Ú s t í n/L. - Ve 2. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu přijela do Ústí nad Labem Plzeň. Lvíčata do utkání nevstoupila dobře, inkasovala hned z první střely. Po první třetině platil stav 2:2. Ve zbytku utkání se domácí už neprosadili, a tak prohráli 2:5. Ústí podalo sympatický výkon, snažilo se až do samého konce.
čt 12. 9. 2013
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Škoda Plzeň
2:5 2:2, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Vico (Horčička), 18. Leitner (Vico) – 1. Kodýlek (Kantner), 17. Krásný (Roubal J., Roubal D.), 34. Eret (Sysel, Hanzlík), 38. Kodýtek (Kantner, Pour), 51. Erhart (Roubal). Rozhodčí: Barna - Šimáček, Kalbáč. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 20:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

HC Slovan Ústí nad Labem: Havlík– Štochl, Vandas, Moucha, Vytejček, Opočenský, Horčička, Holý – Osmani, Domský, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Zich, Vaněk, Dörner, Bejček, Veselý

HC Škoda Plzeň: Lavička – Staněk, Kačena, Bednář, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Hanzlík, Rubner, Krásný, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour

Komentář

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se domácímu celku nepovedl, inkasoval hned z první střely. Petr Kodýtek dostal puk do jízdy. Vystřelil z mezikruží, kotouč se odrazil od tyčky za brankovou čáru. Šťastný gól pro Plzeň. Lvíčata pomalu ale jistě zlepšovala svůj výkon, do dobré pozice se dostal Magasanik, ale minul. Domácí vyrovnali až ve 12. minutě, kdy střelu Horčičky tečoval do protipohybu brankáře Michal Vico. Hra se uklidnila a bojovalo se hlavně ve středním pásmu. O čtyři minuty později se nechal vyloučit Magasanik a Plzeň hrála přesilovou hru. Puk putoval po ose Josef Roubal – David Roubal a dostal se až k Matěji Krásnému, který prostřelil Havlíka. Běžela 18. minuta a Ústí se dočkalo vyrovnání. Vicova přihrávka našla Marka Leitnera, který s přehledem pokořil maskovaného muže. V závěru třetiny dostali hosté puk do branky znovu, tentokrát gól nebyl uznaný. Po poradě s brankovým sudím hlavní rozhodčí gól neuznal, protože branková konstrukce byla posunutá dřív, než puk přešel brankovou čáru. Za stavu 2:2 šla obě mužstva do kabin.

Druhá třetina přinesla bojovný hokej. Hosté začali tlakem, který k brance nevedl. Za domácí se do dobré pozice dostal Magasanik, ten však branku nedal. Hra se přitvrdila, a tak museli rozhodčí vylučovat. Lvíčata hrála několik přesilových her, nedokázala je však využít. Početní výhodu hráli i hosté. Ti ji nevyužili, ale skórovali několik vteřin po jejím konci. Z pokračujícího tlaku se prosadil Petr Eret, který střelou zápěstím prostřelil Havlíka. Hosté byli aktivnější, převahu vyjádřili další brankou. Petr Kodýtek si najel před branku a puk poslal přesně do mezery v postoji domácího brankáře. Druhá třetina skončila za stavu 2:4.

Ve třetí třetině hráli aktivněji hosté. Dělovka Krásného se zastavila o tyčku Havlíkovy branky. Erhart unikl žlutomodré obraně a ujížděl sám na Havlíka. Ústecký brankář svůj tým podržel. Plzeň lépe bruslila, z toho plynuly fauly domácího mužstva. Vyloučení Dörnera hosté využili. Domácí se snažili vyhodit puk, trefili však sudího, od kterého se kotouč odrazil na hůl Roubala J., který našel volného Petra Erharta. Puk se o horní tyčku odrazil do branky. Lvíčata sympaticky bojovala až do konce. Po základní hrací době platil stav 2:5.

Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím kladně, i když jsme prohráli. V naší hře byla bojovnost i nasazení, ale hraje se na góly. Plzeň byla hokejovější, my jsme se to snažili dorovnat bojovností a nasazením. Na zbytečné fauly jsme hráče upozorňovali.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže