Kadaň - K zápasu 40. kola I. hokejové ligy ČR aneb k severočeskému derby vyjeli svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše do nedaleké Kadaně. Dvěma přesnými zásahy se prezentoval Kamil Černý, jenž obstaral první a třetí branku Lvů. Druhou trefu zajistil Slovanu Vlastimil Dostálek.
st 15. 1. 2014, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
1:3 0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Jíra (Kůs, Ton) – 11. Černý (Roubík, Tůma), 23. Dostálek (Sklenička, Grin), 52. Černý (Přeučil, Alinč). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 1:2. Využití 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

SK Trhači Kadaň: Kostúr – Trefný, M. Mazanec, R. Havel, Pavlas, Prošek, Szakal, Dobrovolný – Hromas, Charousek, Račuk – K. Ton, Kůs, Jíra – Jakub Novák, Chlouba, Hammerbauer – Gajovský, Lukáš Novák, Hanták. Trenéři: Miroslav Buchal, Karel Soudek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Z. Sklenička, K. Černý, Vl. Brož, Holomek, Smetana - Loskot, Alinč, P. Přeučil - D. Tůma, Roubík, Rod - do 40. Baránek, M. Hanzl, Vávra - do 40. Dostálek, Merta, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Zápas mezi sousedy v tabulce začali lépe domácí. Po třech minutách hry se uvolnil Charousek, ale nedokázal překonat ležícího Petráska. Hosté odpověděli v sedmé minutě, Vávrův únik ale ztroskotal na Kostúrovi. Hra se přelévala ze strany na stranu a první větší výhodu přinesla až přesilová hra, kterou hosté po minutě využili. Kamil Černý dostal přihrávku od Roubíka a přesnou střelou z levého kruhu otevřel skóre zápasu.

Ústí pak začalo mít více ze hry, jenže kadaňští hokejisté se často dostávali do rychlých protiútoků. Čtyři minuty před koncem se žlutomodří dostali před branku, ale Roubík místo střely volil přihrávku, která nenašla spoluhráče.

Slovanu se podařil vstup do druhé třetiny. Po třech minutách hry se do sítě domácích trefil Vlastimil Dostálek , který svou tečí zajistil vedení Ústí o dvě branky. Ve 27. minutě se po chybě hostujícího brankáře dostal k puku Hromas, ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře. Poté se ovšem ke kotouči dostal Petr Jíra a střelou pod víko překonal ústeckého strážce svatyně.

Domácí si o chvíli později začali vytvářet tlak, žádný pokus Kadaně však neslavil úspěch. Chvíli před koncem druhé periody ujížděl Charousek sám na gólmana. Útočník domácího celku byl ale zastaven nedovoleným zákrokem, a tak Kadaňští nastupovali do poslední části s výhodou jednoho muže navíc.

Na začátku třetí třetiny se tedy dařilo více domácím. Šancí bylo poměrně dost – Ton nastřelil tyč a následně si Hammerbauer s Novákem nedokázali poradit s Petráskovými betony.

Slovan se před Kostúrovu branku příliš nedostával. Když už ano, skončilo to gólem. V 52. minutě vymetl Kamil Černý pavučinky z levé šibenice Kostúrovy branky, a Lvi tak měli opět dvoubrankový náskok. Další možnost se hostům naskytla dvě minuty před závěrem utkání, když se v dobré pozici octl Roubík, který ovšem minul branku.

Pak domácí odvolali gólmana, ale hosté vyhazováním puků nedovolili, aby si soupeř vytvořil potřebný tlak. Pár vteřin před zazněním závěrečné sirény bylo nakonec před Petráskem ještě pořádné dusno. Žlutomodří ale situaci ustáli, a vybojovali tak tři cenné body.

Autor TOP fotografie: Miroslav Rosendorf.

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „V prvních třech minutách jsme měli neskutečný tlak. Měli jsme na soupeře, čekali jsme nějaký gól, špatná produktivita střelby. Potom jsme nechali soupeře, aby převzal aktivitu, jedna chybička, jeden faul a stálo nás to gól. Od druhé třetiny, bych řekl, jsme byli lepším mančaftem. Soupeře jsme valili, jak ve druhé, tak ve třetí třetině, ale zase, opět, produktivita střelby. Dá se říct, že bych kluky pochválil za bojovnost ve druhé a ve třetí třetině, za první určitě ne. Soupeř měl štěstí a dal nám dva góly, a to nás stálo tři body.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Do Kadaně jsme odjížděli s cílem získat body. Nakonec odvážíme body tři, se kterými jsme šťastní. Věděli jsme, že na nás domácí na malém hřišti vlétnou, a proto jsme chtěli ustát především začátek utkání. To se nám povedlo hlavně díky Michaelu Petráskovi. Podařilo se nám vstřelit první branku a od té chvíle jsme se zaměřili více na obranu, která nám až na malé výjimky fungovala velmi dobře. Ve třetí třetině jsme nechtěli pouze bránit, ale hrát nadále aktivně a vyrážet do rychlých protiútoků. Jednu akci jsme gólově zužitkovali. Dobře jsme sehráli také power-play Kadaně a zaslouženě odvezli tři body. Vítězství bylo vydřené a dík patří celému mužstvu, byla to týmová výhra. Doufám, že nám vítězství zvedne sebevědomí před sobotním derby se Stadionem Litoměřice.“

Foto - hlavička Tomáše Mareše: Miroslav Rosendorf.