Ú s t í n/L. - V rámci čtrnáctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu přicestoval do Ústí celek Karlových Varů. Hosté v zápase dvakrát vedli, přesto nevyhráli. První branku žlutomodrých vstřelil Tomáš Bejček (na snímku). Slovan po bojovném výkonu vyhrál 4:2.
čt 14. 11. 2013
HC Energie Karlovy Vary
4:2 0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 28. Bejček (Magasanik), 40. Vandas (Bejček, Vaněk), 54. Vandas (Havlík, Vaněk), 59. Magasanik – 3. Šála (Kurfürst,), 33. Hrůša (Šála, Pastayřík). Rozhodčí: Barna - Šimánek, Teml. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 97. Střely na branku: 29:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š.– Havlík D., Vandas, Vytejček, Moucha, Opočenský, Horčička,Štochl – Dörner, Vico, Magasanik, Leitner, Vaněk, Brňák, Bejček, Osmani, Spálenka, Veselý.

HC Energie Karlovy Vary: Beran – Pajk, Kunc, Bernáth, Štaif, Hrůša, Pátek, Prošek, Bečka, Halberštát – Pastyřík , Kurfürst, Vildumetz, Šála, Slabý, Nídl.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se povedl více hostujícímu celku, který začal aktivněji. Ústecký gólman Havlík chytil střelu Nídla, ten se dostal do brejku. V čase 3:00 padla první branka utkání. Lvíčata hrála přesilovou hru. Útočníci hráli v rohu kluziště. Jeden z nich se snažil najít na modré stojícího beka, který by mohl střílet. Přihrávku ale překazil Kurfürst, od něj putoval puk do brejku najíždějícího Dominika Šálu. Brankář Havlík neměl šanci. Za domácí mohli vyrovnat Spálenka, Štochl či Vico. Ani jeden z tria nezakončil svou šanci přesně. Vary hrály aktivněji, Ústí se muselo bránit. V 16. minutě pálil od modré do brankáře Havlíka Pajk. V závěru třetiny domácí třetí formace zamotala hlavy hostující obraně, ale ke gólu to nevedlo. Po první třetině platil stav 0:1

Domácí začali druhou třetinu aktivněji. Do pásma se dostal Vico, který následně hledal Magasanika, ten v dobré pozici minul. Za hosty se před Havlíka dostal Slabý, na domácího brankáře si nepřišel. Lvíčata se prosadila ve 28. minutě. Magasanik si vybruslil do předbrankového prostoru, přihrávkou našel Tomáše Bejčka, který poslal pohodlně kotouč do branky. Vary se mohly znovu do vedení dostat mnohem rychleji, než samy očekávaly. Opočenského chyba na obranné modré zůstala nevyužita. Běžela 33. minuta, Albert Hrůša dostal parádní přihrávku na střed hřiště, odkud prostřelil brankáře Havlíka. Vary si svůj náskok bránily. Když už se zdálo, že vedení udrží, inkasovaly. Magasanik přihrál Bejčkovi, který se sám pokusil o střelu. Jeho pokus vyrazil Berana pouze před sebe. K volnému puku se dostal rozjetý Jaroslav Vandas, který vší silou napálil kotouč. Ten se dostal až za brankovou čáru. Po dvou třetinách platil stav vyrovnaný 2:2.

Slovan začal třetinu lépe. Magasanik se dostal před branku, ale přesně nezamířil. Krátce před polovinou třetiny pálil od modré Vaněk po Leitnerově přihrávce. V přesilové hře se dostal ke třem střelám Kurfürst, který ani jednou nemířil přesně. V 54. minutě hrála Lvíčata přesilovou hru. Vaněk nahrál Havlíkovi, který posunul puk Jaroslava Vandase, který střílel od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V další šanci mohl skórovat Leitner, ale neuspěl. V závěru zápasu hráli hosté minutu a půl bez brankáře. Do prázdné branky zpečetil výhru domácích Petr Magasanik. Lvíčata vyhrála 4:2.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí): Jsme spokojení. V první třetině výkon nebyl optimální. Něco jsem hráčům o přestávce řekli a výkon se zvedl.
Radek Škarda (Karlovy Vary): Soupeř byl bojovnější. Dělali jsme velké množství chyb, ze kterých pramenily góly soupeře.