Ústí nad Labem – ve čtvrtém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu do Ústí nad Labem přijela Sparta. Domácí Lvíčata srdnatě bojovala, první třetina byla vyrovnaná 2:2. Ve zbytku zápasu ukázali hosté, že mají zkušenější kádr. Pražané vyhráli 5:2. Žlutomodří ale svému soupeři rozhodně nedali tři body zadarmo.
ne 22. 9. 2013
HC Sparta Praha
2:5 2:2, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Leitner (Vico), 9. Vaněk (Vandas) – 1. Komárek (Chlouba), 7. Sedliský (Chlouba), 24. Chlouba (Safin), 28. Zídek (Komárek), 56. Zídek (Chlouba). Rozhodčí: Krebs - Beneš, Pazourek. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: .

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš – Štochl, Vandas, Vytejček, Holý T., Opočenský, Horčička – Dörner, Vaněk, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Osmani, Zich, Veselý, Bejček

HC Sparta Praha: Brízgala – Janda, Sedliský, Horský, Eliáš, Hanuš, Simoticz, Kropáček, Zídek, Komárek, Chlouba, Safin, Pšenička, Michnáč, Dubský, Martínek, Kadlec, Zemánek

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se povedl lépe hostům, kteří se prosadili hned z první střely na branku. Vojtěch Komárek propasíroval puk mezi betony brankáře Dobiáše. Lvíčata se nějakou dobu musela vzpamatovávat. V páté minutě hosté špatně střídali, hráli v šesti. Nabídnutou výhodu domácí proměnili. Marek Leitner využil precizně přesné přihrávky Vica a prostřelil Brízgala. Hosté si vedení mohli vzít rychle zpět. Jenže Pšenička trefil pouze tyčku. V čase 6:35 se skóre už přepisovalo. Od modré se prosadil tvrdou střelou Patrik Sedliský. Další přesilovou hru Lvíčata znovu využila. Vandas adresoval přihrávku na Kryštofa Vaňka. Jeho pokus zamířil přímo pod horní tyč. Pražany mohl do vedení dostat Kropáček, ale na Dobiáše si nepřišel. Na druhé straně si vybruslil před branku Leitner, ale z bezprostřední blízkosti neuspěl. Za stavu 2:2 skončila první třetina.

Druhá třetina přinesla lepší hru Sparty. Ve dvacáté čtvrté minutě se po rozebrání celé obrany prosadil Jaroslav Chlouba. Lvíčata se přes inkasovanou branku snažila vyrovnat, ke střelám se však přes dobře hrající obranu hostů nemohla dostat. Logicky tak udeřili Pražané. Ve vlastním oslabení přihrál Komárek Václavu Zídkovi, který se z brejku nemýlil. Sparta tak vedla 4:2. V závěru mohl snížit Magasanik, ale jeho pokus do branky nezapadl. Za stavu 2:4 skončila druhá třetina.

V poslední třetině se Lvíčata snažila snížit, ale přes dobře hrající obranu Sparty to měla hodně těžké. Ke střele se dostal Zich, branku minul. Minuty ubíhaly a hosté svůj náskok celkem suverénně bránili. V čase 55:52 Václav Zídek udělal krásné sólo přes půlku hřiště, položil si gólmana Dobiáše a pohodlně poslal puk do prázdné branky. Lvíčata po sympatickém výkonu prohrála 2:5.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Shodli jsme se s panem Štěpánkem, že tento zápas byl jako přes kopírák s Plzní a Chomutovem. Ve všech těch zápasech jsme sahali po bodech, podali jsme parádní výkon. Chybí nám dva tři hráči, kteří by to vzali na sebe a zápas rozhodli pro nás. Hráli jsme výborně, dobře z obrany. Udělali jsme taktické chyby, které jsou, myslím si, nevyzrálostí. Soupeři extraligu hrají déle a mají vyspělejší hráče, hrají rychleji. Chceme pochválit hráče za neskutečné nasazení a bojovnost. Soupeři nedáváme nic zadarmo. Bojujeme o každý metr ledu. Myslím si, že tím, jak běží sezóna, hrajeme zápasy a trénujeme, tak ty věci zrychlíme. Něco zautomatizujeme a budeme hrát ještě vyrovnanější zápasy.

Martin Horský (HC Sparta Praha): Získali jsme tři body, utkání hodnotím kladně (smích).