Ústí nad Labem – V rámci druhého kola ligy juniorů do Ústí nad Labem přicestovali hokejisté z Klášterce nad Ohří. Domácí v čele s Vlastimilem Dostálkem (2+1) a Martinem Hanzlem (2+2) ovládli souboj a zcela jasně přehráli svého soupeře 7:2. Vítěznou branku vstřelil šestnáct vteřin před koncem první části Dostálek.
ne 22. 9. 2013
HC Klášterec nad Ohří
7:2 3:2, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Dostálek (Fojt, Hanzl), 11. Hanzl (Vaněk), 20. Dostálek (Zdvořáček), 23. Hanzl (Dostálek), 29. Bačák (Kment, Straka), 49. Chovanec (Piewak, Vondráček), 50. Fojt (Hanzl) – 5. Fencl (Toušek, Hána), 14. Neuman (Zicho, Toušek). Rozhodčí: Turčan - Místecký, Střelka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha – Vaněk, Zdvořáček, Trončinský, Holeček, Straka, Fojt, Vegner, Bačák, Musil, Chovanec, Kment, Řídel, Piewak, Dostálek, Hanzl, Vondráček

HC Klášterec nad Ohří: Kutnar, od 29. Tichý – Zicho, Segeš, Beran, Hána, Kosina, Jäger, Toušek, Neuman, Fencl, Mládek, Šolta, Drazdíl, Sommer, Bečka, Bednář

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

První střelu na branku vyslal domácí Chovanec, z mezikruží však trefil pouze brankáře Klášterce. Lvíčata si vytvořila tlak, který přetavila ve vedoucí branku. Vlastimil Dostálek dostal puk ideálně před branku a střelou nad lapačku se nemýlil. V páté minutě udělala velkou chybu domácí obrana. Jan Fencl měl dostatek prostoru před brankou, a tak stihl zamířit přesně, Kácha neměl nárok. V přesilové hře Klášterce se k dobré střele dostal Toušek, branku ale minul. Do další šance se probojoval Mládek, Kácha však kotouč rychle přikryl. V čase 10:30 přenechal Vaněk kotouč Martinu Hanzlovi, který po krásné individuální akci střílel přesně k tyčce. Ve dvanácté minutě se do brejku dostal Bečka. Kácha se s ním pohyboval, střelec zkusil blafák, zařízení však minul. Klášterec se vyrovnání také dočkal. Toušek posunul puk na Zicha, který našel najetého Jakuba Neumana. Ten zvolil lehkou střelu těsně nad ledem. Domácí brankář nestihl zareagovat. Šestnáct vteřin před koncem první třetiny se v přesilové hře prosadil z hranice brankoviště Vlastimil Dostálek a Lvíčata vedla 3:2

V úvodu druhé třetiny hrálo Ústí v oslabení. Obrovský kus práce odvedl Dostálek, který aktivně napadal Klášterec ve vlastním pásmu. Vybojoval kotouč, sám mohl střílet. Nebyl lakomý a přihrál Martinu Hanzlovi, který měl více než polovinu branky prázdnou. Kotouč pohodlně zvedl nad beton brankáře. V přesilové hře Hanzl s Dostálkem dvě minuty motali hlavu obraně hostů. Tlak pokračoval i při hře pět na pět. Branka z toho nepadla. Domácí se radovali v čase 28:50, kdy dostal parádní přihrávku Vladimír Bačák, který si položil brankáře a pod betonem poslal puk. Na místo nešťastného brankáře Kutnara přišel Tichý. V polovině zápasu hráli hosté přesilovou hru o dva muže. Kotouč za záda Káchy nedostal v dobré pozici Fencl. V pokračující výhodě pět na čtyři mohl skórovat Musil, v jasné pozici trefil hruď Tichého. Domácí Piewak si dobře vybruslil před branku, ale netrefil.

Poslední třetina přinesla rychlý hokej. Hanzl se dostal do dobré pozice, mohl zkompletovat hattrick, ale trefil pouze tyč. Klášterec zlepšil hru, ale domácí si v prvních dvou třetinách vypracovali náskok o tři branky, a tak vedení v klidu hlídali. Před polovinou třetiny se ještě dvakrát prosadili domácí. Jan Chovanec upravil na 6:2. Hanzlova střela se odrazila od tyčky, puk doklouzal k Radku Fojtovi, který překonal Tichého v brance Klášterce. Lvíčata svého soupeře porazila 7:2.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Výsledek je dobrý, předvedená hra už horší. Dnes za nás hráli hráči, kteří nastupují za hlavní tým (Hanzl, Dostálek, Vaněk). Jsem rád, že za nás chtějí hrát.

Petr Jáchym (HC Klášterec nad Ohří):Ukázal se rozdíl mezi oběma týmy. Domácí hráli loni nejvyšší soutěž. Začátek zápasu nebyl úplně špatný. Měli jsme dva brejky, které jsme nevyužili. Ústí své šance využilo. Strašná byla druhá třetina, kdy jsme domácím výhru v podstatě darovali. Udělali jsme hodně nesmyslných faulů, opláceli jsme. Ve třetí třetině jsme ještě zkusili něco vymyslet. Hráči to celkem plnili, ale domácí si výhru zasloužili.