Ú s t í n/L. - Mladší dorostence odehráli první zápas v novém roce. V domácím prostředí hostili Spartu, která dobrým nástupem do třetiny ukázala, jak se bude souboj vyvíjet. Lvíčata vstřelila jedinou branku a prohrála 1:11.
ne 5. 1. 2014
HC Sparta Praha
1:11 1:6, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 13. Osmani (Veselý– 1. Komárek (Dubský), 6. Kropáček (Martínek), 7. Chlouba (Michnáč, Komárek), 7. Chlouba (Davídek), 11. Komárek (Dubský, Michnáč), 18. Michnáč (Komárek), 26. Michnáč (Jeřábek, Sedliský), 30. Kadlec (Šrámek), 37. Davídek (Chlouba), 47. Komárek (Chlouba, Davídek), 52. Michnáč (Komárek). Rozhodčí: Krob - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 23:75. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:11.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. od 7. do 37. Dobiáš – Vandas, Havlík D., Vytejček, Moucha, Opočenský, Horčička – Leitner, Vaněk, Vico, Bejček, Zich, Dörner, Osmani, Brňák, Veselý – Spálenka.

HC Sparta Praha: Brízgala od 40. Hofmann – Jeřábek, Eliáš, Horský, Sedliský, Hanuš, Simotics – Dubský, Komárek, Michnáč, Davídek, Pšenička, Chlouba, Kadlec, Šrámek, Švarc, Safin, Martínek, Kropáček.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

První třetina vyšla parádně hostům. Uplynulo 43 vteřin a prosadil se Vojtěch Komárek, který se dostal k volnému puku a poslal ho za záda bezmocného Havlíka. V šesté minutě se skóre přepisovalo znovu. Martínkovu střelu vyrazil domácí brankář jen před sebe do míst, kde stál Vojtěch Kropáček a střelou bez přípravy poslal hosty do vedení o dva góly. O minutu později dostal ideální přihrávku od Michnáče Jaroslav Chlouba, jehož střela mířila do odkryté branky. Uplynulo osmnáct sekund a Sparta se radovala znovu díky gólu Jaroslava Chlouba. Trenéři Slovanu vyměnili brankáře, ale ani to moc nepomohlo. V 11. minutě jeli hosté dva na jednoho. Dubský přihrál Vojtěchu Komárkovi, který mířil přesně. Domácí se prosadili v čase 12:44, kdy se před brankou k puku dostal Florián Osmani a prostřelil po přihrávce Veselého Brízgalu. Poslední slovo si v první třetině vzal hostující Albert Michnáč, který naznačil střelu, objel branku a propasíroval puk mezi betonem a tyčkou. Za stavu 1:6 skončila první třetina.

Druhá třetina přinesla vyloučení Dominika Havlíka a následnou přesilovku Sparty, kterou dokázal využít Albert Michnáč. Sparta vedla 7:1 a zdaleka nebyl konec. Krátce před polovinou zápasu se hosté radovali znovu. Střelou na bližší tyč se prosadil Tomáš Kadlec. Za domácí se do šance dostal Vaněk, ale gólmana Sparty nepřekonal. Ve 37. minutě našel Chlouba volného Milana Davídka, který poslal kotouč na místo určení. To už bylo na Dobiáše v brance Ústí moc a mezi tři tyče šel opět Šimon Havlík, který v poslední minutě třetiny zneškodnil dobrou střelu Safina. Ústí prohrávalo 1:9.

Třetí třetina se v poklidu dohrávala. Domácí i přes velmi nepříznivý výsledek bojovali, snažili se, ale prostě to nešlo. Pražané naopak hráli naprosto v pohodě a přidali další branky. Nejprve Vojtěch Komárek v přesilové hře překonal Havlíka, když tečoval střelu Chlouby od modré. Poté Albert Michnáč po výborné přihrávce měl snadnou práci. V závěru zápasu Ústí vstřelilo gól, ale domácích hráčů bylo na ledě šest, což bylo proti pravidlům, a tak branka nemohla být uznána. Slovan prohrál 1:11.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Nezačali jsme špatně, Majkl Vico jel ze strany na branku, gól jsme nedali. Sparta z protiútoku se dostala ke třem dorážkám a inkasovali jsme. Z naší strany tam byl nedůraz. Dostali jsme rychlé tři góly a bylo po zápase. Sparta je výkonnostně úplně někde jinde než my, dnes zaslouženě vyhrála. Jsem zklamaný z toho, že jsme v první části sezóny jsme Spartu dokázala potrápit, jenže dnes to byl takový odevzdaný výkon.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): Vstup do zápasu se nám povedl, rozhodli jsme již v první třetině. Se třemi body jsme spokojení.