Ú s t í n/L. - Lvíčata v posledním domácím zápase hostila Kladno. Hostům se utkání povedlo lépe, dostali se do vedení o tři branky. Severočeši v přesilovce snížili. Víc toho nestihli, a tak prohráli 1:3. Poslední kolo přinese rozuzlení dramatu, který tým nejvyšší soutěž opustí. Ústí, nebo PZ Kladno.
čt 13. 3. 2014
Rytíři Kladno
1:3 0:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 49. Leitner (Havlík, Vico) – 19. Vyšín (Kolowrat, Hrabík), 22. Čečetka (Malý, Kubík), 47. Hrabík (Zelingr). Rozhodčí: Vrzáček – Beneš, Votrubec. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 36:48. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. – Štochl, Vandas, Havlík D., Horčička, Vytejček, Moucha, Štěpánek – Leitner, Vaněk, Vico, Dörner, Domský, Brňák, Bejček, Zich,Veselý, Osmani, Spálenka. Trenéři: Jan Čaloun, Martin Štěpánek, vedoucí mužstva: Jakub Šlechta.

Rytíři Kladno: Stahl – Smrž, Kiml, Kryll, Malý – Zelingr, Soukup, Rejzek, Vyšín, Kolowrat, Hrabík, Svoboda, Mrkvička, Haspeklo, Kalaj, Čečetka, Kubík

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se více povedl hostům, hráli aktivněji a před branku Havlíka se dostávali snadněji. Domácí Bejček se dostal do první větší šance Ústí, gól ovšem nedal. Lvíčata měla k dispozici dvě přesilové hry. Ani v nich si nevytvořila gólové šance, a tak se prosadil soupeř. Ústecký hráč přišel o hokejku, domácí tak hráli v podstatě ve čtyřech. Lukáš Višín dostal ideální přihrávku a trefil se přesně. Za stavu 0:1 skončila první třetina.

Kladno se do soupeře pěkně obulo, Havlík musel zasahovat proti střele Čečetky. V čase 21:42 se skóre přepisovalo podruhé. Michal Čečetka z hranice brankoviště poslal kotouč mimo dosah brankáře Havlíka. Vzápětí hráli domácí přesilovku. Nezačala vůbec špatně, první střelou trefil Vandas beka před sebou, tou druhou orazítkoval horní tyč branky. Víc šancí si Lvíčata v přesilovce nevytvořila. V polovině zápasu se do šance dostal Brňák, ale kotouč se mezi tři tyče nevešel. Ve druhé třetině bylo Ústí hodně kreativní, co se vytváření šancí týče, ale nikdo neměl odvahu drát se ke střelbě, což i trenéři mnohokrát hráčům vyčítali. Po dvou třetinách platil stav 0:2.

Hosté hráli aktivněji, z čehož vyplynula další branka. Kryštof Hrabík vystřelil z jízdy a kotouč proletěl mezi lapačkou a betonem brankáře Havlíka. Ve 49. minutě hráli hosté v šesti. Následnou přesilovku využil Marek Leitner, který se nejlépe zorientoval před brankou Kladna. Domácí se v závěru nadechli k pořádnému tlaku, ale hostující obrana v čele s dobře chytajícím brankářem všechny šance pokryla. Lvíčata tak prohrála 1:3.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí): Měli jsme hodně šancí, které jsme nedokázali využít. Mrzí nás to.
David Čermák (HC Kladno): Jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita a vybojovali jsme tři body.