Ú s t í n/L. - K prvnímu zápasu ve skupině O baráž nastoupili junioři. V domácím prostředí hostili Tábor. Lvíčata nezačala dobře, musela dotahovat vedení soupeře o jeden gól. Díky zlepšené hře ve druhé polovině zápasu slavili žlutomodří výhru 3:1.

pá 6. 12. 2013
HC Tábor
3:1 0:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Chovanec (Jindřich, Vondráček), 40. Jindřich (Procházka J., Vondráček), 60. Kment (Procházka J.) – 9. Roubíček (Dudák). Rozhodčí: Horínek - Prokop, Ševic. Vyloučení: 4:3, navíc Fojt (UNL) 10 [NESP], Šimák (TAB) 10 [NESP]. Bez využití:. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Straka, Trončinský, Procházka J., Vegner, Fojt, Řídel, Kment, Strnad, Musil, Chovanec, Piewak, Jindřich, Vondráček, Bačák, Polák

HC Tábor: Drachovský – Zayml, Mikš, Šašek, Žilinčík, Novotný, Holaveč, Pastyřík, Dejjhar, Pospíchal, Šimák, Dudák Petr, Roubíček, Hlaváč, Hošek, Pejša, Kutlák, Dudák Pavel

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu začali lépe hosté, kteří se dostali před brankáře Burkovce. Ten musel zasahovat proti střele Novotného. Lvíčata se dostávala spíše ke střelám z dálky. Tábor se dostal do vedení v 9. Minutě, kdy se mimo dosah brankáře Burkovce trefil Tomáš Roubíček. Slovan si příliš šancí nevytvořil. První třetina skončila za stavu 0:1.

Vstup do druhého dějství měli lepší domácí. Běžela dvacátá čtvrtá minuta. Do protiútoku se dostali Jindřich s Chovancem. Prvně jmenovaný přihrál a Jan Chovanec pohodlně zakončil. Lvíčata tak vyrovnala na 1:1. V oslabení se do dobré šance dostalo Ústí, domácí hráč se k zakončení nedostal. V polovině zápasu se dostal do šance Pospíchal, neuspěl. Na druhé straně stál sám před brankou Strnad, který rychle vystřelil, ale puk si do branky cestu nenašel. Ve třicáté páté minutě se před Burkovce dostal Novotný, domácí brankář souboj vyhrál. V poslední minutě se do brejku dostal Jan Jindřich, který prostřelil hostujícího brankáře.Za stavu 2:1 skončila třetina

Z kraje třetiny jeli domácí přečíslení dva na jednoho, ale nezakončili přesně. Ve čtyřicáté šesté minutě se domácí dostali do útočného pásma, z dobré pozice pálil Vondráček, ale brankové zařízení minul. Hrál se rychlý hokej, který nebyl zbytečně přerušovaný. Slovan hrál přesilovou hru, během které se dostal do útočného pásma, ale k výraznějšímu ohrožení branky se nedostal. Minutu a půl před koncem základní hrací doby udělalo Ústí velkou chybu a Šašek ujížděl sám na Burkovce. Domácí gólman svůj tým podržel. 46 sekund před koncem zkusili hosté hru bez brankáře. Do prázdné branky kotouč poslal Jan Kment. Ústí vyhrálo 3:1

Lukáš Zahradník (HC Slovan): Začali jsme špatně, nebyla to naše hra. Od poloviny zápasu to bylo lepší. Jsem rád za tři body.

Jaroslav Drda (HC Tábor): Myslím si, že jsme nebyli horším týmem, ale domácí měli asi víc štěstí.