Ústí nad Labem – V jasnou záležitost se změnilo první vystoupení juniorského týmu Slovanu v lize juniorů. Klatovy byly od samého úvodu horším týmem a rozdíl mezi týmy se jen zvyšoval. Lvíčata se nakonec radovala z výhry 12:1.
pá 20. 9. 2013
HC Klatovy
12:1 1:0, 5:0, 6:1

Branky a nahrávky: 14. Holeček (Řídel), 22. Zdvořáček (Procházka), 25. Kment, 26. Fojt (Procházka), 37. Holeček (Řídel), 38. Piewak (Procházka, Zdvořáček), 44. Zdvořáček, 50. Vegner (Musil, Fojt), 52. Vaněk (Bačák, Kment), 56. Piewak (Dostálek, Zdvořáček), 57. Dostálek (Procházka, Zdvořáček), 59. Vondráček (Chovanec) – 43. Kosnar (Kohel). Rozhodčí: Krob - Ptáček, Votrubec. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 12:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Vaněk, Zdvořáček, Trončinský, Holeček, Straka, Procházka, Fojt R., Vegner, Bačák, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Řídel, Piewak, Dostálek, Vondráček

HC Klatovy: Soldán – Farný, Fojt P., Pejsar, Synek, Kohel, Mach, Pitel, Sedláček, Nejdl, Javornický, Kodýtek, Šrámek, Reiniger, Kosnar, Bouček

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

První zápas ligového ročníku začala juniorka Slovanu aktivně, brankář Klatov Soldán byl od úvodu utkání pod střelbou. Hostující obrana nehrála příliš kompaktně, a tak musel maskovaný muž zachraňovat vše, co se dalo. Ve čtrnácté minutě se po pěkné přihrávce Řídela prosadil Lukáš Holeček. Za stavu 1:0 skončila první třetina, která přinesla mnoho šancí domácího celku, ale jen jednu branku.

Do druhé třetiny si přeneslo Ústí početní výhodu, kterou dokázalo využít. Martin Zdvořáček pohotově zakončil po přihrávce Procházky. Běžela dvacátá pátá minuta a do brejku se dostal Jan Kment. Počkal si na první pohyb Soldána a kotouč poslal do mezírky mezi betony brankáře Klatov. O necelou minutu později se do úniku dostal Radek Fojt. Zvolil střelu nad lapačku gólmana hostů. Toto zakončení se ukázalo jako správné. Hosté byli průběhem zápasu zaskočeni a k ohrožení branky Káchy se příliš často nedostali. V čase 36:57 si Řídel a zakončující Lukáš Holeček zopakovali kombinaci jako při první brance utkání. Uběhlo 17 sekund a Lvíčata se radovala znovu. Zdvořáček vyhrál buly, přihrál Procházkovi, který našel úplně volného Ericha Piewaka. Ten zakončoval do prázdné branky. Za stavu 6:0 skončila druhá třetina.

Ve třetí třetině se prosadili hosté. Pejsarovu přihrávku za záda Kosiny poslal Václav Kosnar. Domácí si rychle vzali vedení o šest branek zpátky. Ve čtyřicáté minutě se po samostatné akci prosadil rychlou střelou Martin Zdvořáček. Osmou branku přidali domácí v přesilovce. Kotouč putoval po ose Radek Fojt – Jan Musil až na Zdeňka Vegnera, který rychle zametl puk do branky. Asistence: Radek Fojt, Jan Musil. Lvíčata hrála další přesilovou hru, tentokrát pět na tři. I tu využila. Rozebrala bránící se trio hráčů a Radomír Vaněk mohl kotouč poslat do odkryté branky. Pohledná akce domácího celku. Ve vlastním oslabení dali domácí další branku. Klatovy propadly v útoku, Zdvořáček přihrávkou oslovil Dostálka. Tomu najížděl Erich Piewak, který dostal ideální přihrávku a skóroval. O minutu později, ve stejném oslabení, se po přihrávce Procházky prosadil Vlastimil Dostálek. V čase 58:22 padla poslední branka. Honzové Chovanec s Vondráčkem si vyměnili puk a druhý jmenovaný poslal hrací předmět do branky Klatov.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Delší dobu jsme nehráli zápas, tomu odpovídal začátek utkání. Dnes jsme odehráli dobré utkání. Na využívání přesilových spoléhat nejde. Někdy je to i o štěstí.

Pavel Turhobr (HC Klatovy): Soupeř hrál dobře. Kvůli technickým problémům jsme přijeli na poslední chvíli. Máme ještě nedotvořený tým. Příští týden bychom měli mezi sebou přivítat tři hráče z extraligové Plzně. Dnes jsme měli tři klíčové hráče nemocné, což se také projevilo. Zklamali nás mladší hráči, u kterých chyběla bojovnost. Za stavu 0:6 se těžko hledá motivace.