České Budějovice - Ke druhému utkání letošního play-out se soubor Milana Skrbka a Tomáše Mareše vypravil do krajské metropole Jihočeského kraje. Na první branku si 3 026 diváků muselo počkat do začátku druhého dějství, kdy padl jeden gól na každé straně. O dělbě bodů se rozhodovalo až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy Lvi jednou překonali Dominika Halmošiho a v poslední minutě pečetili výhru přesným zásahem do prázdné branky. Na vítězství se nejvíce podíleli Václav Meidl a Martin Hanzl (oba 1+1) a Ondřej Holomek (0+2).
st 26. 2. 2014, Budvar Aréna
ČEZ Motor České Budějovice
HC Slovan Ústí nad Labem
1:3 0:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 21. Kotalík (Pajič, Novák) – 22. Meidl (Hanzl, Holomek), 49. Hanzl (Holomek, Meidl), 60. Tůma (Rod, Brož). Rozhodčí: J. Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 3 026. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši – J. Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Dan Růžička, Platil, Prokop – Kotalík, Pajič, Daniel Boháč – Melka, Skuhravý, R. Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, A. Přibyl, Ferebauer. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý - Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana - Vávra, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Rod, Pořický - V. Meidl, M. Hanzl, Holomek - Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Komentář

První velkou šanci zápasu měl hned ve druhé minutě domácí útočník Pšurný, který pálil z mezikruží neúspěšně. O chvíli později se zpoza brány vytočil Vaniš a snažil se rychle zakončit, ale ani on neuspěl. Celou první třetinu měli navrch domácí, kteří však nebyli schopni svou herní převahu přetavit v gól. Ke konci první části si Motor vykoledoval přesilovou hru, ale v ní pokračoval stejným stylem. Po konci úvodní třetiny byl stav bezbrankový.

Zato do druhého dějství vstoupil ČEZ Motor nejlepším možným způsobem. Po střele Pajiče se kotouč odrazil k Aleši Kotalíkovi, na kterého čekalo pohodlné zakončení do odkryté branky. Neuběhly ani dvě minuty a hosté z Ústí nad Labem vyrovnali. Václav Meidl se protáhl po pravé straně až před Halmošiho, kterého dokázal přehodit. V polovině zápasu měli obrovskou příležitost na vedoucí branku domácí, ale Pajič nedokázal k nepochopení všech zasunout kotouč do odkryté branky. V průběhu druhé části měli ještě dvě přesilové hry k dispozici domácí, ale ani ty nepomohly k rozdílové brance. Ke konci této třetiny se už hrál spíše nezáživný hokej.

Ve třetí třetině se trochu překvapivě do vedení dostali hosté. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Martin Hanzl a stal se tak druhým střelcem z kádru soupeře. O chvíli později byli v dobré šanci domácí, ale nakonec si vykoledovali pouze přesilovou hru. V té sice zásobovali branku Dlouhého střelami, ale opět se žádná neujala. Šest minut před koncem základní hrací doby se brankář Dlouhý blýskl nádherným zákrokem lapačkou a z tribun se dokonce ozvala hláška: „Hadamcziku, tady máš gólmana!“ V posledních třech minutách si postupně obě mužstva vzala oddechový čas a očekával se tlak domácích. Ti zkoušeli hru bez brankáře, při které však inkasovali třetí branku z hole Davida Tůmy.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Minule jsme hráli šílený zápas s Mostem a dneska ještě šílenější s Ústím. K tomu, co jsme předvedli, nemám slov. Omlouvám se všem divákům. Takhle alibistický a s prominutím zes.... výkon jsem už dlouho neviděl.“Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Po domácí prohře s Berounem jsme to museli v dalším utkání odčinit. Hráči dnes bojovali, pracovali a šli za vítězstvím.“

Foto: Marek Šnajdr, Miroslav Rosendorf.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže