Ústí nad Labem – V rámci šestého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu přicestoval do Zlatopramen Areny celek PZ Kladno. Lvíčata do zápasu vstoupila výborně. Po první třetině vedla 3:0. Ve zbytku zápasu už tak aktivní nebyla a vybojovaný náskok bránila. Kladno v některých pasážích bylo lepší, ale Ústí vyhrálo 4:2.
ne 29. 9. 2013
PZ Kladno
4:2 3:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Leitner (Vico), 12. Opočenský (Leitner, Vico), 14. Leitner (Vytejček, Vico), 60. Magasanik (Vico) – 28. Libovický (Vopravilová, Kučera), 60. Kučera (Kolowrat). Rozhodčí: Ptáček - Loskot, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Leitner (UNL) 10 [NESP], Šebesta (PKL) 10 [ZHK]. Bez využití:. Diváci: 137. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš -Havlík D., Vandas, Holý T., Moucha, Opočenský, Horčička, Vytejček – Dörner,Vaněk, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Bejček, Osmani, Zich, Veselý

PZ Kladno: Fousek – Šíma, Slatinský, Veber, Kučera J., Šebesta, Sedláček, Müller, Vach, Mach, Kolowrat, Kafka, Kučera M., Pejchal, Libovický, Husarik, Vopravilová, Březina, Kolenatý, Gestberger

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu vyšel domácímu Ústí. Marek Leitner ve druhé minutě poslal žlutomodré do vedení. Vico vyvezl puk z obranného pásma a svému spoluhráči předložil dobrou přihrávku. Do další šance se dostal Vaněk, neměl však komu přihrát. Na druhé straně zahrozil Kavka. Kladno začalo hrát aktivněji. Když to vypadalo, že skóruje, prosadili se domácí. Jakub Opočenský vystřelil z mezikruží a skóroval. Ve 14. minutě Marek Leitner doklepl volně ležící kotouč za brankovou čáru. Lvíčata vedla 3:0. Třetina více zajímavých momentů nepřinesla, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 3:0.

Hostující Kolowrat po čtyřiceti pěti sekundách trefil tyč za Dobiášem. Kladno bylo aktivnější, domácí brankář měl co dělat, aby neinkasoval. Ústecký Moucha se v oslabení dostal ke střele od modré, která málem skončila brankou. Kotouč se však zastavil před brankovou čárou. V čase 27:48 se dopustila domácí obrana velké chyby. Jakub Kučera se dostal do brejku a s Dobiášem si poradil. Po vstřelené brance Kladno hrálo aktivněji a domácí se museli bránit. Světlou výjimkou byly střely Magasanika, Vandase a Leitnera. Ani jedna z těchto ran neskončila gólem, a tak po první třetině platil stav 3:1.

Kladno v aktivní hře pokračovalo i v poslední třetině. Vopravilová vystřelila kousek na útočnou modrou a trefila Dobiáše do masky. Hosté hráli dvě početní výhody, ani jednu však nevyužili. Při přesilové hře Ústí pálil dvakrát Magasanik z pozice, ve které mohl přihrát. Jeho počínání mu vytkl trenér Čaloun. V čase 59:34 si hosté vyžádali oddechový čas, trenéři se rozhodli odvolat brankáře a zkusit power play. Vyplatilo se to. Šestnáct sekund před koncem základní hrací doby se prosadil Jakub Kučera z hranice brankoviště. Bylo zaděláno na drama. Petr Magasanik osm vteřin před koncem poslal kotouč do prázdné branky. Ústí vybojovalo výhru 4:2.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Dneska jsme byli horším týmem. Dostali jsme se do rychlého vedení 3:0. Poté nás Kladno přehrávalo, podle statistik nás i přestřílelo. Navázali jsme na bojovnost,i když dnes nebyla taková jako v minulých zápasech. Kluci Hráli s vědomím, že musí bodovat, protože jsme potřebovali odskočit v tabulce od Kladna. Teď je rozdíl pět bodů. Možná to měli kluci v hlavách, takže hráli pod takovým stresem. I to se ale musí naučit, protože v hokejové kariéře je hra pod tlakem zcela běžná. Jsme rádi za tři body.

Petr Šícha (PZ Kladno): Kluci bojovali, to nebylo špatné. Měli jsme více ze hry, ale neproměnili jsme šance. V tom byl problém.