Ú s t í n/L. - Ústecká juniorka prohrála domácí zápas s Letňany. Hosté vedli 1:0, o vyrovnání se postaral Chovanec. Letce poslal zpátky do vedení Kautský. Lvíčata měla velkou šance si vyrovnání, ale Procházka svůj nájezd neproměnil. Poslední branku zápasu vstřelil Minář. Ústí prohrálo 1:3.
ne 26. 1. 2014
HC Letci Letňany
1:3 0:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 32. Chovanec (Straka) – 27. Klindera (Kotyra), 46. Kautský (Minář), 59. Minář (Kotyra, Neuman). Vyloučení: 2:3, navíc Homola (LET) 10 [NAR]. Využití: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Trončinský, Holeček, Straka, Procházka J., Fojt, Vagner, Bačák, Strnad, Musil, Kment, Jinřich

HC Letci Letňany: Havlín– Zeliska, Štosek, Janda, Rufl, Kautský, Vacek, Major, Homolka, Uhlíř, Kotyra, Minář, Nádvorník, Novák, Klindera, Neuman

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se více povedl hostům. Neumanna v jasné pozici vychytal domácí Kácha. V šesté minutě Homolka oklamal brankáře Lvíčat, kotouč mířil jen do tyčky. V akci pokračoval Neumann, kterého však brankář Slovanu vychytal. Bačák se dostal ke střele z jízdy, jeho pokusu chyběla přesnost. V přesilové hře střílel Trončinský, trefil jen brankáře. Lvíčata se do žádné velké šance nedostala, a tak první třetina branku nepřinesla.

V přesilovce se k odraženému puku dostal Jindřich, který ovšem nevystřelil. Holeček se snažil dobruslit vystřelený kotouč. Byl u něho dříve než vyjetý gólman, a tak mířil na prázdnou bránu. Hostující bek vložil do střely hůl, a tak z toho nic nebylo. První branka v zápase padla v čase 26:38, kdy domácí obraně ujel Václav Klinder, který v koncovce překonal gólmana Káchu. V přesilové hře se o dvě minuty později dostal ke střele Straka, trefil jen Havlína v brance Letňan. Krátce po polovině zápasu domácí vyrovnali. Kotouč z první napálil Jan Chovanec a trefil se přesně. Za stavu 1:1 skončila třetina.

Úvod třetiny se povedl hostům. Neuman se prokličkoval až před branku. Výborného Káchu překonat nedokázal. Na trestnou lavici usedl Vegner. Osm sekund stačilo hostům na využití. Minář vyhrál buly a František Kautský střílel od modré. V čase 56:45 se Procházka ujal trestného nájezdu. Zkoušel trik spin`o`rama, ale neuspěl. Poslední branku zápasu vstřelil Josef Minář.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Chybělo nám štěstí v koncovce.

Jiří Nikl (HC Letci Letňany): Jsem moc rád za tři body. Kluci to ubojovali.