Ú s t í n/L. - Velmi důležité tři body vybojovali mladší dorostenci, kteří v rámci 36. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu hostili Litvínov. Hosté sice vedli jako první, ale více branek nevstřelili. Ještě v první třetině stačila Lvíčata otočit stav zápase. Postaral se o to dvěma góly kapitán Michal Vico. V prostředním dějství přidal třetí banku Marek Brňák.
čt 6. 3. 2014
HC Verva Litvínov
3:1 2:1, 1:0 0:2

Branky a nahrávky: 9. Vico (Leitner, Vandas), 14. Vico (Vaněk, Leitner), 32. Brňák (Zich, Horčička) – 2. Kučera (Kordule, Myšák) Rozhodčí: Ptáček - Fiala, Jedlička. Vyloučení: 3:5, navíc Kordule (LIT) 10 [NESP]. Využití: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š., - Štochl, Vandas "A", Havlík D., Horčička, Vytejček, Moucha, Štěpánek – Leitner"A", Vaněk, Vico "C" – Dörner, Zich, Brňák – Osmani, Spálenka, Bejček – Veselý.

HC Verva Litvínov: Kožnar – Cikánek, Kubeš, Pleva, Havlík M., Macháč, Kučera, Balász – Pech, Vopat, Vacín, Kordule, Helt, Myšák, Bártek, Bečvář

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se vydařil lépe hostům. Po minutě a půl hry využil domácí obrany Martin Kučera a poslal Litvínov celkem snadno do vedení. Hrál se rychlý hokej, rozhodčí hru příliš nepřerušovali. V osmé minutě hráli hosté v šesti. Následnou přesilovku využila Lvíčata. Leitner přenechal kotouč Michalu Vicovi, jehož střela se štěstím skončila za brankovou čárou. O několik minut později seděl na trestné lavici hostující Bártek a Slovan se prosadil znovu. Vaněk poslal ideální pas do míst, kde stál Michal Vico, který měl snadnou práci, trefit odkrytou branku. Zbytek třetiny žádný důležitý moment nenabídl, a tak platil stav 2:1.

Ve druhé třetině se nejprve do šancí dostali hosté, kteří hráli přesilovku. Korduleho střelu zneškodnil dobře postavený Havlík v brance Ústí. Aktivně hrál Vandas, ale nepodařilo se mu najít mezírku v postoji brankáře hostů. Krátce po polovině zápasu se skóre přepisovalo znovu. Zich ideální přihrávkou oslovil z druhé vlny najíždějícího Marka Brňáka, který se trefil střelou z první. Slovan vedl 3:1. Hosté si vytvořili celou řadu příležitostí. Nejnebezpečnější byla střela Balásze, která jen o malý kousek minula branku. Po dvou třetinách to bylo 3:1

Ve třetí třetině se hrálo zejména o střední pásmo. Více ze hry měli hosté. Bečvář ve výborné šanci zaváhal. Stejně si o několik sekund později počínal i Kučera, jehož střelu výborně chytil do lapačky gólman Havlík. S ubývajícím časem se Litvínov dostával stále častěji do šancí, které srdnatým výkonem likvidovali domácí bojovníci. Hosté nakonec branku nějak výrazně ohrozit nedokázali, a tak Lvíčata vyhrála 3:1.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Utkání hodnotím kladně. Líbila se mi bojovnost, nasazení a touho po vítěství. Jsou to mladí kluci, kteří ještě dělají nějaké chyby. Dnes jsme ty chyby nahradili právě bojovností a touhou po vítěství. Přesně o tom jsme s klukama mluvili. Nám sezóna nekončí, máme veledůležité utkání v neděli na Kladně, kde hrajeme s PZ. Ten zápas rozhodne bojovnost a nasazení. Ono, když se hraje na špičce tabulky, tak se všechno daří, je to úplně jiné. My ale hrajeme o záchranu, a v těchto momentech rozhoduje nasazení, srdce. Chceme zopakovat výkon, který jsme předvedli proti Varům a Litvínovu. Uděláme všechno co můžeme, abychom extraligu zachránili.

Robert Reichel (HC Litvínov): Naši kluci to vzali trošku jinak. Nebojovali, nešli do brány. Připadá mi, že nechtěli padat do střel. Každý chtěl sólovat. Podobnými výkony se jejich výkonnost rozhodně zlepšovat nebude. Nastoupili k tomu, jakoby už měli po sezóně, odchodili zápas.