Plzeň - Jako rozhodující faktor zápasu mladšího dorostu v Plzni se ukázala druhá třetina, kterou Lvíčata prohrála 0:6. V poslední části Severočeši kosmeticky upravili na 1:6. Víc toho Ústí nestihlo a prohrálo.
ne 16. 2. 2014
HC Škoda Plzeň
6:1 0:0, 6:0, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Pour (Rubner, D. Roubal), 28. Kantner (J. Roubal), 30. Krásný (Krystl, Kantner), 39. J. Roubal (Kantner), 40. Krásný (Kantner, Krystl), 40. Kovařík (Kvasnička) – 49. Domský (Vico) . Rozhodčí: Sýkora – Kotyza, Hucl. Vyloučení: 6:5 navíc Kvasnička (PLZ) 10 MIN [ZHK]. Bez využití:. Diváci: 44. Střely na branku: 70:11. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

HC Škoda Plzeň: Vild – Kačena, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Krystl, Krásný, Rubner, Kantner, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, J. Roubal, Pour

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš od 40:00 Havlík Š. – Havlík D. , Vytejček, Moucha, Štochl, Horčička, Štěpánek, Vandas, Spálenka, Dörner, Vaněk, Domský, Osman, Vico, Leitner, Zich, Veselý, Brňák

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Hned v první minutě zápasu si přesilovku vybojovali hosté. Ale ta se jim příliš nepovedla, naopak do brejku se hnal Rubner a Hvlíkovi nezbylo než jej faulovat. Při hře ve čtyřech měl velkou šanci Eret, když tečoval puk těsně před Dobiášem, který jej ale dokázal vytěsnit ramenem. Po vyjetí zpoza branky pak již při normálním počtu hráčů zkoušel neúspěšně propasírovat puk pod betony Erhart. Z podobné pozice pak neuspěl ani Kantner. Ve 13. minutě měl obrovskou šanci Eret, který dostal puk na pravou stranu a byl sám před gólmanem. Dobiáš si ale dobře povyjel a Eretův pokus si pohlídal. Domácí se snažili otevřít skóre zápasu, ale jejich kombinace obvykle končily nepřesnou finální přihrávkou. Až v posledních vteřinách třetiny uvolnil Roubal Poura, který ale nedokázal dotáhnout do úspěšného zakončení svoji bekhendovou kličku.

Druhá třetina začala náporem Plzně. Rubner našel před brankou střílenou přihrávkou Jakuba Poura a ten tentokrát provedl bekhendovou kličku precizně. 21:33 – 1:0. Domácí se i nadále tlačili dopředu. Velkou šanci neproměnili dorážející Krystl nebo tečující Eret. Pak Josef Roubal našel mezi kruhy Matyáše Kantnera, který zamířil přesně do růžku. 27:29 – 2:0. Plzeň si vytvářela čím dál větší tlak. Po akci Kantnera zůstal puk volný v brankovišti a Matěj Krásný jej doklepl do branky. 29:12 – 3:0. Hosté se mohli vrátit ještě do hry při přesilovce, ale nic v ní nedokázali vymyslet. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem a hosty jednoznačně přehrávali, ale další gól dlouho vstřelit nedokázali. Až v závěru třetiny důrazný Kantner vybojoval puk a krásně nabil Josefu Roubalovi, který se z první krásně trefil. 38:04 – 4:0. Za necelou minutu se dostali domácí do brejku a Kantner našel ideálně Matěje Krásného, který přidal další gól. 39:01 – 5:0. A když už se pomalu oba týmy chystaly do kabin, přidal ještě jeden gól z rychlé akce VojtěchKovařík. 39:48 – 6:0.

Druhá třetina o osudu zápasu rozhodla a třetí se již dohrávala pouze z povinnosti. Navíc se Ústí prvních 8 minut nedokázalo dostat s pukem za půlku. Až potom dostal přihrávku na modrou Vico a ujel do samostatného nájezdu, který ale nedokázal proměnit. Zůstal však u puku, objel branku a před ní našel nepokrytého Marka Domského, který po Vildem poslal puk do branky. 48:25 – 6:1. Domácí poté opět drželi puk daleko od své branky, ale do velkých šancí se nedostávali. Až dvě minuty před koncem se Josef Roubal probojoval sám před brankáře, ale s forhendovou kličkou neuspěl. To už ale domácí nijak mrzet nemuseli, protože zvítězili s pohodlným náskokem, který si vytvořili ve druhé třetině.