hanzl a přesným zásahem překonal Horáka v brance Mostu.

Slovan mohl brzy své vedení navýšit, ale nevyužil dvě přesilové hry v krátkém sledu. Bez starostí hrající Most se prezentoval sympatickým výkonem, ale na obranu Lvů nedokázal vyzrát. To mohl změnit domácí Gerhát, ale těsně před první přestávkou minul odkrytou klec hostujícícho celku.

Ústečtí Lvi zaznamenali brzkou trefu z úvodní třetiny a stejný počin se jim povedl i v prostřední části. A opět byl hlavním hrdinou Martin Hanzl. Tentokrát ústecký forvard překonal Horáka při samostatném úniku. Horáka si dokázal položit na led a pak pohotově zakončit.

Hned po druhé brance Lvů mohli žlutomodří přidat třetí trefu, ale nezužitkovali přečíslení 2 na 1. Alinč vložil hůl do Přeučilovy střílené přihrávky, což mělo za výsledek orazítkování tyčky mostecké branky.

Závěr druhé třetiny patřil rovněž Lvům, kteří se snažili již zápas rozhodnout. Přes svůj nápor ale třetí branku nepřidali. V dobré příležisti byl například Tůma, ale Horák dokázal odolat.

Naopak v úvodu třetí části zápasu neodolal ústecký brankář Petrásek, jenž kapituloval po zásahu Bohumila Slavíčka. Ten dokázal tečovat Bojerovo nahození a usměrnit tak milimetrově kotouč za Petráskova záda.

V závěru utkání si oba celky vypracovaly několik dobrých příležitostí. Vyrovnat mohl například domácí Gerhát, na druhé straně zase mohl udeřit Roubík. Slovan už nakonec ale vedení udržel.

Radek Mrázek (HC Baník Most): "Je to pro nás další zápas, ve kterém jsme prohráli o branku. Ale podstatnější pro nás je to, že kluci v zápase dělají to, co zkoušíme na tréninku. Nemám z těch našich posledních zápasů špatný pocit."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to pro nás hodně důležitý zápas. Nakonec jsme ho zvládli, i když náš výkon nebyl zdaleka optimální. Ale jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát, takže jsme z toho venku a zachránili jsme pro Ústí nad Labem 1. ligu."