Ú s t í n/L. - V rámci ligy o baráž se střetli junioři Ústí s Letňany. Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. V poslední periodě rozhodli hosté o své výhře. Zápas se nejvíce povedl hostujícímu Martinu Bartošovi, který vstřelil hattrick a ještě asistence. Lvíčata prohrála 4:7.
pá 28. 2. 2014
HC Letci Letňany
4:7 1:0, 2:3, 1:4

Branky a nahrávky: 8. Procházka J. (Vykouk, Trončinský), 27. Musil (Jindřich, Bačák), 34. Chovanec (Bačák, Trončinský), 44. Strnad (Kment, Vaněk) – 25. Bartoš (Kotyra), 32. Bartoš (Nádvorník, Kotyra), 34. Bartoš (Kotyra), 41. Kotyra (Bartoš), 44. Nádvorník (Novák), 52. Novák (Kotyra), 60. Major (Neumann). Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Kilián. Vyloučení: 8:7 navíc Bačák (UNL) 10 [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: . Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Procházka J., Vegner, Straka, Trončinský, Fojt, Kment, Musil, Bačák, Chovanec, Jindřich, Vaněk, Strnad, Vykouk

HC Letci Letňany: Havlín, od 8. Harakal – Rufl, Uhlíř, Vacek, Homolka, Kautský, Janda, Klindera, Kotyra, Bartoš, Minář, Novák, Nádvorník, Hladík, Neumann, Major, Špiča

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

První třetina přinesla rychlý hokej. Ve druhé minutě se nechal vyloučit domácí Vaněk a hosté hráli přesilovou hru pět na čtyři. Tu však využít nedokázali. V osmé minutě padla první branka zápasu. Trončinský našel Vykouka, který puk poslal na hůl Jiřího Procházky. Slovan vedl 1:0. I přes další šance na obou stranách zůstal po první třetině stav lepší pro domácí.

Více ze hry mělo domácí Ústí, ovšem střelci se nemohli trefit přesně. Do šancí se dostali hosté, zejména v přesilové hře byli nebezpeční. V čase 24:01 sehrály v početní výhodě Letňany pěknou akci. Martin Bartoš dostal přesnou přihrávku od Martina Kotyry a skóroval mezi betony brankáře Slovanu. Lvíčata se dostala do vedení ve 27. minutě. Vladimír Bačák našel Jana Jindřicha, který si všiml volného Jana Musila. Jeho střela propadla mezi brankářem a tyčkou. Ústí se v zápase znovu dostalo do vedení. V polovině třetiny se ke střele dostal Fojt. Letci vyrovnali ve 32. minutě. Obrana žlutomodrých dala hodně prostoru Martinu Bartošovi, který si s brankářem Káchou poradil. Severočeši si vedení vzali na svou stranu. O dvě minuty později Jan Chovanec se dostal do brejku, počkal na první pohyb gólmana a kotouč poslal pod horní tyč. Tři minuty před druhou sirénou bylo skóre znovu vyrovnané. Rychlou střelou se prosadil Martin Bartoš a dokonal hattrick. Po dvou třetinách platil stav 3:3.

Po 54 sekundách třetí třetiny ujel domácí obraně Martin Kotyra a gólman Kácha byl proti jeho střele v brejkové situaci bezmocný. Letci se v zápase dostali do vedení. Slovan záhy vyrovnal. V přesilové hře se mezi střelce zapsal Petr Strnad. Stav byl opět vyrovnaný, 4:4. Nedůslednost žlutomodrých přetavil ve vedoucí branku Jan Nádvorník, který rychlou střelou překonal Káchu. Ve vlastním oslabení se prosadili hosté. Parádní přihrávku Kotyry poslal Michal Novák v pohodě do odkryté branky. Letci vedli 6:4. Poslední branku zápasu vstřelil hostující Marek Major. Letňany vyhrály 7:4.

Lukáš Zahradník (HC Slovan Ústí): Spokojený nejsem. Dvě třetiny jsme odehráli dobře, byl vyrovnaný stav. Ve třetí třetině jsme propadli a prohráli jsme jí. Největší problém je v obraně, neobsazujeme si hráče.

Bartoloměj Uhlíř (HC Letci Letňany): První dvě třetiny byly vyrovnané. V té třetí jsme lepším pohybem a důrazností rozhodli o naší výhře.