Benátky nad Jizerou - K veledůležitému utkání o šest bodů zajížděli ústečtí hokejisté na led farmy Bílých Tygrů Liberec. Do zápasu o osmé postupové místo zajišťující play-off vstoupili lépe Středočeši, kteří se během první poloviny střetnutí ujali vedení 4:0. Po zbytek duelu Benátky nad Jizerou kontrolovaly hru, Slovan pouze zkorigoval skóre na konečných 5:2 z pohledu domácích.
po 27. 1. 2014, Zimní stadion Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
5:2 2:0, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Dušek (Jonák), 13. Bárta, 25. Bárta (Pyrochta, Dušek), 28. Jánošík (Dušek), 39. Krejčík (Špaček, Jánošík) – 34. Sklenička (Přeučil, Loskot), 48. Pořický (Roubík). Rozhodčí: R. Svoboda – Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 2:5, navíc Říha (BNJ) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:0. Diváci: 257. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

HC Benátky nad Jizerou: Trenčan – Ulrych, Říha, Jánošík, Kajínek, M. Pabiška, Pyrochta, M. Beránek – M. Bárta, Dušek, Jonák – Zacha, J. Skořepa, Klimt – D. Špaček, Skalický, L. Krejčík – Mikyska, J. Plodek, Vařecha – Maďar. Trenéři: Filip Pešán, Vladimír Čermák, Antonín Nečas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Holomek, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana - Z. Sklenička, Loskot, P. Přeučil - D. Tůma, Roubík, Pořický - Videlka, M. Hanzl, Vávra - Dostálek, D. Merta, Vaněk. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Začátek utkání poznamenal pozdní příjezd ústeckého týmu z důvodu dopravní kolize na rychlostní komunikaci R10. Zde se zdržel na svém příjezdu i hlavní sudí Roman Svoboda. Utkání tak po dohodě obou týmu začalo s půlhodinovým zpoždění, navíc první třetinu odřídili čároví systémem dvou rozhodčích. Po čtyřech minutách hry na trestnou lavici putoval Jiří Říha, který za svůj zásah do hlavy soupeře inkasoval dvě plus deset minut. Slovan svou početní převahu nevyužil a udeřily tak Benátky. Jonák zpoza branky našel hůl Antonína Duška, který nedal Petráskovi šanci - 1:0. Benátečtí i nadále dělali vítr v ústeckém pásmu, Skořepa v samostatném úniku mezírku mezi Petráskovými betony nenašel. Druhé brance předcházela hrubá chyba jednoho z ústeckých beků, který do mezikruží namazal Michalu Bártovi, který dělovkou nepohrdl - 2:0. Benáteckých bylo v první části hry plné hřiště, Lvi nevěděli kam dřív skočit. Severočeši mohli děkovat především Petráskovi, že prohrávali jen o dvě branky. Zuby si na mladém brankáři vylámali třeba Jonák nebo Dušek.

Do druhé třetiny už naskočil sudí Roman Svoboda, nutno ještě podotknout, že oba čároví svou nelehkou roli v první části zvládli ke spokojenosti všech na výbornou. V 25. minutě se skóre měnilo potřetí. Dušek přihrál na modrou Pyrochtovi, jehož střela se odrazila k Michalu Bártovi, jehož dorážka skončila za brankou - 3:0. Benátky byly při chuti a jejich tlak nemohl skončit jinak, než čtvrtou vstřelenou brankou. Adam Jánošík využil zakrytého výhledu gólmana Petráska, který mohl jen smutně rozhodit rukama - 4:0. Také hosté se připomněli a po ojedinělé vážnější akci rovněž vstřelil branku. Trenčan dokázal pokrýt i dvě dorážky, na tu třetí z hole Zbyňka Skleničky už ale ani on nedosáhl - 4:1. Ještě v téže minutě mohl stejnou mincí odpovědět Plodek, ústecký gólman ale hřbetem výstroje vytěsnil puk mimo svou branku. Poslední slovo však ve druhé třetině patřilo Benáteckým. V poslední vteřině přesilovky využil vyšachování hostující čtyřky Lukáš Krejčík a namířil nechytatelně do levé šibenice - 5:1.

Třetí třetina se již za čtyřbrankového vedení benáteckého týmu dohrávala v podstatě z povinnosti. Taktéž to vypadalo na hrací ploše. Domácí logicky ubrali ze svého nastoleného tempa a hosté se tak dostávali na dostřel Trenčanovy branky. První ústecká lajna, která mimochodem byla ve druhé části u tří inkasovaných branek, vytvořila závar. Loskot se přes svého strážce neprosadil, neuspěl ani Sklenička se svou dorážkou. Ve 48. minutě se Slovan dočkal kosmetické úpravy. Roubík byl naprosto sám před Trenčanem, který ho ještě vychytal. Puk se však dostal na hůl Jakuba Pořického, který po ledě dostal kotouč přece jenom do branky - 5:2. Zkušeností však Benátečtí utkání dohráli do zdárného konce, avšak dle průběhu utkání zaslouženě.

Foto TOP: Miroslav Rosendorf.

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): "Začátek utkání byl poznamenán pozdním příjezdem hostujícího mužstva. Úvod byl tedy takový mdlý, poté se nám ale podařilo vstřelit dvě branky, čímž jsme se dostali do tempa. V půlce zápasu jsme přidali další dva góly, avšak bohužel kvůli našemu nedůrazu jsme inkasovali branku na 4:1. Hostům tento gól trochu zvedl obrátky a my s nimi měli plné ruce a nohy práce. Následně jsme ale vstřelili další branku a potvrdili to, že se nám v současné době vyplácí tlak do brány. Jsem rád, že jsme zvládli tento domácí zápas."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Podali jsme hodně špatný výkon. V naší situaci potřebujeme každý bod. V pondělí jsme ale o body vůbec nebojovali. Na domácích bylo vidět, že si váží toho, že mohou bodovat o vyřazovací část."