Ú s t í n/L. - Ve velmi dramatický zápas se změnilo utkání sedmého kola skupiny "O baráž" staršího dorostu. Lvíčata v zápase s Havířovem v posledních minutách hry dotahovala skóre. V 59. minutě se střelou od modré prosadil Jaroslav Vandas. Ústí nakonec prohrálo v prodloužení a získalo tak důležitý bod.
pá 24. 1. 2014
AZ Heimstaden Havířov
5:6pp 1:2, 2:1, 2:2, - 0:1

Branky a nahrávky: 2. Navarra (Benda), 29. Navarra (Benda), 36. Rubeš (Tůma, Navarra), 52. Amirov (Kopta, Benda), 59. Vandas (Hucek) – 15. Pořízek (Fejko, Bednář), 16. Wróbel (Orság), 30. Chroboček, 53. Pořízek (Bednář), 58. Orság (Pořízek), 65. Bednář (Osrág). Rozhodčí: Battěk, Gabriel, Prášek. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5.6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Benda, Hucek, Michajličenko, Vandas, Havlík, Zdvořáček - Navarra, Kopta, Tůma, Amirov, Rubeš, Koval, Macek, Drha, Ozom.

AZ Heimstaden Havířov: Šimeček - Chroboček, Dudek, Kiss, Šteffko, Trombík, Heinzl - Bednář, Osrág, Pořízek, Wróbel, Fejko, Hendrych, Dudek, Pacas, Polak, Cihlář, Frojda, Rzekanowski

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se povedl domácímu týmu. Po minutě a půl hry našel Benda volného Romana Navarru, který se trefil přesně mimo dosah brankáře Šimečka. Hrál se rychlý hokej, diváci si na další branku museli počkat do 15. minuty, kdy se hodně šťastně prosadil po Fejkově přihrávce Radek Pořízek. Netrvalo dlouho a hosté si vzali vedení na svou stranu. Domácí hráči reklamovali postavení mimo hru, ale rozhodčí branku Kamila Wróbela nekompromisně uznali. Šance se střídaly na obou stranách, ale skóre se už v první třetině nezměnilo. Ústí prohrávalo 1:2.

První polovina druhé třetina byla ovlivněna častými vyloučeními. Dvojice hráčů na obou stranách byla vykázaná na trestnou lavici. Při hře v přesilových hrách branka nepadla. V čase 28:33, kdy už byla obě mužstva kompletní, se zrodila gólová akce. Benda našel volného Romana Navarru, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Bylo vyrovnáno 2:2. Havířov si vedení vzal rychle zpátky. Martin Chroboček netrefil puk podle představ, i tak ale doklouzal za brankovou čáru. Hosté měli po vstřelené brance převahu, kterou ovšem ukončil gól domácích. Navarra našel Tůmu, který v akci pokračoval. Puk se dostal k najetému Filipu Rubešovi a o tyčku poslal puk za brankovou čáru. Další branku třetina nenabídla, a tak platil stav 3:3.

I ve třetí periodě pokračoval nastolený trend přesilových her. Jen za deset minut hry bylo vyloučeno celkem pět hokejistů. Lvíčata byla aktivnější, snadněji se dostávala do šancí a jednu z nich dokázala využít. Kopta dostal výbornou přihrávku, jel sám na branku, ale ještě připravil lepší pozici pro Famila Amirova, který se trefil přesně a Slovan se dostal do vedení 4:3. AZ Havířov se ovšem nenechal zahanbit. Bednář našel přesným pasem Radka Pořízka, který střelou z první vyrovnal na 4:4. Hosté hráli lépe a Jakub Orság rychlou ránou po ledě překonal brankáře Kosinu a Havířov vedl. V čase 58:43 si Ústí vzalo oddechový čas, brankář zůstal na střídačce. Vzhledem k vyloučení hostujícího hráče hráli domácí přesilovou hru šest na čtyři. Hucek v útočném pásmu vyhrál vhazování, puk dostal přesně na hůl na modré stojící Jaroslav Vandas, který z této pozice umí dávat góly. Jeho střela proletěla až do branky a odstartovala velkou radost na ledě i na tribunách. Za stavu 5:5 se prodlužovalo.

Prodloužení nabídlo hokej, který se hrál zejména ve středním pásmu. Dlouhou dobu nebyla k vidění žádná gólová šance. Už se zdálo, že dojde na nájezdy. Dvanáct sekund před koncem nastaveného času ujel domácí obraně Lukáš Bednář a exkluzivním blafákem rozhodl o zisku druhého bodu pro hosty z Havířova. Ústí prohrálo 5:6 v prodloužení.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Jsem rád za to, že jsme získali bod. Hráči bojovali o výsledek.

Martin Janeček (AZ Havířov): Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát díky většímu nasazení a bojovnosti v prodloužení.