Ú s t í n/L. - Juniorům se druhý zápas ve skupině o baráž nepovedl. V derby proti Litoměřicím nezvládli třetí třetinu a prohráli 1:4. Ústecký tým přišel o body, ale také má další problém. V první třetině se zranila dosavadní brankářská jednička Kácha. V následujících zápasech tak pravděpodobně dostane více prostoru Burkovec.
ne 8. 12. 2013
HC Stadion Litoměřice
1:4 1:0, 0:1, 0:3

Branky a nahrávky: 12. Strnad (Trončinský, Musil) – 26. Popek (Zajan), 44. Kauschitz (Krejča, Topol), 48. Popek (Müller, Zajan), 60. Neruda (Brandejský). Rozhodčí: Hlinka - Svatopluk, Rabáček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha od 6. Burkovec,– Straka, Trončinský, Procházka J., Vegner, Fojt, Řídel, Kment, Strnad, Musil, Chovanec, Piewak, Jindřich, Vondráček, Bačák, Polák L. Procházka T.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Müller, Chmel, Krýsl, Šindelář, Neruda, Brandejský, Zedek, Šikner, Popek, Zajan, Ransdorf, Málek, Vrba, Kauschtz, Neumann, Kolíček, Topol, Sehchyhelesky

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, ti se hned v první minutě dostali do dvou velkých šancí, ale ke gólu to nevedlo. V 6. minutě kotouč vystřelený jedním z hráčů Litoměřic trefil brankáře Káchu kousek nad beton. Slovan tak musel vystřídat brankáře. Do hry šel Burkovec. O Káchu se postaral lékař. V osmé minutě se do brejku dostal Kment. Na brankáře Stadionu si nepřišel. O minutu později musel zasahovat Burkovec proti nebezpečné střele Zajana. V polovině třetiny hrála Lvíčata aktivněji. Ve 12. minutě seděl na trestné exústecký Málek a Lvíčata se v přesilové hře prosadila. Petr Strnad dostal puk před branku, odkud prostřelil gólmana Litoměřic. Vyrovnat mohl rychle Chmel, ale Burkovec ho výborně vychytal. Za stavu 1:0 skončila první třetina.

Litoměřice hrály na začátku druhé třetiny přesilovku 5 na 3, ale využít ji nedokázali. Ve 26. minutě se hosté už dočkali. Zajanova střela mířila mimo branku, ale domácí hráč puk tečoval do míst, kde stál Lukáš Popek, který překonal Burkovce. Hrál se vyrovnaný hokej, obě mužstva se dostávala do šancí. Čtyři minuty před koncem třetiny proti střele Šindeláře výborně zasáhl Burkovec. Za stavu 1:1 skončila druhá třetina.

Vstup do třetí periody se lépe povedl hostům. Ve čtyřicáté čtvrté minutě Lvíčata propadla v útočném pásmu. Radek Kauschitz s velkou dávkou štěstí propasíroval puk pod lapačkou brankáře Burkovce. Uplynuly čtyři minuty a domácí propadli znovu, tentokrát v obranném pásmu. Lukáš Popek dostal před branku přihrávku a nikým neatakovaný prostřelil brankáře Slovanu. Domácí hráli poněkud ustrašeně, hosté zodpovědně bránili. Jednaosmdesát sekund před koncem třetiny domácí odvolali brankáře, a tak to zkusili v šesti. Do prázdné branky se však trefil Vít Neruda. Lvíčata vinou špatné třetí třetiny prohrála 1:4.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Našim hráčům chyběla bojovnost, padání do střel. Hráči podali nezodpovědný výkon.

Jan Fišera (HC Stadion Litoměřice): Hráči podali velmi dobrý výkon. Musíme takhle hrát i v dalších zápasech. Děkuji týmy za super výkon.